TV LG Seria LA740S – 60/55/47” - wszystko o serii 2013

green11

New member
Po 2 tygodniach, podtrzymuje opinie-telewizorek ok. Wszystko działa a clouding tylko w lewych rogach i też daje rade. Wspomnianego przez kolege wysokiego tonu wydobywającego się z tv nie zauważyłem-głośniki dobrze grają. Narazie jestem zadowolony. PS wczoraj otrzymałem już xboxa-szybko wysłali i dostarczyli. Wszystko działa:)
 

Kaja1991

New member
Ooo ekstra, ja wczoraj dopiero otrzymałem potwierdzenie o przyznaniu nagrody :p również nadal jestem zadowolony ze swojego telewizora :) teraz tylko musze zainwestowac w jakis dysk sieciowy i na niego wrzucic wszystkie filmy tak zeby kazdy w domu mial do niego dostep z kazdego urzadzenia. Ktos cos podobnego ma i moze polecic? zastanawiam sie nad zyxel 310 tylko nie mam pojecia czy filmy bluray będą się płynnie odtwarzać przez sieć. Net 60mb
 

Kaja1991

New member
januszprz
Nie korzystam z takich wynalazków, ale postanowiłem sprawdzić to u siebie i ku mojemu zdziwieniu nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji. Poczekajmy na wypowiedzi innych posiadaczy tego tv ;)
 

SDman

Banned
januszprz
Nie korzystam z takich wynalazków, ale postanowiłem sprawdzić to u siebie i ku mojemu zdziwieniu nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji. Poczekajmy na wypowiedzi innych posiadaczy tego tv ;)

Witam,
zapewniam, że to nie są wynalazki od 2005 roku używam tego i nie wyobrażam sobie przestawiania TV co rusz na noc, wieczór, światło, słońce.
Philips rozwiązał to od dawna perfekcyjnie i działa to bardzo dobrze w moich TV LCD od 2005r.
Jestem zainteresowany jak w LG, przymierzam się do przetestowania 47LA790S czekam również na wypowiedzi.

Pozdrawiam
 

green11

New member
doradca w mm mówił, że te tv mają czujniki światła. Ale ja sam mam la740 i takiej opcji nie mogę sie doszukać takiej opcji. Napisz na chacie(infolinii) lg na ich stronie odpowiadają na każde pytanie w chwilę. I daj znać bo może ja nie mogę tego wyszukać.
 

SDman

Banned
doradca w mm mówił, że te tv mają czujniki światła. Ale ja sam mam la740 i takiej opcji nie mogę sie doszukać takiej opcji. Napisz na chacie(infolinii) lg na ich stronie odpowiadają na każde pytanie w chwilę. I daj znać bo może ja nie mogę tego wyszukać.

Witam,
Mam pytanie odnośnie YT .
Czy ma następujące możliwości:
Jak przeszukasz to czy wyszukane treści np "kabaret" odtwarza po kolei bez dotykania pilota ?
Jeżeli tak to czy pozwala po naciśnięciu np. next przeskakiwać na przód jak coś się nie podoba ?
Czy posiada przegląd moich list (wcześniej stworzonych np na kompie) i oczywiście jw. odtwarza po kolei ?
Czy jest możliwość dodawania do ulubionych -oglądając materiał ?
Czy obraz jest na pewno HD jeżeli treść jest HD SAMSUNG_Evolution Full HD 1920x1080p - YouTube
(najlepiej sprawdzić podłączając laptopa po HDMI czy obraz jest identyczny na w/w przykładzie.


Pozdr.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Cała seria ma wbudowane czujniki światła, w trybie Oszczędzania energii ustawionym na "AUTO" czujnik jest uruchamiany. Tak twierdzi konsultant LG, tak samo zapytałem o rodzaje matryc i modele od 620 są 100Hz a od 740 200Hz, jednak to i tak nie jest 100% pewne, wiadomo jaką wiedzę posiadają konsultanci.
 
Ostatnia edycja:

green11

New member
dzięki za info o czujniku przetestuje wieczorem:) odnośnie tych Hz to prawda potwierdzana w wielu źródłach: od LA740 w góre mają 200Hz ekran. A youtube nie testowałem zabardzo wiem, że średnio intuicyjny jest ten interfejs tam, ale jakośc filmów dobra.
 

aquanta

New member
Niestety widać jeszcze inne błedy m.in ilość głosników.
Gdzieś widziałem chyba oryginalną tabelkę porównawczą z LG, ale jakoś nie moge jej teraz namierzyć :(
 

januszprz

New member
Z tym czujnikiem światła w całej serii LA to chyba nie jest tak do końca pewne bo np. W LM 660 i wyższych z 2012 r. w opcjach obrazu był "inteligentny sensor" i ustawiało się go na Auto. W LA 660 i 690 jak wchodziłem w opcje obrazu to nie ma "inteligentny sensor" tylko "Eco" ale to chyba nie to samo, bo nie mogłem wybrać "Auto".Z tego co wiem to czujnik światła w serii LM z 2012 r znajduje się w lewym górnym rogu w czarnej ramce, poza aktywną częścią obrazu.
Obsługa w Saturnie i Mediamarkt sprawdzając w LA660 i 690, nie potrafiła mi odpowiedzieć czy te TV mają czujniki światła.
 

Kaja1991

New member
W moim LA740 w górnym lewym i prawym rogu widać jakieś czujniki ale w menu również nie mogę znaleźć żadnych opcji typu inteligentny sensor :/
 

januszprz

New member
Dobrze byłoby, żeby Kiki testując nowe LG LA jednoznacznie określił w których modelach są czujniki światła i jak je uaktywnić w ustawieniach
 

barteknowack

New member
Bez reklam
W LA 660 i 690 jak wchodziłem w opcje obrazu to nie ma "inteligentny sensor" tylko "Eco" ale to chyba nie to samo,

w trybie Oszczędzania energii

być może o to chodzi, można sprawdzić ten tryb i zobaczyć jak się zachowuje TV przy zmianie natężenia światła.

Proponuję testy dwóch modeli z różnymi matrycami czyli pierwszy LA660s lub LA690s, a drugi LA740s

popieram, warto zobaczyć różnice mdzy serią, jeśli się da to test modelu najwyższego też byłby fajny a jeśli do wyboru jest jeden odbiornik - model 7.
 

green11

New member
Rowniez sie przylaczam prosze o test la740:) i niech ktos mnie poprawi ale to najtanszy model tv z 200hz matryca.
 
Do góry