TV LG Seria LA620S – 55"/ 50"/ 47"/ 42"/ 32”- wszystko o serii 2013

rp19

New member
a powiedzcie mi czemu z telefonami się łączy i laptopami a z tym tv już nie chce. jak z telefonu zrobiłem router to normalnie się łączy. ??
 

azja201

New member
Witam
Mam do tego telewizora podłączony dekoder polsatu po hdmi oraz kino domowe przez euro i mam problem z dwiękiem a raczej jego brakiem. Jest on słyszalny w telewizorze ale nie słychać go w kinie. Kino jest kilkuletnie Philipsa, z wejść niestety nie ma optyka ani hdmi arc. Co ciekawsze z lcd Philipsa współpracowało takie podłączemie bez problemu. Infolinia LG twierdzi, że to wina cyfrowego dźwięku z dekodera, który nie jest "przerabiany" na analogowy. Jednak nie potrsfią mi odpowiedzieć czemu działało to ze starym telewizorem ani czemu działa w przypadku wbudowanego dekodera DVB-T (to też dźwięk cyfrowy).
Ktoś zna rozwiązanie tego problemu?
 

jordan87

New member
Problem z nagrywaniem

Posiadam taki telewizor według mnie jest bardzo dobry, jednak jest jeden problem i jak na razie (od dwóch miesięcy) support nic z nim nie zrobił. pisałem do nich już trzy razy.

Telewizor nie radzi sobie przy użyciu modułu CAM ( mam NC+) z nagraniami zaprogramowanymi do których musi się wybudzić.

Przy takich nagraniach nagrywa się z przycinkami kilka minut i koniec. Jestem pewien że jest to problem z ładowaniem się modułu na początku.

Dlatego mam prośbę do osób posiadających model LA620S ( moj to dokładnie 39LA620S) i mających moduł CAM. Do tego jakiś dysk USB lub pendrive.
Spróbujcie zaprogramować nagranie za kilkanaście minut (kanał kodowany SAT). Wyłączcie TV i dajcie mu się wybudzić z automatu do nagrania.

Napiszcie czy nagranie jest całe i bez przerywania. Czasami ale zdecydowanie w mniejszości nagra sie właściwie.

Ja na razie problem omijam ręcznie czyli programuje włączenie telewizora na 1minutę przed nagraniem.
 

Arti001

New member
Witam,
właśnie od kilku dni jestem posiadaczem LG 39LA620s. Póki co jestem z niego zadowolony, ale ma jedną najgorszą wadę przy 3D, rozmazywanie obrazu jak się za blisko siedzi;/ a że mam mały pokój to jest to duży problem. Mam też problem bo chciałbym sobie pilot Magic zsynchronizować z dekoderm NC+ z multiroomu tym białym a nie wiem kto jest jego producentem.Pomożecie??
 

jordan87

New member
Co do 3D jest w opcjach możliwość regulacja głębi 3D (zbliżanie i oddalanie w poziomie obu obrazów).

Biały duży tuner w NC+ to chyba ADB 5800s. No chyba że masz inny.
 

Arti001

New member
Dzieki za podpowiedz dekoder działa z pilotem :) a mogłbyś mi podać jeszcze modele dekodera nBox Turbo 500 Gb taki duży czarny i tego najnowszego mTurbo z takim dużym wyswietlaczem. Z góry dziękuję. a co do 3D to i tak jak zmiejsze na najniższe to też nie widzę dokładnie, ale do końca jeszcze się nie bawiłem 3D. A i napisz mniej wiecęj z jakiej odległości Ty patrzysz?? bo ja ok 2m tylko...



Co do 3D jest w opcjach możliwość regulacja głębi 3D (zbliżanie i oddalanie w poziomie obu obrazów).

Biały duży tuner w NC+ to chyba ADB 5800s. No chyba że masz inny.
 
Ostatnia edycja:

jordan87

New member
3d oglądałem w sumie tylko raz jako ciekawostkę.

Oglądałem z 2m film "Imax.Space.Station.3DBD.2010" Bez regulacji miałem problem w niektórych scenach ze złapaniem "3D" alep o podregulowaniu było znacznie lepiej.

Duże znaczenie ma sam film.
 

gacol

New member
Witam serdecznie,

Jestem użytkownikiem 42LA620s i mam problem z integracją Magic Remote AN-MR 400 z dekoderem od Vectry Motorola HMC3021. Czy ktoś spotkał się może z tym problemem? Z góry dziękuje za pomoc.
 

Arti001

New member
jeszcze mam jedno pytanko do uzytkowników czy używacie w swoich TV Plex Media Service??bo ja używam przez to że mam starszy model z tą możliwością a wiadomo, że nie chcę mi się za każdym przenosić filmów na pena lub dysk kiedy mam szybkie łączę, wrzucam na serwer i oglądam na dużym ekranie. Wczoraj właśnie dodałem więcej filmów do mojej biblioteki i zginęły mi z mojego TV czyli LA620s. Jest jakiś sposób żeby np włączyć tą opcję w ustawieniach? I jeszcze czy jest jakaś szybsza metoda na przełączanie się pomiędzy ekranami w tym TV przez Magica?? bo troche mnie to denerwuje ze musze poruszac pilotem i najechac na MyApps albo tez dostep do szybkich ustawien jak drzemka czy oszczedzanie energii??
 

kepak

New member
Kto w LG wpadł na taki genialny pomysł by uniemożliwić mieszanie kanałów z różnych źródeł. Przy zakupie myślałem ,że wrzucę na jedną listę wszystkie naziemne + kilka fta z satelity, a tu klops. O usuwaniu kanałów nie wspominając.
 

Screwball

New member
Witam. Od razu sory, bo pewnie tematy były już poruszane ale nie dam rady się teraz przebić przez te 20 kilka stron.

1. Co zrobić z niedziałającymi napisami, jest jakiś soft który przerobi mi te niedziałające na takie, które LA620S już bez problemu zobaczy?

2. Czy da się inaczej przełączać źródła niż input? Albo przynajmniej żeby input w razie wyłączenia źródła przełączał się automatycznie na inne, które działa? Denerwuje mnie, że jak jest nieaktywne źródło to muszę przeklikiwać przez wszystkie inne, żeby dopiero dotrzeć do aktywnego. Co za mistrz to wymyślił?

pozdr
 

bhn92

New member
Bez reklam
Witam. Od razu sory, bo pewnie tematy były już poruszane ale nie dam rady się teraz przebić przez te 20 kilka stron.

1. Co zrobić z niedziałającymi napisami, jest jakiś soft który przerobi mi te niedziałające na takie, które LA620S już bez problemu zobaczy?


pozdr

polecam ogladac z napisami w formacie srt ,napisy nazwac dokladnie jak plik wideo i zadnych problemow nie powinno byc przynajmniej u mnie na la660s nie ma, ja osobiscie sciagam z napisy 24 bezposrednio w srt zeby nie przerabiac lecz jesli masz np, w txt to polecam program subtitle workshop skonwertowac do srt i ustawic fps taki jak w pliku wideo
 
R

rybkaaaa86

Guest
problem z przełączaniem kanałów z anteny na antenę satelitarną

Witam wszystkich :)
Kupiłam telewizor 39LA620S, jest podłączony do anteny zwykłej oraz satelitarnej niekodowanej Astry bezpośrednio kablami antenowymi. Mam pytanie jak w tym modelu przełącza się kanały z telewizji cyfrowej naziemnej na satelitarną?
U mnie po wejściu w Input pokazuje mi się: Antena, AV i reszta Hdmi, Usb itp., a nie widzę opcji Antena Satelitarna. Dopiero kiedy wejdę w Settings i tam zmienię ustawienie z anteny na antenę satelitarną to wtedy mogę oglądać to drugie. Wydaje mi się, że chyba tak nie powinno być? Może coś źle zrobiłam przy instalacji? Dodam, ze najpierw instalowałam kanały z dvb-t, dopiero po jakimś czasie dvb-s.
Za wszelkie wskazówki będę bardzo wdzięczna! :)
 

Arti001

New member
Witam, mam problem ze smart share, kiedys w liscie wejsc widzialem wszystkie komputery ktore byly w sieci, a teraz nie widze nic ?? czy do tego musze miec zainstalowanego Lg Smart Share czy wystarczy tylko np Plex Media...
 

aras

New member
youtube problem

Po ostatniej aktualizacji softu, mam problem z uruchomieniem aplikacji youtube. Pojawia się plansza tytułowa i ładuje w nieskończoność. Jak jest u Was?
 

topgun1

New member
witam
kupilem tv lg la 641 i pilota magic an-mr400
wyczytalem w sieci, ze posiada on funkcje sterowania tv glosem ( zmiana kanalow, regulacja glosnosci ... )
nie potrafie jednak tego ustawic
mozecie mi pomoc w tym temacie?
pozdrawiam
 

TED8

Member
wyjście słuchawkowe??!!

siemanko
mam pytanie czy ja jestem ślepy czy w tym modelu (47la620s) nie ma wyjscia zęby podpiąć najzwyklejsze słuchawki na świecie? czyli H/P ??????
 

bhn92

New member
Bez reklam
Ja w la660s mam to wejscie z tylu tv pod wejsciem na kabel internetowy pewnie bedzie tak samo u Ciebie
 

jordan87

New member
Zgłosiłem problem z restartami do LG. Rzekomo znów jako pierwszy zgłaszam problem.

Przypomniałem o problemie z obsługą modułu CAM.

Ma mnie odwiedzić serwisant, choć oprócz nadziei że może ruszy się problem z obsługą modułów CAM wiem że nic nie zdziała serwisant u mnie.
 
Do góry