Zamiana 47LA640s na 50LF652v-warto!?

Solidworks

New member
Dlaczego ten LG jest lepszy niż h6400 samsunga?? Jak ten LG wypada z xboxem?

Samsung będzie lepszy (przy zgaszonym świetle, ciemnica jak w kinie) w: czerń, kontrast + darmowy pilot żyroskopowy, do LG trzeba za 100-120 zł dokupić.

LG będzie lepsze w wykonaniu (obudowa). Samsung h6400 ma fatalną tendencję do zbierania kurzu wewnątrz. Często po kilku miesiącach może pojawić się na matrycy obszary szare(na białym tle). Nie chodzi o złe podświetlenie. Kurz widać. Nawet znam przypadek, że dwa robaczki się dostały do środkai utkwiły na dobre (aż padły i widać je) :D
 

Solidworks

New member
z tym robaczkiem tak to wygląda:

z tym robaczkiem tak to wygląda:

4Qh7VgT.jpg


DckU7BN.jpg


cRV0HS3.jpg


VkGHETr.jpg


2QYDFT9.jpg


hbC9Jx4.jpg
 

dmk84

New member
Jak komuś nie przeszkadza wyciąganie wtyczki z gniazdka co jakiś czas i ma dodatkowo kilka zbędnych stówek to niech kupuje Philipsa i się cieszy extra obrazem :eek:k:
 

Solidworks

New member
Różnica miedzy LG a padaką Philipsem jest tylko w matrycy VA, czyli lepsza czerń i kontrast. Widać to w nocy po ciemku. Za dnia czy wieczorem przy oświetlonym pomieszczeniu nie widać aż takiej różnicy. Oprogramowanie Philispa leży i kwiczy. Lepiej kupić Samsunga, LG czy Sony niż ta choinkę.
 
Ostatnia edycja:

cobratom

New member
A jak wygląda sprawa z odtwarzaniem plików mkv i napisami?
To w tej chwili jedyna rzecz gdzie nie mogę sie zdecydować lg 50lf652v czy samsung UE48H6400AW
 

kostek111

New member
Niema żadnych problemów , dotego jak napisy są w osbnym pliku to można je edytować w trakcie oglądania filmu np.zmieniać kolor,powiększać,zmieniać pozycję wyświetlania a co najważniejsze zmieniamy bezpośrednio kodowanie napisów jeśli są źle wyświetlane.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

bzyq

Member
Witam.
Mam pytanie do was (a zwłaszcza do kolegi co się z plazmy panasa przesiadł) jak wrażenie z użytkowania tego TV? Sam szukam czegoś większego za plazmę G10 i najważniejsze jest dla mnie jakość obrazu ale nie chce wydawać więcej na TV więcej jak 4 tys. zł. A ciężko znaleźć jakieś wiarygodne testy tego TV. Wszędzie polecają tylko Sony i Philips ale ja nie mam zaufania do tych marek.

I jeszcze jedno czy ten TV ma Bluetooth by podłączyć do niego soundbar ?
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam kostek111 coś pisałeś o kątach w swoim TV ? z tego co wiem LG ma dwa takie same TV ale na dwóch różnych matrycach...
50LF652V - IPS, LG Display, 100Hz
50LF652V - VA(AUO) 100 Hz
Przejedź palcem po ekranie na jasnym tle,kolor biały,niebieski,żółty,szary nie za mocno tak jakbyś smarował pędzlem.Jak będzie smuga po przejechaniu o puszkiem palca wskazującego to na 99% jest matryca VA.Matryca IPS nie zostawia smugi lub jest minimalna....
 

gzandar

New member
@gzandar gdzie zakupiłeś Magic remote?

mall.pl bo mam blisko punkt odbioru , okaja żadna bo 119 pln .

A jak wygląda sprawa z odtwarzaniem plików mkv i napisami?
To w tej chwili jedyna rzecz gdzie nie mogę sie zdecydować lg 50lf652v czy samsung UE48H6400AW

Czyta bez problemu , napisy też.

Witam.
Mam pytanie do was (a zwłaszcza do kolegi co się z plazmy panasa przesiadł) jak wrażenie z użytkowania tego TV? Sam szukam czegoś większego za plazmę G10 i najważniejsze jest dla mnie jakość obrazu ale nie chce wydawać więcej na TV więcej jak 4 tys. zł. A ciężko znaleźć jakieś wiarygodne testy tego TV. Wszędzie polecają tylko Sony i Philips ale ja nie mam zaufania do tych marek.

I jeszcze jedno czy ten TV ma Bluetooth by podłączyć do niego soundbar ?

Bluetooth raczej na pewno brak , przynajmniej nie widziałem info o tym nigdzie. Co do jakości obrazu... czerń wiadomo że do plazmy jej daleko ale przy dobrych ustawieniach jest ok, tylko jak napisałem ja nie mam jakiś niesamowitych wymagań. Teraz na mam w jednym pomieszczeniu tą starę plazmę w drugim ten LCD , użwam obu i w zasadzie nie mam problemów przechodząc z jednego tv na drugi i nie rozmyślam nad jakością obrazu , ani nad tym że wolałbym obejrzeć coś na plaźmie. Ja sporo gram i bardzo cieszy mnie że wreszcie nie ma żadnych powidoków . Ostatnio męczyłem Wiedźmina 3 i denerowało mnie że jest wszystko strasznie jasne. Zmniejszyłem podświetlenie na 60 i jasność na 45 i tak mi przypasowało że oglądam tak też tv. Czerń jest dużo lepsza i telewizor nie daje tak po oczach przy jasnych scenach jak przedtem. W standardzie podświetlenie jest ustawione na 100...


Co do rozmyślań nad matrycą u mnie na bank jest IPS ze wszystkimi jej wadami i plusami, nic nie smuży po dotknięciu i tylko przy mocnym puknieciu pod samym palcem robi się jaśniejsza plamka na chwile. Kąty dobre , czerni nie zachwycają , trzeba się pobawić ustawieniami i wyglądają bardziej na czarny niż na szary. Podświetlenie przy jednolitej planszy np. szarej mogło by być ciut lepsze, ale w codziennym użytkowaniu w żaden sposób to nie przeszkadza. Jak np. na telewizorze mam włączona tapete z windowsa (widok gwiazd na niebie z jednego tematu) i telewizor stoi w półmroku to wrażenie jest super. Z czasem dochodze do wniosku że testy są sobie a większość użytkowników którzy nie mają niewiadomo jakich wymagań i tak nie zauważy większości opisywanych tam problemów. No i jednak IPS to nie TN z laptopa , gdzie czerń jest dopiero padaczna, podświetlenie nierównomierne , a kąty tragiczne , mam na myśli asus KB56 z którego pisze :)

Ja bym chętnie kupił Philipsa z ambilightem bo to fajny bajer ale niestety liczne opinie o bardzo problematycznych sofcie skutecznie mnie odstraszyły. Sony 805c dla mnie super tv , bardzo ładnie zrobiony ale w 50 calach powinien kosztować max 3000 PLN żebym go kupił. Co do porównania z hd6400 mnie odstraszył plastik w Samsungu dla mnie metal w LG wygląda dużo lepiej , ale to kwestia gustu. Niestety w takiej cenie kupno tv to zawsze jakiś kompromis , a przez ekspansje 4k jeszcze cieżej coś znaleźć w FHD. Ja bym najchetniej kupił Panasonica , głównie przez sentyment, ale niestety w tej kwocie można dostać 60hz matryce... I w sumie nie wiem czy mi by to przeszkadzało jak piłke oglądam jak są jakieś mistrzostwa, ale za to upłynniacz moim zdaniem powinien w tv być. Z resztą do LG przekonał mnie też WebOS , podoba mi się jego interfejs , ale to też kwestia gustu.
 
Ostatnia edycja:

Donjarko

New member
ok to ja jutro biere za 2590 na 50 ratek ;) i remote i uchwyt i pendriva - albo nie wiem co jako pamięć masową - bo na pena chyba ponad 4 Gb nie wrzucę?? kartę 64 i czytnik - bo filmy 3D troche zajmują... avatara bym obejżał jutro z żonką jeszcze raz ;] będę relacjonował w niedziele...jak się spisał sprzęt .. ;]
 

bzyq

Member
Gzandar bardzo dziękuje za odpowiedź. Celuje w 55 cali i też nie mam jakiś super wymagań, nie chce tylko by obraz był gorszy niż na 6 letniej plazmie. Skoro piszesz, że sam przesiadłeś się z plazmy i nie widzisz różnicy na gorzej to mnie coraz bardziej przekonuje do tego LG. Szkoda, że rynek się troszkę popsuł przez tą ekspansję 4K. Widziałem ten Sony jak gra w Media Expert na zwykłej antenie kanał TVP2 HD i szczerze to mnie ten obraz bardzo rozczarował jak na tak bardzo polecany telewizor.
 

gzandar

New member
Nie wiem skąd oni biorą ten sygnał w euro ale jak oglądałem właśnie tam na tym lg jakieś TVP to była jakaś tragedia, piksele na pół centymetra. Ja mam cyfrowy Polsat i na SD jest ok, wiadomo ze bez wodotrysków ale i tak dużo lepiej , teraz sobie oglądam Aliena na TVN7 HD i jest naprawdę fajna jakość. Wtedy też się zastanawiałem ze na mojej plaźmie SD z cyfrowego wygląda o,k a tam padaka i czy to wina telewizora , a wyszło ze raczej dennego sygnału. Tyle że tam się wpatrywałem w TV z metra a w domu mam ok. 3,5 ale ma tym Alienie teraz z 1.5 mogę spokojnie patrzeć u widać szczegóły a nie pikseloze . Może to wina tunera dvb w tym tv ze w tym euro taka słabo, ale ciężko mi powiedzieć bo nawet nie mam anteny naziemnej żeby sprawdzić...

Zrobiłe fotki coś tam może widać, robione w całkowitej ciemności galaxy S5 który troche długo naświetlał bo na Alienie przeszedł w tryb nocny , co napewno nie pomogło tym zdjęciom :)

TVP Seriale raczej SD
EWFy1oNY6j7e_RLFjvYSPb8F27iDdKaBTzEBn-t6SrRjjt34hzidemdEy5noi65os4Zs9NgxeDBIflCUhevxW4J0ggJKsUDZ8wbSWDdqqjhxShjWTklKitaQeoYUAFowXjVfh1fbaJmraVSekuXGm22ArIogwJiM5YSeucRcHaQtN3lW-rqiwpgp8jYdo5QYwmOTfekLgglYs7crLwyj7P2S_5xoqRkurlmJWamQUHBQetzNs7pDVQS0LvTCWoOS_oxOzP1NmgJvfI1AlHl-YiyiQ8W1tjjZjmyjd1YHLRWllkNcNGIFxrmeLC0qGt3SVLqKmQD_gS4gewmqcKmiKrTJaPn9uiXjvuovRhLnLNyLtlrbPtJIA2RCa6yqL1ziMdcJ8Lj1tT-eU43CA1pc5BNi29CWhKjRSvfVSnb2BKxu6PXQOgWf2L_Y4G_girjezSyRYjd4UIi68k04-QAedJU0gXHIrw89QXGqIJrEwHy8vVx29dlBSnxji95lqSP3ZkIdBk-3OyHVu4ssKs98hvjewCYMWSfD3oBNGSySs7Y=w1144-h643-no


TVN 7 HD Alien 1
Xx4RFSVLCEAUwgs_jWUn6j6myKBDmSPliTuO8FUvxgI2FWioHTP79GEo4HFDGeE6jd5KY7qxPO-bO4Df4aXO0L7nDvM2kakYhRj6xJnlqSWiaip5ysHtcTiAC_8x2PegIBSJndj27T2oOnxu61yoOuep14FUqRvXMN53NPIhYWjFzkTMs9qGsmJgFFmMIGsMW7dInoNipf_2Ys0RVW9jfacPs7aTaHvlC1iFGv17dTW8gLP8_A_wxZUy_OcCvJusnubDgEMzRZksn0_WCFPzX0D53oS3MZmpFjo8SsWvYrJIU2HwuvSvdVGZQo8yFE4vagEUOXEAnf1T_60To1vaA_Qu7SvvgAQm-mmINZbmek1ZaWrdd82yCH8zy7g7nqA7A0ubv2r7M-EDO_TsUkG_o8JsFVlrnu_NyYBKFfnggwH0lozclRQ25q4r4z0Tggr1z95sq5xCu5MoLV0Ee4qH3_5G6bU-AX_BScTIJn34FumZh6ELMTI-5z3uH9zMGWvt61nHOTNCrUyb-vPPX2o82Oy2SDU93SN33zMZIXkXVSk=w1144-h643-no
 
Ostatnia edycja:

kostek111

New member
Witam .
Na standardowych ustawieniach niejest najlepiej.Po ustawieniach dostępnych w sieci jest znacznie lepiej , niema smużenia wpiłce nożnej .Niewiem jak można oglądać coś w trybie sport ,poco wogule taki tryb jest.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry