Wypalony ekran w tv Oled.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz więcej zabezpieczeń, plus jedno swoje przeformatowywanie.
Korzystałem w pierwszym miesiącu i śladów nie ma.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No nie przesadzaj - przecież mniej.
Dla tych co nie zrozumieli wpisu - jest dwa tygodnie.
I tak fajnie, bo przecież mogłoby być znacznie mniej....
 

krashu

New member
U mnie tuż po gwarancji wypalił się ekran. Wcześniej nie sprawdzałem plansz testowych ale cyklicznie robiłem czyszczenie matrycy. LG55B7V. Nie oglądałem dużo tv informacyjnych :cry: Teraz raczej nie kupię OLED
 

Attachments

  • received_277132163977732.jpg
    received_277132163977732.jpg
    6,2 KB · Wyś: 61

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obecnie modele Oledów mają 7 zabezpieczeń.
Wprowadzałeś dodatkowo po zakupie przeformatowywanie obrazu ?
 

SDman

Banned
U mnie tuż po gwarancji wypalił się ekran. Wcześniej nie sprawdzałem plansz testowych ale cyklicznie robiłem czyszczenie matrycy. LG55B7V. Nie oglądałem dużo tv informacyjnych :cry: Teraz raczej nie kupię OLED

Przykre to jest ale jest i będzie przy tej technologii.
Spiesz się i bierz Samsunga Q90T jest w najlepszych cenach.
Dodam tylko, że przy nim nasza planeta będzie bardziej zielona, a ni w cholerkę nie rozumiem Samsunga czemu się nie chwali, że ten TV ma ogromną rozpiętość poboru prądu w moim przypadku po zrobieniu z niego Plazmy :shock:, mieści się od 51-115W przy czym te najwyższe wartości to oczywiście w słoneczny dzień.
Wykonanie -trafił mi się najlepiej wykonany LCD jaki widziałem z matrycą jednolicie podświetloną taflą, po PDP byłem na to bardzo wrażliwy.
Będziesz w szoku, że można oglądać tylko obraz a nie siebie czy resztą pokoju jednocześnie.
Radość z braku "opieki nad TV" i pouczaniu domowników jak nie używać TV - bezcenne.
Polecam
 

misiekz

New member
U mnie tuż po gwarancji wypalił się ekran. Wcześniej nie sprawdzałem plansz testowych ale cyklicznie robiłem czyszczenie matrycy. LG55B7V. Nie oglądałem dużo tv informacyjnych :cry: Teraz raczej nie kupię OLED


Szczerze odradzam niezdecydowanym zakup OLEDa LG. Tv lg 55c7v zakupiony u Kikiego wraz z kalibracją pod koniec 2017 roku -używany w domu w normalnych warunkach, co jakiś czas robione odświeżanie matrycy, niestety wypaliło się menu informacyjne N-ki, które podczas przełączania programów pojawia się przez kilka sekund i znika.

TV jest po gwarancji, czy jest sens i możliwość reanimacji TV - wymiana matrycy? Trochę szkoda 7 tyś wywalonych na ten TV...

pozdrawiam
Michał
 

Attachments

  • 20210810_073441.jpg
    20210810_073441.jpg
    355,6 KB · Wyś: 55
  • 20210810_073444.jpg
    20210810_073444.jpg
    361,5 KB · Wyś: 42
  • 20210810_073526.jpg
    20210810_073526.jpg
    375,9 KB · Wyś: 68

ataman76

New member
Czesc
O co chodzi z tym formatowaniem obrazu ?
Poza tym na innych forach piszą że czyszczenie matrycy nakleży przeprowadzac nie czesciej niz raz do roku, wiec moze za czeste tez uszkadza matryce
 

misiekz

New member
jakieś dwa miesiące temu, ale mam wrażenie, że ślady stają się coraz bardziej widoczne, lub po prostu zacząłem zwracać na nie uwagę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gdybyś zgłosił pod koniec gwarancji , byłoby super.
Minęło już 4 lata , więc serwis tu nie zadziała.
 

krashu

New member
jakieś dwa miesiące temu, ale mam wrażenie, że ślady stają się coraz bardziej widoczne, lub po prostu zacząłem zwracać na nie uwagę.


Jestem w identycznej sytuacji. Dziwnym trafem akurat po gwarancji wychodzą te zielone pasy. Wcześniej ich nie widziałem. Tak robią się coraz większe
 

SDman

Banned
@kiki z całym szacunkiem, Tobie nigdy się nie wypali OLED za często je zmieniasz.
Kolega nabył LG C9 i też nie zobaczę jak na długim dystansie mu panel wytrzyma, tzn. będę musiał dłużej czekać bo po 16 miesiącach mu wymienili panel.
 
Do góry