TV LG Seria LA740S – 60/55/47” - wszystko o serii 2013

wgerwat

New member
dzieki za szybka odpowiedz, troche sie bawilem tym modelem ale za granica dlatego pytam o aplikacje dostepne na terenie Polski. Bylbym wdzieczny gdybys je wymienil lub wrzucil jakiegos screenshota :)
Troche szkoda ze nie ma "tradycyjnego pilota" jednak czasem sie przyfdaje w mojej opini.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Przetestowany, pilot działa, ale nie wytrzymałem i zamówiłem do testów Samsunga 46 F8000

Tylko kupa kasy :/

Ps

W Saturnie Lg 690 mozna wytargac za nieco ponad 4000 zł - to super cena
( za Samsunga mogę miec półtora LG :/ )
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Przetestowany, pilot działa, ale nie wytrzymałem i zamówiłem do testów Samsunga 46 F8000

Tylko kupa kasy :/


Witam uprzejmie,

Przepraszam ,że piszę w wątku o telewizorach firmy LG , ale sam jestem ciekawy jak u Ciebie
wypadnie telewizor firmy Samsung UE46F8000SL , który jest pozbawiony w wersji sprzedawanej
w Europie ważnej funkcji :precision Black . (funkcja ta dostępna jest w wielkości przekątnej ekranu
75" lub we wszystkich wielkościach przekątnych ekranu serii F8000 telewizorów firmy Samsung przeznaczonych do sprzedaży
na rynku amerykańskim)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Sam sie tego obawiam ale moze niepotrzebnie...

W sklepie oglądałem 40 cali i byłem zachwycony :)

Oby 46 cali tez było ok, choc drogo oj drogo...

ale oby było warto... Philips tez nie miał Precision Black a mimo to czarny kolor był super i w nocy takze

A kilka TV jednak juz przetestowałem ;)

Co do Precision Black, owszem w 75 calach ( bo pewnie trudniej przyciemnic obraz :) ) ale w starszej serii - tj 75ES9000S
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
Nie wiem na ile to trafne info..ale cały ten precision black to nazwa odpowiedniego algorytmu i ma go każdy F8000 z ta różnica, iż w eu się nie wymienia takowych danych w specyfikacji, jak o ma miejsce w USA.

Pewnych rzeczy się na forum nie opowiada ...ale można tylko napomknąć, iż każda firma wie co pakuje do pudła...teraz kwestia, za ile dana sieć chce mieć u siebie dany model. Zastanawialiście się co się dzieje z zwracanymi modelami ??? Ktoś powie SF ...a ja się tylko uśmiechnę :)
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Jarjar82 ,akurat po moich testach nawet bys nie zauwazyl ze bylo cos uzywane a raczej ladniejsza nazwa - testowane :) , Kiki pewni swoje TV po testach pozniej sprzedaje jako nowe :) chocby pewnie pierwsza sztuke 7008 jaka ktos kupil z forum :)
 

jarjar82

New member
HD nie o to mi chodziło, że niby coś możesz zniszczyc/uszkodzic. Oddajesz TV z powodu chmur...a on i tak znajdzie mniej wybrednego uzytkownika. Do czasu kiedy nie ustali sie norm ograniczajacych dane zjawisko..proceder lepszych i gorszych serii trwac bedzie w blednym kole.
 

accu

New member
Bez reklam
A czym dokładniej jest funkcja "Precision Black" wiadomo może ? Coś jak "micro dimming" czy jakaś nowinka hardwarowa ?

Witam uprzejmie,

W największym skrócie - funkcja Precision Black Local Dimming umożliwia znacznie większy wzrost kontrastu i poziomu czerni poprzez możliwość przyciemniania diod na ciemnych obszarach obrazu
i nie ma to wpływu na wyświetlane jaśniejsze elementy obrazu.



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

jarjar82

New member
Nie, na pewno nie jest to hardware ...raczej software i na 80% znajduje sie w każdym F 8000 ...lecz nie każda sieć/ dystrybutor umieszcza informacje o specyfikacji softu.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Precision Black Local Dimming umożliwia znacznie większy wzrost kontrastu i poziomu czerni poprzez możliwość przyciemniania diod na ciemnych obszarach obrazu

na pewno nie jest to hardware ...raczej software

:) aha. Jeśli miałoby to być hardware to przy Edż Ledzie jakim jest F8000 (jest, nie?), byłoby to coś podobnego jak LED+ u LG "strefowo wygaszane podświetlenie krawędziowe".
A jak software, to jednak podobne do MicroDimming które o ile się nie myle miało "przyciemniać czerń i rozjaśniać biel" przy video-processingu.

Choć bardziej skłaniam się przy tym pierwszym zważywszy że oprócz PB, jest też CinemaBlack czyli zgaszenie diod w odpowiednim miejscu w przypadku oglądania filmów 2,35:1 .
 

beny

New member
Cena spada za 55" chca ale w promocji w Saturnie 6199,- (czyli tyle co 55ET60) i inne 6008 :) ale sadze ze on powienien kosztowac w stosunku cena /jakos ok 5500 jak myślicie ???
 

green11

New member
Wracając do tematu 47la740. Wczoraj go kupiłem. Specjalistą nie jestem ale jak za tą w miare niezłą cene to dobry tv(4590-ewentualnie otrzymana konsola o wartości ok 700 zł:). Wygląd i głośniki-super!!! Obraz-fakt osławiony clouding wystepuje w rogach na górze no ale chyba przełknę to. Necik i smart działa. Pilot mógłby być czasem też normalny(jak w samsungu 2 dodają), ale ten magic działa nieźle-ciekawe jak z baterią, ile wytrzyma... Jedyny problem to mój słaby sygnał analogowy, ale myślałem, że taki tv poradzi sobie gorzej z tym. A na cyfrówkę cierpliwie poczekam:) Generalnie jest bardzo dobrze. W razie pytań zapraszam...
 

SDman

Banned
Wracając do tematu 47la740. Wczoraj go kupiłem.

Witam,
potwierdź proszę gdzie działają komendy głosowe w przeglądarce to wiem -gdzie jeszcze.
Ipla, TVN PLayer, YT?

Czy np pisanie wiadomości na hdtv.com.pl można realizować za pomocą głosu.
Czy posiada czujnik oświetlenia ?
Pilota polecam najprostszego z serii Harmony i będzie nie tylko do TV.

Pozdr.
 

green11

New member
W weekend go mocniej potestuje. Ale już odpowiadam-czujnik światła podbno posiada, ale narazie jego działania niezauważyłem:) TVN playera niema w LG. W necie komendy głosowe działają średnio, wieczorem pogadam z moim nowym telewizorem to napisze coś o tym więcej:)
 

aquanta

New member
Hejka,

Ja kupiłem 55LA690S i paragonik do LG po konsolke już poszedł.
Aktualnie do 30-ego w Saturn jest dodatkowa promocja na Smarty za każde 1000zł 100zł idzie na kartę, więc 600 zwraca się. Zatem koszt TV wychodzi po odliczeniu XBOX-a (jeśli się uda) i zwrotu na kartę jakieś 4200.

Dodatkowo wiem, że 29-ego ma być nowa aktualizacja dla serii LA, która wprowadzi m.in. LG Cloud.

Ja póki co jestem mega zadowolony. Lewy w HD strzelał wyśmienicie ;)

Będe tu z Wami na bieżąco.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Gdzie spadek ceny :) ? Co gdzie :) ? Samsung przyjezdza w poniedzialek i porownam oba :) LG zle nie jest, pozytywnie mnie zaskoczyl ale jestem jednak bardziej wymagajacym klientem :)
 

Pigway

New member
Ja po wyczerpującej lekturze internetowych opinii na temat serwisów Samsunga, a także bazując na własnych doświadczeniach z Panasoniciem, innego producenta niż LG nawet nie biorę pod uwagę ;)
 
Do góry