TV LG Seria LA620S – 55"/ 50"/ 47"/ 42"/ 32”- wszystko o serii 2013

skarżysko

New member
A np. Wyposażeniem, podświetleniem matrycy? Specyfikacją?
Lg 42LA620 za 2399.99 brać?
za 2280 z dostawą darmową jest ten model ze sklepu electro.

A ja mam inne pytanie. Miałem brać właśnie 42LA620s. Ale wpadło troszkę dodatkowej kasy i postanowiłem dołożyć parę złotych. Mógłby mi ktoś opisać różnice między 42LA640S a 42LA660s. Ta 660 jest droższa o 100-150 zł i zastanawiam się czy nie warto dołożyć. Czy w tej cenie ok. 2700-2800 kupię coś lepszego, nie koniecznie LG? Chcę go podłączyć pod Cyfrę, oglądać coś z youtuba czy weeb tv, filmy z USB. Nie będzie podłączana żadna konsola.
 

bob1969

Member
Bez reklam
Ubiegłoroczne tv LG z serii LM są cienkie jak kartka papieru. Podobnie jak tegoroczne Panasoniki z serii 6 i Philipsy z serii 8. Tegoroczne LG z serii LA (niektóre, np. 620) są dużo grubsze - różnica jest w technologii podświetlenia matrycy - było edge jest direct. Niech się znawcy wypowiedzą o co chodzi ...
 
Ostatnia edycja:

Michalolsz

New member
Witam.
Ponawiam pytanie - jak się gra na tym tv w PS3 i jak z Inpug Lagiem ???
Proszę o odpowiedź bo zastanawiam sie też nad Samsungiem F6500 lecz Lg mi się bardziej podoba .
 

Taryf

New member
A jak z odtwarzaniem MKV i Avi w tym telewizorku? czy sa problemy z napisami? jakie formaty napisów obsługuje?

MKV i Avi odtwarza, natomiast co do napisów... sam mam z tym problem.

Przykład 1
format *.txt
{XXX}{YYY} Treść

Odtwarza prawidłowo, tylko napisy się "rozjeżdżają" - na PC synchronizacja jest prawidłowa. Domyślam się, że jest to spowodowane dodatkowymi funkcjami które wpływają na ilość klatek na sekundę.

Przykład 2
format *.txt
GG:MM:SS Treść

Nie odtwarza napisów. Próbowałem konwertować do innego rozszerzenia (*.sub) bądź zmiany na format jak w przykładzie 1 - nie przyniosło to jednak żadnych rezultatów. W dalszym ciągu nie wyświetla żadnego napisu.


Może ktoś z użytkowników tego forum będzie mi w stanie pomóc?
 

psycho144

New member
Wystarczy wpisać w 1 linijce ilość klatek w filmie , np. {1}{1}23,xxx. Lub uzyj programu napi projekt i sciagnjj nim napisy i zobaczysz co dodaje w 1 linijce. Gdyż teraz te liczby z pamięci pisalem :)

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2
 

Taryf

New member
MKV i Avi odtwarza, natomiast co do napisów... sam mam z tym problem.

Przykład 1
format *.txt
{XXX}{YYY} Treść

Odtwarza prawidłowo, tylko napisy się "rozjeżdżają" - na PC synchronizacja jest prawidłowa. Domyślam się, że jest to spowodowane dodatkowymi funkcjami które wpływają na ilość klatek na sekundę.

Przykład 2
format *.txt
GG:MM:SS Treść

Nie odtwarza napisów. Próbowałem konwertować do innego rozszerzenia (*.sub) bądź zmiany na format jak w przykładzie 1 - nie przyniosło to jednak żadnych rezultatów. W dalszym ciągu nie wyświetla żadnego napisu.


Może ktoś z użytkowników tego forum będzie mi w stanie pomóc?

Odpowiedź od LG - może komuś to się przyda:

Szanowny Panie,


dziękujemy za kontakt z naszym działem.

W nawiązaniu do nadesłanej wiadomości uprzejmie informujemy, iż:

1. Nie ma dostępnych ustawień w telewizorze wpływających na ilość klatek na sekundę podczas odtwarzania. Opisana sytuacja może wynikać z niepoprawnego kodowania napisów.

2. Model telewizora 55LA620S obsługuje następujące formaty oraz kodowanie napisów:

Obsługiwane zewnętrzne formaty napisów:
*.smi, *.srt, *.sub (microDVD, SubViewer 1.0/2.0),
*.ass, *.ssa, *.txt (TMPlayer), *.psb (PowerDivX)
Obsługiwane wewnętrzne formaty napisów:
XSUB (obsługuje wewnętrzne napisy utworzone z DivX6)

W załączniku wiadomości dołączone zostały oficjalne napisy testowe dla telewizorów marki LG. Prosimy zatem o ich sprawdzenie.

Więc teraz pozostaje ogarnąć jakiś logiczny sposób konwersji z formatu GG:MM:SS do {XX}:{YY}
 

Michalolsz

New member
Ponawiam pytanie - jak się gra na tym tv w PS3 i jak z Inpug Lagiem ???Proszę o odpowiedź bo zastanawiam sie też nad Samsungiem F6500 lecz Lg mi się bardziej podoba .
 

psycho144

New member
Po ustawieniu trybu gry jest naprawdę maly :) a bez niego dość spory. Do grania jak ta lala moim zdaniem

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2
 

Michalolsz

New member
Mam jeszcze jedno pytanko - czy komuś udało się połączyć telefon Samsung galaxy S 3 z tym telewizorem za pomocą funkcji MIRACAST czyli tak aby było widać pulpit telefonu na ekranie tv ???
Proszę o sprawdzenie :)
 

grzyw@

New member
Mam jeszcze jedno pytanko - czy komuś udało się połączyć telefon Samsung galaxy S 3 z tym telewizorem za pomocą funkcji MIRACAST czyli tak aby było widać pulpit telefonu na ekranie tv ???
Proszę o sprawdzenie :)

Pamiętałem że kiedyś ktoś się tym chwalił, i znalazłem -post kolegi wit3k w tym temacie:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/98493-seria-la-aktualizacje-softu.html#post912366

Napisz do Niego na PW, bo może już nie odwiedza forum.
 

deVel9k

New member
Podczas oglądania filmów efekty są na normalnym poziomie głośności, natomiast dialogi/mowa jest bardzo cicha.
Używam wbudowanych głośników, da się to jakoś ustawić?
LG 42LA620
 
Do góry