TV LG Seria LA740S – 60/55/47” - wszystko o serii 2013

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Zrobiłem kalibrację ze strony testu :)

Kurcze, totalnie inny obraz, az trudno mi się bedzie przyzwyczaic do tego co robiłem "na oko"

Czy to normlane ze obraz jest całkowicie inny :) ?

Np ( uzywam tunera sat z Enigmą2 ) kolor zółty ktory na wczesniejszych ustawieniach był dosc jaskrawy i jasny a teraz ma odcien ciemno-zółtego koloru :)

No i mam wrazenie ze biały wtedy nie jest juz biały :/ ( po kalibracji ze strony )
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
Ogólnie na plus, czy minus ?

Z tego co zrozumiałem czytając opis kalibracji, udało im sie znacznie ujarzmić odchyłki :) Należy tez pamiętać, że to są ustawy na konkretną matrycę ....a z ich powtarzalnością bywa bardzo różnie :( Poczekałbym na wieczorny seans ;)
 

SDman

Banned
Hmmm

jeden test wiosny nie czyni :)

Trzeba samemu zobaczyc pewnie, a koledzy co kupili jakos się nie kwapią do opisów :/

Ps

Testowałęm dzisiaj LG model 47 cali - 660 - czy on gra gorzej niz nowa seria 740 ?

Pytam, bo czarny tam jest dosc sredni, nie wiem czym sie rozni w praktyce od modelu 47LA740 ??

Tez miał 400 Hz, i nie wiem czy True Motion jest lepsze w nowym modelu i czy ma wiecej ustawien ?


Witam,
na dzień dobry zabija go dźwiękiem , pilotem, softem i równomiernym podświetleniem, a co z Twoim cudownym (nie IPS) Philipsem ?

Zastanawiam się czy sam nie popełnię zdrady.

Pozdr.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
SDman

Philips pojechał w ramach zwrotu

niestety, został zdyskfalifikowany przez kilka czynników ( to juz wina ich rozwiązan i elektroniki )

Które opisałem w kilku poprzednich wypowiedziach, zerknij :)

Pewnie na poprzednia lub dwie poprzednie strony :)

W LG nie ma takich efektów - chociaz czarny był czarniejszy na Philipsie no i ten brak ambi...

No ale ambi moge sobie zrobic inaczej jak bede go potrzebował koniecznie :)

ale test czerni to napewno dopiero wieczorem ocenie :)
 

SDman

Banned
Czy orientuje się ktoś, kiedy w sprzedaży pojawi się model 55/47LA790S.
Ma być czarny, reszta chyba taka sama.

Pozdr.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Czy orientuje się ktoś jak wymusić w LG aby po wyłączeniu tunera sat ( podłączony przez HDMI ) aby tez wyłączył się TV i to samo w przypadku właczenia ??

Z Samsungiem i Philipsem tak bez problemu działało
 

SDman

Banned
Czy orientuje się ktoś jak wymusić w LG aby po wyłączeniu tunera sat ( podłączony przez HDMI ) aby tez wyłączył się TV i to samo w przypadku właczenia ??

Z Samsungiem i Philipsem tak bez problemu działało
Witam,
wydaje mi się, że powinno to być gdzieś na parametrze w LG, a jak równomierność podświetlenia
w nocy i czerń ?
W markecie jak oglądałem 55" wydawało się być idealnie na czarnym zdjęciu.

Oczywiście podpytam również o pilota Harmony - działa z LG ?

Odczucia 3d -miałeś aktywne masz pasywne -lepiej ?

Pozdrawiam
 

Kaja1991

New member
Pigway
Ja kupiłem z MegaMarketu. U siebie na stronie mieli za 6600zł a na allegro za 6300zł ;) wcześniej przez chwile mieli nawet wystawione za 5800zł ale to chyba był błąd :/ sprzedam xboxa z tymi wszystkimi bajerami za 1300 i tv wyjdzie mnie 5000zł a za 55 cali tej klasy to cena wymarzona ;)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Kaja1991

O ile go dostaniesz :)

Nie wiem czy czytales regulamin ale to bedzie losowanie :) kto dostanie

SDman

No niestety, plamy są, patrząc głownie pod kątem lub z góry lub z dołu

I to dosc spore rozswietlenia w gornych rogach

3D psywne w LG dziala sporo gorzej niz 3D aktywne w Philipsie

W markecie na zdjeciu pewnie matryca była wygaszona :)
 

SDman

Banned
Czy ktoś oglądał LG 47LA690S jedyna różnica to mci 400 vs mci 800 i oczywiście czarny kolor.
Proszę o wypowiedzi.

Ciekawe czy ta sama matryca -pewnie tak .
 

Kaja1991

New member
HDTV_Fan
Przeczytałem dokładnie cały regulamin, niema tam żadnej wzmianki o losowaniu. Z tego co się dowiedziałem od ludzi zarządzających konkursem wpływ na wygraną ma data zakupu i złożenia wniosku o nagrodę. Xboxów jest 500szt ale nie wiem czy tylko tych do 55calowych telewizorów czy ogólnie wszystkich. Z tego wynika, że pierwsze 500 osób, które zakupi i złoży wniosek otrzyma dane konsole. Wnioski przyjmują do 31maja, ale wydaje mi się że jak już zbiorą 500 osób i wszystkie przejdą weryfikacje to konkurs zakończą wcześniej.
 

jarjar82

New member
HDTV_Fan ....i jaka decyzja ? Zostawiasz ? Czy te efekty świecących rogów są rażące ?

Pod jakim względem 3D jest gorsze ? ( pomijając różnice techniczne)
 

SDman

Banned
@HDTV_Fan jeszcze takie pytanie , polecenia głosowe, będąc w necie rewelacja -to wiem.
Czy będąc np w serwisie IPLA wybierając szukaj i tutaj polecenie głosowe np "dance" wyszukuje materiały ?
To samo pytanie YT.

Przy programach TV mogli to lepiej dopracować bo np słowo "dwa " pokazuje do akceptacji,
a można by od razu przełączać na program 2.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Jeszcze mu dam kilka dni, ale brak wpołpracy po HDMI z tunerem SAT ( czyli łaczenie i wył ) jest wkurzające, ale rozswietlone rogi bardziej , moze to sie cos unormuje ( podkreslam ze to głównie widac patrząc np od dołu na obraz lub po bokach )

ale jaką mam alternatywe....

Sony ze swoim metalowym napisem "SONY" jest okropne, Philps ma wady uzywajac poprawiaczy obrazu i totalny tetrzyk w poprawie ruchu

Samsung F8000... ??

Spora cena ale podobno ma super opinie na temat czerni i jakosci obrazu jak i podswietlenia.... - tyle ze matryce są z czech...
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
znam fabryke i linie Samsunga w Czechach ...juz kiedys pisalem o tym w innym temacie ( organizowalem im transporty na teren PL). ze F8000 ma matryce od Pepikow to tylko duzy plus. Tez sie zastanawiam, czy nie doplacic i zlapac kroliczka w postaci F8000.
 

SDman

Banned
Jeszcze mu dam kilka dni, ale brak wpołpracy po HDMI z tunerem SAT ( czyli łaczenie i wył ) jest wkurzające, ale rozswietlone rogi bardziej , moze to sie cos unormuje ( podkreslam ze to głównie widac patrząc np od dołu na obraz lub po bokach )

prośba możesz looknąć na wcześniej zadane pytania -polecenia głosowe.
I pytanko dodatkowe gdzie Philipsa kupowałeś i jak odbywa się procedura zwrotu, czy wszystko w porządku -kasę już masz ?

Pozdr.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
znam fabryke i linie Samsunga w Czechach ...juz kiedys pisalem o tym w innym temacie ( organizowalem im transporty na teren PL). ze F8000 ma matryce od Pepikow to tylko duzy plus.

To chyba niechciałbys widziec mojego D7000 po wymianie padnietej matrycy ile ma cloudingu :/

Ale moze w F8000 jest własnie inaczej....

SDman

Phila kupowałem w EuroRTV AGD, jeszcze kasy nie mam ,ale dopiero wczoraj go odesłałem

Natomiast super zwrot był w zadowolenie.pl gdzie kupowałem plazme Panasa i zwrot miałem w 3 dni i bez zadnych problemów

A co do opcji szukaj w LG, działa mi tylko przy oglądaniu TV, i wyszukuje adresy internetowe - czyli otwiera przegladarkę
 
Ostatnia edycja:

wgerwat

New member
Male kilka pytan?
ile pilotów jest w komplecie?
Czy dziala TVNPLAYER w przegladarce ?
Troche off topic-czy LG wprowadzilo jakies nowe aplikacje?
Jak wyglada pilot tradycyjny (jezeli jest na wyposazeniu ), czy dalej Lg daje te okropne modele z blyszczacego i latwo rysujacego sie plastiku na ktorych zciera sie farba? ( na moim dwuletnim pilocie juz prawie wszystko wyblaklo)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
1 pilot - Magic - Plastik ma błyszczący

TVN player prbowalem tylko z aplikacji a co do innych aplikacji, nie wiem co było wczesniej w ich smarcie
 
Do góry