Zamiana 47LA640s na 50LF652v-warto!?

bzyq

Member
Peresik aż Ci zazdroszczę, ja wczoraj oglądałem VFL z MU i banding na całej matrycy, chociaż mam wrażenie, że coraz mniej na to zwracam uwagę. Sprawdzę dzisiaj jak na ustawienia gra będzie się oglądało.
 

kostek111

New member
Jest w Youtube kalibracja obrazu od Darko.Ustaw parametru Tak jak tam jest .Możesz nie ustawiać kolorów i bieli to zależy od własnych upodobań

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

bzyq

Member
Sprawdziłem chyba wszystkie ustawienia co są możliwe i dalej ten banding występuje :(
Szkoda bo wg mnie to jest naprawdę dobry tv za niewielkie pieniądze.
 

kostek111

New member
Jest jeszcze jedna możliwość , wszystkie ustawienia są robione w trybie obrazu expert1 gdzie z automatu jest włączone ustawienie prawdziwe kino kture dodaje dodatkowe klatki do obrazu. Jakby zastosować te ustawienia w trybie Eco?.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

Peresik

New member
Pasów nie mam na szczęście, ale zastanawia mnie jak to jest że jeden TV ma clouding inny banding inny to i to a jeszcze inny jednego z tych defektów?, jak oni *************** robią te TV???
Robiłem właśnie testy z yt na clouding i Banding i wszystko ok, ale wczoraj jak ogladalem mecz to murawa była niewyraźna, hmm to normalne?, piłka i zawodnicy super a murawa przez sek gdy się kamera przesuwała była niewyraźna ale nie rozmyta :-(
 
Ostatnia edycja:

bzyq

Member
A najgorsze jest to, że niby masz gwarancję zgłaszasz problem, ale serwis lg twierdzi, że przecież jest dobrze i tak być musi. Szlag trafia człowieka od razu
 

Peresik

New member
To ja naprawdę miałem szczęście widzę, a bralem wysyłkowa więc loteria.
Może to dlatego że tylko 42 całe mam...
Właśnie ajax oglądam, aż się chce oglądać każdy mecz.
 

bzyq

Member
U mnie zaś mam wrażenie, że z każdym dniem tych pasów pojawia się coraz więcej. Wysłałem znowu zgłoszenie do serwisu LG, że tv się popsuł.
 

Peresik

New member
To lipa straszna, a może coraz bardziej się wpatrujesz szukając tych pasów?
Tak czy siak powinni to wymieniać bez słowa, bo nie po to człowiek kilka tysięcy wydaje, żeby się wkurzac później każdego dnia patrząc w TV...
 

bzyq

Member
Był serwis i wymienił mi matrycę na nową. Wydaje mi się, ze jest lepiej i nie ma takich ewidentnych pasów. Muszę znaleźć chwilkę czasu by się temu przyjrzeć.
Z drugiej strony wydaje mi się, że tu wychodzi moje przyzwyczajenie do plazm bo byłem wczoraj w sklepie oglądać inne modele i w każdym Tv niezależnie od marki widzę przy szybkich ruchach kamerą te nieszczęsne szare paski
 

kostek111

New member
Szkoda że nie zrobłeś zdjęć nalepki z tyłu matrycy , byśmy się dowiedzieli co tam wkładają😉

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

bzyq

Member
Ale chyba na zgłoszeniu serwisowym jest nr matryce. Sprawdzę jak wrócę do domu. Nie wpadłem na to by cyknąć forkę tej nowej matryce. Generalnie bardzo sprawnie to zrobił serwisant - pół godzinki i matryca siedziała nowa.

Tak z ciekawości porównałem sobie w euro rtv jak gra ten lg z sony w755 i jakimiś samsungami i toshibą - to w tamtych warunkach ten LG daje wg mnie najładniejszy obraz.
 

lukasz1983

New member
Wczoraj byłem w sklepie po tv dla brata. Wybrałem mu właśnie LG50LF652V ze względu na cenę i opinie. Świetny tv, mam porównanie do Philipsa 6550 i Sony W755C, ten LG naprawdę nie ma się czego wstydzić. Płynne menu i bardzo dobry obraz. WebOS 2.0 również pozytywnie, podobnie jak 3D
 
Do góry