TV LG Seria LA620S – 55"/ 50"/ 47"/ 42"/ 32”- wszystko o serii 2013

tdx

New member
Bez reklam
Ja tylko pisze ze dlatego ten jest lepszy od 5xx jak ktos to wylacza na stale to mogl kupic tanszy tv. To wszystko :)

Wysłane z mojego GT-I9100
 

sponsor291

New member
Witam, Tydzień temu zakupiłem Lg La 620S. Mam problem z funcją SMART. Telewizor mam połaćżony z internetem bezprzewodowo, w statusie wyświetla mi ze jest połączony, gdy wciskam na pilocie przycisk SMART, to caly czas mi sie ładuje (w prawym dolnym rogu "Ładowanie..."), gdy podłączam odtwarzacz mp3 poprzez usb, próbuje go odtworzyc to wyskakuje mi komunikat "Aby uzyskać dostęp do usług LG Smart TV, należy zaakceptować zasady i warunki". MOje pytanie to gdzie je musze zaakceptować, i dlaczego nie moge sie połaczyc ze Smart TV, prosze o pomoc, pozdrawiam
 

bob1969

Member
Bez reklam
Przyjrzałem się dzisiaj wersji 42LA620S. Jak dla mnie dyskwalifikacja - na jasnych tłach widoczne są szare pasy wzdłuż ekranu. Czy takie "efekty" występują w wersji 47" ?
 

Traper44

New member
Witam,

Czy warto szukac LG 32LM620s (400Hz) z roku 2012?
Tegoroczny LA620s ma 200Hz i jest tańszy o ok. 300zł. W niektorych źródłach napisali, że ma matrycę 100Hz. Ale czy to sa prawdziwe dane?!
Jakie są naistotniejsze różnice między tymi modelami?
Widzę przecenionego do 1800zł półrocznego ekspozycyjnego "półkownika" LM ..... ale czy to ma sens.
Może lepiej tegoroczne LA620s lub Sony W655
 

enforces

New member
Witam, Tydzień temu zakupiłem Lg La 620S. Mam problem z funcją SMART. Telewizor mam połaćżony z internetem bezprzewodowo, w statusie wyświetla mi ze jest połączony, gdy wciskam na pilocie przycisk SMART, to caly czas mi sie ładuje (w prawym dolnym rogu "Ładowanie..."), gdy podłączam odtwarzacz mp3 poprzez usb, próbuje go odtworzyc to wyskakuje mi komunikat "Aby uzyskać dostęp do usług LG Smart TV, należy zaakceptować zasady i warunki". MOje pytanie to gdzie je musze zaakceptować, i dlaczego nie moge sie połaczyc ze Smart TV, prosze o pomoc, pozdrawiam
spróbuj go może zresetować do ustawień fabrycznych i zacznij ustawiać go na nowo. Myślę że to pomoże rozwiązać ten problem.
 

silent22

Member
Witam
Poradźcie mi, bo za każdym razem muszę ustawiać ustawienia, daję sobię ekspert zmieniam tak jak mi się podoba, oglądam film, wracam wieczorem włączam telewizor i na ekspert znowu mam ustawienia domyślne, nie wiem o co chodzi?
 

munir1986

New member
Witam. Od tygodnia jestem posiadaczem telewizora LG 47LA620s (a w zasadzie LA6208). Mieszkam w Holandii i tutaj nazwa modelu w telewizorach LG różni się ostatnim znakiem. Dodatkowo w standardzie dostałem zwykły pilot. Ale ja nie o tym. Od tygodnia staram się ustawić obraz tak, jakby mi to odpowiadało. Jestem już prawie w domu, za wyjątkiem jednego szkopułu. Oglądając np. wczoraj "Przepis na życie" na TVNie na ciemniejszych tłach wyraźnie widoczne są kropki (nie piksele ale coś w rodzaju 'śniegu'). Za Chiny nie mogę dojść, które z ustawień obrazu za to odpowiada. Czy ktoś mógłby mi pomóc?
Jest jeszcze druga sprawa. Podczas oglądania meczów piłkarskich na tle boiska widać ciemnejsze pionowe pasy (są widoczne tylko kiedy obiektyw kamery jest w ruchu). Czy to kwestia ustawień czy może wada TV?
Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.
 

mikomir

New member
Witam. Od tygodnia jestem posiadaczem telewizora LG 47LA620 ....

Witam
Nic nie napisałeś o źródle sygnału oraz o ustawieniach TV, bez tych informacji to można tylko wróżyć.
Odnośnie pasów - przestudiuj pojęcie banding, prawdopodobnie to będzie to.
W swoim 47LA620 nie mam takich pasów.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

gottagetaway

New member
Mam takie pytanie, jakiś czas temu po długim czasie kupiłem Lg 55LA620s , i w sumie jestem zadowolony, dodatkowo nie ma cloudingu ani bandingu bądź innych gratisowych atrakcji.

Mam jednak pytanie odnoście detali w czerni ( tak , czerń to wada tego tv ale to wiedziałem wcześniej ): dużo osób gdziekolwiek bym nie spojrzał sugeruje ustawienia poziomu czerni na NISKI, sam tak miałem, ale po różnych próbach zauważyłem że:

( podstawowe ustawienia: podświetlenie 60 , kontrast 90, jasność 50, kolor 50, gamma 2.2, kontrast dyn. wył, itp )
- czerń ustawiona na niski zlewa jasno szary itp w biały ( widać włączając strony internetowe, nawet fejszbuka )
- detale giną w czerni tak czy siak jak się przyjrzy

A więc zmieniłem poziom czerni na wysoki, zmniejszyłem jasność do 40, kolor podniosłem do 60, gammę do 2.4 ( tak kolor też wtedy trzeba bo ten poziom czerni tez wpływa nie wiem czemu na kolory lekko ), i efekt jest taki że czerni jest trochę mniej gdyż pokazały się detale tak gdzie ich nie było, na stronach www ( za bardzo nie korzystam, zobaczyłem przypadkiem, ale to w ramach ciekawostki ) widać prawidłowe wyświetlanie koloru szarego itp, no tylko jednak tej czerni troszkę mi brakuje , chyba ze względu na ustawienie poziomi czerni na WYSOKI, jednak plusy sa i to spore.

Czy ma ktoś może jakieś porady na "złoty środek" itp ?
 

gottagetaway

New member
Nie wiem jak u Was, u mnie przy wyłączonym całkowicie truemotion obraz płynny na pewno nie jest ( nie lubie za bardzo takiego sztucznego upłynniania , no ale... ), a na pewno mniej niż w sporo tańszym Panasonicu B6E. Dlatego trumotion mam ustawione na "Użytkownik" poziom, yyy chyba 4 ( ciekawe - przy ustawieniu trumotion na "GŁADKI" - 3 , obraz jest dużo płynniejszy niż przy ustawieniu Użytkownika na 4 - czemu? )
 
Ostatnia edycja:

bullitt8408

New member
Instalowal ktos moze wersje 4.00.13 softu?
Sa jakies zmiany? Cos dziala lepiej cos gorzej czy ogolnie tak samo?
Bo nie wiem czy zrobic update czy nie

Dzieki
 

lukasz1988r

New member
Czy w serii LA620s aktywna jest opcja poziom czerni w ustawieniach obrazu? U mnie nie działa kiedy źródłem sygnału jest antena. Uaktywnia się dopiero gdy oglądam materiał przez HDMI. Czy to normalne bo w drugim TV 42LW570s ta opcja jest dostępna cały czas bez względu na źródło sygnału.
 

bullitt8408

New member
Posiadam telewizor od 3 tygodni, ogolnie brak zastrzezen oprocz cloudingu w lewym dolnym rogu, ale mam nadzieje ze mozna to poprawic poprzez odkrecenie lekko srobki, ale mam pytanie do 3D: jak jest z wychodzeniem przed ekran u Was?bo u mnie to raczej kiepsko. Fajna wyglada jesli chodzi o glebie ale wychodzenie nie bardzo. Dajcie znac jak to jest u Was i jakie ustawienia macie zeby to lepiej wygladalo.

I jeszcze jedno, gdy przelaczam na 3D, to na prawym oku obraz jakby mial poswiate po lewej stronie, jakby "wyprana" kopia przesunieta nieco w lewo.
Czy to normalne czy cos sie zrypalo w tv?
 

Markko

New member
AN-MR400 w Morele.net

Czy ten pilot będzie bez problemu działał z LA620? Czy będzie działała funkcja sterowania głosem?

Doszedłem do wniosku że nie ma co się spinać na 47LA 660, bo różnica w cenie to ponad 500 zł a LA 620 brakuje tylko tego pilota (wart 130 zł) i systemu dzwięku z subem, który podobno nie powala. Podobno okrojone jest też Tru Motion, ale ja i tak nie będę z tego korzystał, bo nie znoszę efektu teatru. Może są jeszcze jakieś różnice w hardware których nie wyłapałem? Słabszy proc? mniej pamięci?
 
Do góry