TV LG Seria LA740S – 60/55/47” - wszystko o serii 2013

997marek

New member
Witam ostatnio pilot magic przestał mi współpracować z dekoderem turbo NC+
(ADB) mam najnowszy soft dzisiaj aktualizowałem i nadal nic
kiedyś działało normalnie
A teraz magiciem moge przełączaczać programy na turbodekoderze dopuki nie wyłącze tv ,po ponownym właczeniu tv dekoder nie działa na polecenia pilota Lg trzeba konfigurować na nowo ale jak wyłacze tv i spowrotem załącze znów to samo czy tylko ja tak mam?
 

chris4you

New member
Witam. Kupiłem 55la740s końcem marca, poprzednik to 55lm620s. Po miesiącu użytkowania stwierdzam że to totalna porażka i pomyłka. Kiepska ostrość, poziom czerni do kitu, raczej jest to szarość niż czerń. Na czarnym ekranie na rogach widać podświetlenie. Jakość na kanałach sd masakra, na hd przy zarysach postaci jakieś tęcze się robią czasem. Na 620s to była przyjemność oglądnąć DiscoveryHD , NationalGeo a tutaj jest masakra. źródło to tuner nc+. Wypróbowałem już kilka ustawień które znalazłem na forum bez rezultatu. Najlepszy obraz osiągam w fabrycznych trybach standart i eco z drobną modyfikacją ale to nie jest to co mój poprzednik 620s. Tam to obraz był marzenie... a teraz to się kumpel cieszy z jego użytkowania :) Poradzcie proszę jakieś ustawienia, co z tym zrobić, może ktoś z Was ma jakiś sposób. Za chwile będę ładował starsze softy może to coś da... Dzwoniłem już do lg bo mam problem z zarejestrowaniem tv. Wyskakuje mi o uwierzytelnianiu adresu i za cholere mi to nie przechodzi a chcę zgłosić reklamację. Powiem szczerze że już go nie chcę, najlepiej to bym zwrócił i dopłacił do 55la965. Nie wiem jak u Was się sprawuje ta seria ale u mnie to klapa :( Do tego bolą mnie oczy bo przyzwyczaiły się chyba do 620s, a może to jest jakaś wada tej 740s. Mimo wszystko nie polecam tego tv i będę chciał się z nim rozwiązać. Pozdrawiam i proszę o pomoc bo walczę już z obrazem kilka dni bez rezultatu...
 

piotrson

New member
Mam ten telewizor ponad rok .
zero problemów technicznych.
Co do obrazu to jak jest cały ekran czarny to widać w którym miejscu jest większe podświetlenie matrycy i to jest jedyny mankament ale jak wiem to nie tylko tych telewizorów.
Po za tym to najlepszy tv jaki miałem obraz z n na kartę i kablówka .
na niektórych stacjach obraz jest tak ostry że wydaje się jak 3D.
Może to kwestia ustawień albo po prostu masz jakiś wadliwy tv.
Ja wcześniej miałem plazmę panasa i 47 5005 samsunga nie powiem o samsungu ze był zły ale ten tv Lg La740s jest o niebo lepszy jeżeli chodzi o dźwięk i obraz. Mam za ścianą plazmę i mam porównanie maje wrażenia osobiste sa na korzyść led dla tego teraz szukam do sypialni też led a jak mniemam to plazmowe tv schodzą do historii.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam masz dwa wyjścia,albo przekręcisz trochę TV albo przestawisz ciocię Marzenę z fotelem. Druga opcja jest łatwiejsza i cioci się spodoba !!!
 
Do góry