TV LG Seria LA620S – 55"/ 50"/ 47"/ 42"/ 32”- wszystko o serii 2013

Enjama

New member
Podpinałem ten tv u kolegi i powiem że jak dla mnie to jakaś porażka ;)
Jak tak ma wyglądać obraz na tych nowych ledach, to ja dziękuję.
Kompletnie nie radzi sobie z obrazem sd, HD jeszcze jako tako wygląda.
To SD z dekodera cyfry tragedia, to samo naziemna, obraz rozmyty,nie ostry.
Coś jak 360p na youtube.
Kombinowałem z ustawieniami ale praktycznie zero poprawy.

Mam w domu starą już plazme tx-42s10e i ten led nawet startu nie ma do niej.
Ile trzeba dać za leda żeby miał chociaż porównywalną jakośc obrazu na SD jak plazma ? 5k 6k ?
Szkoda że już nie będzie nowych plazm panasa, pozostanie czekać mi i innym jak technologia oled wejdzie już na stałe i spadną ceny :)
Bo ja nie wyobrażam sobie takiej "jakości obrazu".
Pewnie dlatego w sklepach nie puszczają tv naziemnej ;) tylko pokazowe obrazy.

Może ktoś się ze mną nie zgadzać ale mam w domu led lg 570s, widzialem tego 620s i kilka innych samsungów i nawet taka stara plazma jak tx-42s10e ma ładniejszy obraz :)
 

mike_00

New member
ja posiadam od tygodnia 42LA620s

po obejrzeniu kilku roznych filmow 3d w roznych formatach, stwierdzam czeste rozmycie postaci, zwlaszcza tych w tle i napisow jesli sie jakies pojawiaja orginalnie w filmie. - to jest totalna porażka.

niektore efekty mocnego 3d jak wysuniecie przedmiotu "przed ekran" zawsze jest nie ostre, tak jakby brakowalo synchronizaji jakiejs.

siedzialem blisko - daleko z pod TV na rowno - efekty zawsze takie same.

Pytanie czy to moze byc wina egzemplarza czy ten typ pasywny tak ma.

Dodam ze u kolegi na samsungu 40F6400 (aktywne 3d) te same filmy wygladaja znacznie lepiej, efekty sa ostre, napisy rowniez.

Wyglada na to, ze LG pojdzie spowrotem do sklepu
 

pawelito1985

New member
ja posiadam od tygodnia 42LA620s

po obejrzeniu kilku roznych filmow 3d w roznych formatach, stwierdzam czeste rozmycie postaci, zwlaszcza tych w tle i napisow jesli sie jakies pojawiaja orginalnie w filmie. - to jest totalna porażka.

niektore efekty .....................

ja mam 691s i z 3D jest ok, z napisami w tych filmach również nie miałem problemu...ale te tv chyba się czymś różnią w środku ale czy to ma wpływ na obraz w 3D...to już znawcy muszą odpowiedieć
 

kamillosik

New member
Witam wszystkich forumowiczów.

specjalnie założyłem konto aby prosić o pomoc. Dzisiaj kupiłem lg42la620s. Jest to mój pierwszy tego typu telewizor z bajerami typu internet, aplikacje itp. I tutaj jest mój problem. Za cholerę nie mogę się dostać do Smart TV. Mam od tego przycisk na pilocie, gdy go wciskam to pojawia się tylko ten pasek z godziną, co aktualnie leci na programie + opis. I tyle :( Dodam, że nie mam podpiętej normalnej anteny, ani kablówki - tylko stary dekoder sd z cyfry+. TV jest połączony przez wifi, zaktualizowany do najnowszej wersji. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

pozdrawiam


edit: uwalony pilot jak się okazało, nie wiem co oni zrobili ale przyciski są pomieszane i ten od smart funkcji nei działa. połączyłem tv ze smartphonem i śmiga idealnie
 
Ostatnia edycja:

inkub

New member
Witam.
Wczoraj wysłałem maila do LG.
Po aktualizacji , zarówno w 47LM640S jak i w 55LA620S brak zmiany ścieżki dźwiękowej.
Na razie bez odzewu.

Proszę o zasypanie ich mailami i niech to poprawia.
 

LiYuan

New member
Witam
Takie pytanko jak ten model la620 (i 575s) jest włączony i zna chwile zbraknie prądu to czy włączy się sam jak znów pojawi się prąd? Nie wiem czy ta funkcja się nazywa.
Sprawa pilna. Prosiłbym o pomoc w tym temacie.
 
Ostatnia edycja:

Patryszon

New member
Problem

Witam Wczoraj zakupiłam LG LA42 620s i mam problem z zapisaniem ustawień obrazu. Co zmienie na standardowy kino czy inny, zawsze po kilku minutach przestawia mi sie ponownie na obraz "Żywy" zaś w lewym górnym rogu pojawia mi sie informacja o smart tv i ilości złącz. Błagam...czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jak zmienić te ustawienia??!
 

filipk

New member
waham się nad tymi dwoma : LG 55LA620S , a Sony KDL-50W685A . nie ufam za bardzo LG. wolałbym chyba sony . Co wy byście na to powiedzieli ? który wybór lepszy? zależy mi na jakości obrazu.
 

Gensat

New member
Od kilku dni mam Telewizor 47LA620S. Od razu łączyłem funkcje DLNA żeby odtwarzać filmy które mam na komputerze (Windows 7). A więc, jeśli odtwarzam te filmy z telewizora to nie ma żadnego problemu (oprócz tego, że nie odtwarza napisy .srt dołączone do pliku AVI). Problem pojawi się jeśli z komputera próbuję odtwarzać ten sam film do TVLA620...., po próbie ładowania telewizor wyświetla komunikat "... typ pliku nie obsługiwany". Ktoś wie dlaczego?
 

rp19

New member
32la620s

Witam.Mam internet kablowy najpierw router a później wi-fi belklin f5d7234-4 v3 i mam pod to podłączone przez kabel komputer a pod wi-fi 2 telefony i czasami laptop i epson xp-405 w tej konfiguracji wszystko działa jak należy . jak tylko włączam tv ( 32LA620S ) to wszędzie już nie ma internetu. niby wyszukuje internet ale po wpisania hasła jest brak połączenia. i nie mogę już nigdzie znaleźć połączenia z wi-fi . muszę wyłączyć tv i zresetować router . na tej Version_04.04.05 działało wszystko dobrze a na tej Version_04.22.11 już szwankuje.
może ktoś by mi pomógł z tv jak mam go skonfigurować lub jak zmienić na starszą wersje oprogramowania ?? A może router ma winę może ktoś wie jak go skonfigurować ??

z góry dziękuję
 

dj_marian

New member
Problemem może być po części wadliwy soft TV ale też i routera. Miałem kiedyś przypadek, że pewien komp jak tylko połączył się z routerem to wifi wariowało, lecz co ciekawe pomogła wymiana routera a nie komputera-ciężko wytłumaczyć klientowi że ma zmienić komputer ;).
Spróbuj zmienić soft w routerze, albo router. Pozdrawiam
 

rp19

New member
Problemem może być po części wadliwy soft TV ale też i routera. Miałem kiedyś przypadek, że pewien komp jak tylko połączył się z routerem to wifi wariowało, lecz co ciekawe pomogła wymiana routera a nie komputera-ciężko wytłumaczyć klientowi że ma zmienić komputer ;).
Spróbuj zmienić soft w routerze, albo router. Pozdrawiam

soft od tv nie ma nowszego a nie mogę wrócić do poprzedniego softu.
soft w routerze jest najnowszy
a wi-fi jest 3.00.03 i nie mogę żadnego nowszego znaleźć .
 

neron3

New member
Ja bym się pozbył belkina, miałem konta z urządzeniami tej firmy i były same problemy z kompatybilnością. Kup tplinka tanie a dobre.

Wysłane za pomocą Tapatalk
 

rp19

New member
A jaki polecacie router wi-fi z podziałem łącza żeby wszystko działało jak należy .najpierw mam thomson tcm420 a później wi-fi ?

a czy jest możliwość podłączenia wi-fi z podziałem łącza bez thomson tcm420 jak tak to jaki model ??

mam kablówkę 10 mb ale chce zwiększyć do 100 mb
 
Do góry