TV LG Seria LA740S – 60/55/47” - wszystko o serii 2013

green11

New member
Oj różnica w cenie jest między la740 a nawet słabszym od f8000 46f7000(który mi się bardzo pod0bał). Ale nie dałbym 1200 zł więcej za brak chmurki które widoczne jest jak dla mnie przede wszystkim tylko przy przełączaniu kanałów:) Wracając do funkcji głosowej, działa dobrze tylko w necie. A piszesz PIGWAY, że LG ma dobry serwis?:) Słyszałem inne opinie-ale oby się nigdy nie przydał.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Oj różnica w cenie jest między la740 a nawet słabszym od f8000 46f7000(który mi się bardzo pod0bał). Ale nie dałbym 1200 zł więcej za brak chmurki które widoczne jest jak dla mnie przede wszystkim tylko przy przełączaniu kanałów:)

Roznic jest sporo wiecej, nie tylko te chmurki :)

Podstawowe to duzo gorszy czarny na LG, i brak TVN Player a tazke kiepska wspołpraca sterowaniem po HDMI z innym urządzeniami niz LG
 
Ostatnia edycja:

green11

New member
ale i tak różnica do zamówionego przez ciebie f8000 jest dla niektórych nie do przeskoczenia:) a ja nadal testuje - podłączyłem sygnał naziemny cyfrowy i jest bajka:)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Ja nie mowie ze obraz jest zły, w wielu kwestiach LG mi sie podoba, jednak mam troche inne wymagania co do TV, niestety musze za to zaplacic sporo wiecej :(
 

Pigway

New member
A piszesz PIGWAY, że LG ma dobry serwis? :)

Co prawda korzystałem tylko raz, ale wszystko przebiegło bezproblemowo.

Powyżej 42" przyjeżdża do Ciebie serwisant, weryfikuje daną usterkę, a następnie zabiera sprzęt. Całość trwa dosłownie kilka dni. W moim przypadku miała to być wymiana na nowy, jednak sklep nie posiadał już tego modelu TV, więc otrzymałem zwrot pieniędzy.

Panasonic zaś wysyła zwykłego kuriera i po tygodniu telefon od oburzonego serwisanta, że usterki nie wykryto. Następnie ich przewoźnik się pomylił i dostarczył mi inny TV, a mój, jak się później okazało, wpieprzony w styropian i bez zabezpieczeń, trafił do kogoś innego.

W LG masz chociażby taką przewagę, że nawet względnie niezauważalną wadę możesz na spokojnie przedstawić serwisantowi, w odpowiednich dla Ciebie warunkach oświetlenia oraz specjalnie dobranych na tę okoliczność ustawieniach obrazu. Wówczas nie ma mowy o sytuacji, gdzie lekki banding będzie dla kogoś niedostrzegalny.

Natomiast jeśli chodzi o Clouding, tylko i wyłącznie kwestią szczęścia będzie jego całkowity brak, niezależnie od producenta TV: ZACHMURZONE LEDY | TV TEST
 

mi-sza

New member
Test użytkownika LG 55LA740S po 2 tygodniach użytkowania

Witam !
Posiadam LG 55LA740S chyba jako jeden z pierwszych użytkowników - ponad 2 tygodnie. Zakupiony za przyzwoitą cenę (6,5 tys.) nie do końca spełnił jednak moje oczekiwania. Wymieniając najważniejsze zalety/wady;
- brak PIP !!! .Przyznam, że przeoczyłem w opisie technicznym brak tej - niezwykle użytecznej funkcji. Nie rozumiem polityki LG w tym temacie i nie wiem czy nie będzie to powód zmiany TV w najbliższym czasie !!!
- pilot MAGIC MOTION - po tygodniu dokupiłem "normalny" pilot z klawiszami numerycznymi. Może to kwestia przyzwyczajenia ale zaczęła mnie denerwować konieczność wchodzenia w menu ekranowe za każdym razem kiedy chciałem zmienic np. źródło sygnał TV lub ustawienia wyświetlania.
- podświetlanie ekranu, całkowicie czarny posiada wyraźne pionowe pasy (kilka) przechodzące w szare otoczenie. Poprzedni mój TV, SAMSUNG serii D7000 był tutaj o kilka poziomów lepszy. Biały ekran przy lewej krawędzi jest wyraźnie zaróżowiony - to mnie jeszcze bardziej wkurza niż szarość czerni
- dźwięk naprawdę dobry. Głośniki zewnętrzne podłączam tylko przy seansach filmowych
- przeglądarka szybka, wyświetla prawie wszystkie flash-e oprócz wtyczek typu SILVER SCREEN
- SMART znacznie uboższy niż w SAMSUNG-u. A niby wszyscy producenci oferują "prawie" to samo ;-(
- i jeszcze coś. TV jest cichy (szumy wentylacji) ale ... słyszalny przydźwięk wysokiej częstotliwości, na granicy słyszalności ale ja go słyszę.
Reasumując - gdyby nie w/w braki (zwłasza PIP) nie przeglądał bym nowości innych firm a tak... znowu wieczory przy kompie.
Pozdrawiam !
 

Kaja1991

New member
mi-sza
Też posiadam ten model w tym rozmiarze i nie dopatrzyłem się słabej czerni ani bieli. Dziwi mnie problem z zaróżowionym rogiem, czy to nie czasem jakaś wada fabryczna? u mnie przy wyświetlaniu białego niema takich "cudów". Jeśli chodzi o pilota to sprawa indywidualna, dla mnie jest fantastyczny.

Mam do was pytanie. Czy ktoś dostał już jakikolwiek odzew od LG w sprawie Xboxa? od piątku podobno wysyłają konsole i umawiają się meilowo o szczegółach dostawy. U mnie cisza...
 

aquanta

New member
Mam do was pytanie. Czy ktoś dostał już jakikolwiek odzew od LG w sprawie Xboxa? od piątku podobno wysyłają konsole i umawiają się meilowo o szczegółach dostawy. U mnie cisza...

Ja właśnie fantastycznie rozpącząłem tydzień od wiadomości z LG i teraz już tylko czekam :)
Mam nadzieję, że i Wam się uda :cool:
 

Kaja1991

New member
Hmmm dziwne. Ja zakupiłem 19 a wniosek złożyłem 22 i do teraz brak odzewu :p tylko dostałem meila że im miło że zakupiłem ich tv itp.
 

tyler

New member
Ja kupiłem 47la690s w weekend i dziś dostałem info że Xbox przyznany.

W regulaminie promocji jest że do 55 cali jest 500 szt. Xbox z Kinect, dla przekątnej 47 jest 2000 szt. Xboxow bez dysku i Kinect
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
W regulaminie promocji jest że do 55 cali jest 500 szt. Xbox z Kinect,
dla przekątnej 47 jest 2000 szt. Xboxow bez dysku i Kinect

... wypychają z magazynów stare sprzęty (i na dodatek z limitem ilości egzemplarzy). :wink:

Xbox nowej generacji zadebiutuje w listopadzie w dwóch wariantach cenowych? | GRY-Online.pl
W listopadzie 2013 premiera nowej konsoli.
--------------------------------------------------
Poza tym :

"Microsoft jeszcze w tym roku dostarczy na rynek trzecią generację Xboksa 360 (po standardowym modelu i popularnym „Slim”).
Konsola byłaby znacznie tańsza od tej aktualnie dostępnej i ma kodową nazwę Stingray"
 
Ostatnia edycja:

Pyjter24

New member
No właśnie, sam zastanawiam się nad zakupem TV LG LA 690s tylko nurtuje mnie włąsnie ta promocja- czy aby na pewno się to tak opłaca? czy może sam TV jest tak rewelacyjny że xbox to tylko dodatek?
 

SDman

Banned
Jeśli chodzi o TV, to tak, jest on rewelacyjny.

Witam,
warto Byś dodał, że piszesz o LA690S bo to wątek o LA740S i proszę nie zaniżajmy tego forum
do opisów z Euro RTV .
Załóż wątek i napisz coś więcej, ja co prawda czekam na LA790S (mocniejsze procki, pilot 2w1 + klawiatura w nim i ponoć pełna przeglądarka chrome - oczywiście czarny kolor)
Ale może zabić go cena .

Pozdrawiam
 

Pigway

New member
Ja zastanawiam się pomiędzy 55LA690S a 55LA740S, jednak ceny tych modeli obecnie mocno skaczą. Przykładowo LA690S niedawno potaniał o 600 zł, po czym zdrożał 100 zł. TV myślę kupić w okresie wakacyjnym lub wczesnojesiennym, myślę że do tego czasu ceny się ustabilizują.

Pisząc że TV jest rewelacyjny miałem na myśli również 740S, a wnioskuję to z dotychczasowych opinii oraz informacji, które czytam zawsze przed zakupem.
 

aquanta

New member
Przykładowo LA690S niedawno potaniał o 600 zł, po czym zdrożał 100 zł.
U nas odwrotnie pierw podrożał o 100zł, po czym zrobili promocję i jest do dziś o 600zł taniej, ale od czwartku pewnie pozostanie na tym poziomie sprzed promocji.

Udało się komuś połączyć tel z telewizorem? przez np dlna albo miracast?

Po DNLS z Samsung S III zero problemu, po miracast w przypadku android tylko z telefonami z wersją androida 4.2. Podobno na dzień dzisiejszy chodzi z Nexusem i jakimś LG.
 
Do góry