TV LG Seria LA620S – 55"/ 50"/ 47"/ 42"/ 32”- wszystko o serii 2013

slako35

New member
Wyglądem i ewentualnie dodatkami w stylu tagi NFC, pilot magic...ale to zależy od sklepu i aktualnej promocji.

Wysłane z mojego LG-P760
 

koktajlosuw

New member
Co wybrać lg 47la620s czy samsung ue46f6320? Zastanawiałem się też nad plazma panasonica bez 3d, panasonic tx-p50x60e, co polecacie? W wypadku dwóch pierwszych nie wiem po prostu który jest lepszy podoba mi sie w nich 3d i reszta bajerów, a co do plazmy to podoba mi sie bardzo cena ale obawiam sie duszków i że jednak będzie szkoda później z powodu braku 3d, a jakosc obrazu wydaje mi sie ze sama w sobie będzie najlepsza w panasie, nie wiem który wybrać... pomóżcie, z góry bardzo dziękuje:)
 

mikomir

New member
Co wybrać lg 47la620s czy samsung ue46f6320? Zastanawiałem się też nad plazma panasonica bez 3d, panasonic tx-p50x60e, co polecacie? W wypadku dwóch pierwszych nie wiem po prostu który jest lepszy podoba mi sie w nich 3d i reszta bajerów, a co do plazmy to podoba mi sie bardzo cena ale obawiam sie duszków i że jednak będzie szkoda później z powodu braku 3d, a jakosc obrazu wydaje mi sie ze sama w sobie będzie najlepsza w panasie, nie wiem który wybrać... pomóżcie, z góry bardzo dziękuje:)

Witam,
Tydzień temu zakupiłem 47LA620s. Miałem dokładnie ten sam problem LA620s czy F6320 ? ceny obu telewizorów są na tym samym poziomie. Doczytałem w jednym z artykułów, że F6320 jest uboższą wersją F6400, dokładnie 6320 został okrojony z funkcji Clean View i to zadecydowało u mnie o zakupie LG.
W sklepie na półce oba modele prezentowały się tak samo pod względem generowanego obrazu.
Teraz krótko jak się sprawuje 620-ka:
Obraz z dekodera SD Vectry przeciętny (połączenie za pomocą SCART);
Obraz z TV naziemnej HD - bardzo dobry, SD - dobry;
Obraz z dekodera HDMI (w międzyczasie wymieniłem :-D) wzorowy jeżeli chodzi o HD, dalej dobry - SD.
Bardzo dużo możliwości ustawień obrazu, aby uzyskać pożądany efekt korzystałem z sugestii zawartych w tym forum odnośnie kalibracji.
Jestem wybredny jeżeli chodzi o dźwięk, po kalibracji zaspokoił moje wymagania.
Smart:
Bez problemu łączy się z siecią po WiFi czy kablu. Bardzo komfortowo pracuje się za pomocą myszy bezprzewodowej. Wszystkie funkcje chodzą szybko i płynnie. Nic się nie wiesza. Jeżeli chodzi o oglądanie filmów z netu to co pół godziny zrywa "obraz" z powodu braku pamięci, ponownie należy wejść na stronę z filmem i puścić go od miejsca w którym został wyłączony, i tak do końca filmu.
Filmy 3D:
Jak dla mnie bardzo dobrze, efekty zależą od samego filmu. 2D na 3D radzi sobie znośnie - coś tam widać w 3D.
Matryca jest podświetlona równomiernie - clouding praktycznie nie występuje w moim egzemplarzu. Piłka nożna, tenis i inne szybkie sporty wyglądają perfekcyjnie (mowa o HD). Sport w SD też dobrze bez zakłóceń (smużenie, itd), jedynie pojawiają się pixele wokół postaci piłkarzy - zależne od danej stacji jakość sygnału - zaznaczam chodzi o obraz z SD po złączu EURO.
Jak za cenę 2899 PLN zakup uważam za udany.
 
Ostatnia edycja:

aras

New member
gry na smart tv

Czolem

Mam pytanko, czy na serii ls620s moge pograc w takie gry jak Sims freeplay, Mini Motor Racing, Air Penguin, Catapult King, Air Attack? Na polskim SmartWorld nie ma tych aplikacji :( Mam najnowszy update.
 

bob1969

Member
Bez reklam
własnie ma tylko podobno jest mocno okrojona

Jak wygląda płynność ruchu - np. w odniesieniu do modelu LA691S ? Z jednej strony kusi mnie podświetlenie direct, z drugiej strony ważna jest płynność ruchu która w tanich modelach jest kiepska. Odpowiada mi to co prezentuje Panasonic 47ET60 i Philips 47PFL6008.
 

mikomir

New member
Jak wygląda płynność ruchu - np. w odniesieniu do modelu LA691S ? Z jednej strony kusi mnie podświetlenie direct, z drugiej strony ważna jest płynność ruchu która w tanich modelach jest kiepska. Odpowiada mi to co prezentuje Panasonic 47ET60 i Philips 47PFL6008.

Mój 47LA620s nie ma absolutnie żadnych problemów z płynnością ruchu. Funkcję TrueMotion mam wyłączoną.
 

mikomir

New member
"Efekt teatru" nie przypadł mi do gustu przy oglądaniu filmów. Uściślę, że przy włączonej funkcji TrueMotion (testowałem przy rożnych stopniach) też nie zauważyłem problemów z płynnością ruchu.
 

empiryk_pl

New member
Po prostu funkcja TrueMotion nie koniecznie nadaje się do oglądania wszystkich typów materiałów. Zależne jest to od gustu, zmysłu wzroku, dostrzegania nienaturalności w obrazie. U znajomego w Sharpie nie widziałem wielkiej różnicy z i bez tej funkcji.
 
Do góry