WTYKI BANANOWE - czy ma to sens?

werf

Active member
Bez reklam
Jeśli wybór Gs-ów był świadomy to słuchanie spokojnie Heco możesz sobie odpuścić .Na mnie one wrażenia nie robią .
 

Kejup

Member
Bez reklam
Wybór gsów był świadomy aczkolwiek w ciemno. Na szczęście strzał w dyche. Jeśli chodzi o celany to chciałem je sprawdzić po tym jak po odsłuchu ms900 zabrzmiały lepiej od MA silver 500 (dla mnie oczywiście). Jest jeszcze jedna kolumna która nie daje mi spokoju, polecał mi ją nawet pan z youtube a chodzi o Jamo c809.
 

DrWredman

Active member
Wreszcie dojrzałem do zrobienia własnego kabelka.

Na początek uwaga na oploty nylonowe. Zakupiłem czarny ze złotą nitką, ale okazał się totalną porażką. Nitka (czyli folia) nie jest wpleciona, jako ciągły element, ale sztukowana i co kilkanaście centymetrów wyłazi z oplotu. Choć na pierwszy rzut oka wygląda OK to przy bliższym kontakcie niemiłosiernie drażni. Sami oceńcie jak paskudnie mogłoby to wyglądać.

IMG_2901.jpg


IMG_2897.jpg


IMG_2898.jpg
 

DrWredman

Active member
A tutaj oploty zakupione w sklepie audeos.pl
Na razie zrobiłem tylko jeden kabelek (długość 3 m) bo tylko tyle czasu wyskrobałem. Oprócz drugiego będzie też opleciony kabel do głośnika centralnego. Najbardziej podobają mi się te oploty sznurkowe bo super się prezentują. Mam też inne kolory, gdyby w przyszłości zachciało mi się zrobić z tego Bi-Amp. Poszukuję też fajniejszych bananów do wymiany i pracuję nad opcją dla splitterów. Wewnątrz siedzi kabel Klotz 4x4 mm.
Jeszcze nie robiłem testów dźwiękowych ale też nie spodziewam się szału. :razz:

IMG_2902.jpg


IMG_2903.jpg


IMG_2904.jpg


IMG_2905.jpg
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Fajny. Do żelazka jak znalazł.

Ikar to są cieńkie oploty, poszukaj na alegro.

Wredek, te termokurczki nie pasują na cienkim oplocie za bananem. Sprobój bez nich. Troche szpeci kabel.
 

DrWredman

Active member

Wygląda na taki sam jak ja kupiłem, wiec możesz śmiało brać.

Wred a te czerwone i czarne przed bananami to tez oploty tylko cieńsze ?.A i gratulacje fajny kabelek.Pzdr
To są oploty sznurkowe, mają dużo mniejszy zakres rozszerzalności ale za to dobrze kryją i fajnie wyglądają. Czyli jak sznur od żelazka :D

Wredek, te termokurczki nie pasują na cienkim oplocie za bananem. Sprobój bez nich. Troche szpeci kabel.
Początkowo było bez nich, ale osłona banana jest zbyt krótka i widać było postrzępione końcówki oplotu.
 

Kamil_89

Member
Bardzo fajnie wyszło. Ciężko jest idealnie zrobić za pierwszym razem, w szczególności z dopasowaniem oplotu. No i kwestia splittera, mały wybór, drogo i nic ciekawego, trzeba kombinować :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobrze jest, gratki. Ładnie Ci to wyszło.
Te złotawe banany na żywo jedne z lepszych/ładniejszych (u nas na rynku), sam mam je od lat.

armanig-albums-moje-zabawki-tv-80-marantz-picture188-kable-wlasnej-roboty-na-tylne-kolumny.jpg
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Wred, to chyba oplot ViaBlue...(?)
Pytanko; dlaczego nie zastosowałeś takich samych bananów na jednym kablu?

Ze względu na grubość przewodu, bo te Cross Techy mają wielką dziurę. Pojedynczy kabel 4 mm trzeba zwijać cztery razy. poza tym nie mam do nich końcówek zwężających. Nie przypilnowałem jak je zamawiałem :(.
Szukam fajnych unikatowych bananów, bo obecne, zarówno jedne jak i drugie ciężko się wkładają i wyjmują. Chyba dojrzałem do zwykłych bananów, które lekko wchodzą i takich poszukuję, ale niektóre ceny są odstraszające. Potrzebuję 16 fajnych bananów więc cena całego tego okablowania wcale nie będzie taka niska. ;)

Docelowo mają być splittery i jednakowe banany. Chwilowo nie mam czasu na poszukiwania, ale może do gwiazdki się uda. :)

Tak Oplot to ViaBlue
 
Do góry