TV LG Seria LA740S – 60/55/47” - wszystko o serii 2013

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Na zywo, wymaga kalibracj, jest coraz lepiej

"Szyba-pleksa" o niebo ładniejsza niz w Sony W805

Dzwięk lepszy niż w Samsungu D7000 ale gorszy niz w Philipsie 8008

Niskotonowy daje bass - w skali od 1-10 za dzwięk dałbym 7-7,5 gdzie Philips miał 9 pkt

samung jakies 6 pkt

Co do obrazu, miej wyrazisty niz mial Philips
( ale to pewnie kwestia panelu IPS do S-PVA ) i przypominam ze Philips przez ostrosc obrazu miał straszne ziarno :/

Czarny oceniam na jakies 8-8,5 ( Philips miał 9-9,5 ale tracił na szczegółach przez to )

Wiecej testów czarnego w nocy :)

Pisałem ze oglądałem wczoraj LM660 którego LA740 zjada na sniadanie jednak ;) )

To narazie tyle na start :)

Ps

design super - oprocz tandetnej nogi, dobrze ze docelowo TV ma wisiec :)
 

jarjar82

New member
HDTV_FAN obawiałem się twojej opinii, ale widzę odbiornik broni się sam ;) podawałem link do gotowca kalibracji ...wiec jak znajdziesz chwile przetestuj...może ustawienia okażą sie trafione.

aaa co do stopy ...mi sie ten festyn podoba i juz :D
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
kwestia gustu, opinia tez mam nadzieje w miare obiektywna, wieczorem okaze sie reszta :)

Mozesz mi przypomniec tego linka :) ?chetnie sprawdzę

Philips na dłuzsza mete mnie zawiódł, mimo ambi ( ktorego szkoda ) ale artefakty nie do przyjecia, mozna oczywisce wylaczyc ale po co wtedy wogole są....

No i Philips miał straszny teatrzyk, dzieki Bogu w LG mozna ustawic na przyzwoitym poziomie, Smart tez lepszy w LG, i 2 tys prawie - w kieszeni zostają no i Xbox360 GRATIS :)
 

jarjar82

New member
HDTV_Fan właśnie miałem zapytać czy masz potwierdzenie, iz załapiesz się na Xboxa ? ;)

link : h t t p : / / r e v i e w s . l c d t v b u y i n g g u i d e . c o m / l g - l c d - t v / l g - l a 7 4 0 0 - p i c t u r e - s e t t i n g s . h t m l

Wieczorkiem sprawdź równomierność podświetlenia ....i zapodaj mu kilka filmów z pena + napisy :D obraz z DVB-T...takie tam
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Upss, potwerdzenia nie mam ,ale czemu miałbym sie nie załapac ??

Przeciez to do 31 maja jest akcja a chyba jedynie 47LA740 są w sprzedazy fizycznej załapujące się na tą akcję ;)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
no nie ma jak ,ale TV ktore sa w promocji nie w sprzedazy ( prawie wszystkich ) wiec jest szansa ze sie załapie :)

o ile oczywiscie do kilku dni nie pojdzie TV do zwrotu to wtedy napiszę o XBoxa
( jak juz było z Plazmą Panasonica ST60, Philipsem 8008 :) )
 

green11

New member
dzięki za pożądny opis tego telewizorka:)
a jesli mozna zapytać jakie miałeś problemu z tą promocją lg, bo chyba też skorzystam...
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Mysle ze chyba jeszczen ikt nie miał do czynienia z ta promocją bo mało ktory TV z promocji jest fizycznie w sprzedazy :)

Mierze tez pobór prądu - po swoich kalibracjach ofcourse :)

wszystko w okolicy 46-50 cali

Plazma Panasonic ST60 - 190-300 W ( bardzo dynamiczny pobór )
Moj Samsung D7000 -ok. 89 W
Philips 8008 - 83-87 W
LG - 52-57 W
 

jarjar82

New member
HDTV_Fan ...powiedz , czy fakt gorszego ( równomierność podświetlenia) podświetlenia rośnie wraz z wielkością panelu
przykładowo, czy 55 cali jest równie dobrze doświetlone co 47 cali....bo zjawisko bandingu w 55 calach, wg moich obserwcji, występuje znacznie częściej.
 

Kaja1991

New member
jarjar82
Dźwięk jest o niebo lepszy niż w starej serii, to pewnie za sprawą grubości.
Smart działa bardzo przyzwoicie, łączyłem już Galaxy S3 i komputer z telewizorem, wszystko działa szybko prócz internetu ale to już wina mojego rutera który jest słaby i jest bardzo daleko. Jedyne z czym mam problem to jak połączę jakieś urządzenie z tv to materiały z tych innych urządzeń na telewizorze strasznie długo się wczytują, no i funkcja miracast nie chce współpracować z moim galaxy S3.
Jedyne filmy jakie odtwarzałem to mkv z lektorem w 3d - wszystko działa bez problemu, niestety nie wiem jak z napisami.
Mam bardzo słoneczny pokój, tv jest naprzeciw okna więc jest dość mocno oświetlony i troszkę odbija ale gdy jest włączony tak mocno świeci że słońce na przeciw powinno się schować ze wstydu ;)
Aaaa i zastosowałem ustawienia z Twojej stronki, faktycznie jest lepiej niż jak miałem, obraz wydaje się bardziej naturalny.
HDTV_Fan
gratulacje zakupu, ile dałeś i za ile cali?
green11
Jedyny problem polegał na tym że się nie zrozumiałem z obsługą konkursu, myśleli że mam fakture na firmę a miałem na siebie czyli osobę fizyczną, więc mogę bez obaw brać udział w konkursie. Gdybym miał fakture na działalność gospodarczą to nie dostał bym konsoli. Wniosek jest już złożony i potwierdzony (potwierdzają na koniec każdego dnia) teraz tylko czekać na konsole. Dodam że do wersji 55 calowej dorzucają xboxa z dyskiem 250gb 2 padami kinectem i 3 grami, jest tylko 500 sztuk tak więc troszkę mało.
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Ladniejszy design, ładniejsza "pleksa", wiecej ustawien w menu ( dotycząca obrazu ) i ładniejszy obraz

Kupiłem 47 cali - za 4600 (z wysyłką )

Dzwięk tez lepszy niz w LM 660

Oczywscie funkcji Smart tez wiecej , i mysle ze soft tez bardziej dopracowany
 

jarjar82

New member
Kaja , HDTV_Fan dziękuje że poświeciliście chwile by opisać swoje doświadczenia z serią LA 740. Dobrze że siedzę jeszcze w pracy, bo bym już pewnie oglądał ten TV w sklepie :D
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Mysle ze w zadnym sklepie bys go niestety nie znalazł :/ a szkoda

Jak narazie tylko jeden sklep i tylko wysyłkowy udało mi sie znalezc ktory je posiada
 

Pigway

New member
Kaja oraz HDTV_Fan również dziękuję Wam za podzielenie się opinią.

55LA740S na Ceneo zaczyna się od 6584 zł, natomiast LA690S jest za 6200 zł. Miał ktoś może możliwość porównania tych modeli?
 
Do góry