Toshiba 40l7335

robins

New member
Witam Panów,

Tośkę kupiłem jakieś 2 tyg temu. Zasadniczo jestem z niej zadowolony ale też denerwuje mnie ten clouding - wieczorem podeślę zdjęcie jak u mnie wygląda. Nie jest może tak źle jak u jednego z forumowiczów ale największy clouding mam na rogach szczególnie lewy górny róg oraz jakieś 10 cm od ramki przy prawym dolnym rogu.

Mam pytanie macie może jakieś dobre ustawienia obrazu do filmu jak i do normalnego oglądania tak aby jak najmniej było widać clouding ?

Jak wygląda sprawa z najnowszą aktualizacją ? Menu i smart TV działa tak powoli, że jest to mega wnerwiające. Tak samo jak za długie wyświetlanie się informacji o kanale i co będzie leciec za chwilę. Do tego zawiesza się przy aplikacjach.
 

Erqe

New member
Dzięki borysj5, ściągnięcie nowych sterowników pomogło ! Działa pięknie :)

robins, największym minusem w naszych Tośkach jest właśnie zamulający Smart TV.. Może w przyszłych aktualizacjach to poprawią, ale jak narazie każdy się z tym męczy.. A co do ustawień to nie mam pojęcia, mam ustawione na Hollywood Dzień i tyle u mnie :D
 

borysj5

Member
Porusze jeszcze wątek CLOUD.TV czyli Toshiba SMART.
Po pierwsze muli, ale to wszyscy wiedzą.
Ale najgorsze są te PIER....NE REKLAMY !! Zaden sposób ich ominiecia nie pomaga. Jak dla mnie reklamy dyskfalifikuja smarta. Nie da sie przeglądać różnych propozycji bo przed każdą jest ok 2min reklamy .
I zna ktoś może jakis serwis typu "zalukaj.tv" przez który da sie oglądac na tym TV filmy Online ??
 
Ostatnia edycja:

Dudziek

New member
Dzisiaj przyjechał mój model. Niestety nie obyło się bez problemów.
Wiele osób pytało o włączenie Smarta. U mnie wyglądało to tak:
1. Pierwsze uruchomienie, anulowałem aktualizację bo chciałem się chwilę pobawić tv. Funkcje Smart TV nie działały, chociaż test połączenia internetowego (WiFi) kończył się powodzeniem (silny sygnał). Informacja "ta funkcja jest niedostępna w trybie demonstracyjnym".
2. Zaktualizowałem telewizor przez wifi. Update się ściągnął, potem wgrał. Po nim nie musiałem od nowa stroić kanałów. Po wybraniu Smart TV pokazało się okienko "Pobieranie najnowszej wersji... Po ukończeniu aktualizacji zostanie automatycznie uruchomiona nowa wersja". Kiedy doszło do 100% okienko się pojawiło, ale dalej bez żadnych możliwości. Widziało "wersję demonstracyjną".
3. Zaktualizowałem telewizor po USB, ściągając tę samą wersję softu, która pokazywała się w informacjach o systemie. Aktualizacja trwała dłużej. Po jej zakończeniu musiałem od nowa stroić kanały. System chodzi odrobinkę szybciej względem tego samego update pobranego przez tv. Po włączeniu Smart TV znowu pobierało nowszą wersję. Nic to nie dało. Ciągle wersja demonstracyjna.
4. Po rozłączeniu internetu i ponownym połączeniu jeszcze raz pokazała się aktualizacja smarta. Po niej WRESZCIE pokazało się okno do założenia konta. Smart zaczął działać. Chociaż muli niemiłosiernie.

Mam też dwa pytania. Czy jest możliwość, by nie kasowały mi się w kółko "ustawienia obrazu" ? Chcę mieć na stałe tryb natywny, a zmienia mi się na "szeroki kąt". Oraz czy jest gdzieś w smarcie facebook?
 

kamfun

New member
hej, mam pytanie, co to znaczy po rozłączeniu i ponownym podłączeniu, mam na myśli co dokładnie zrobiłeś. mam ten sam problem. :D
 

firekage

New member
Bez reklam
Witam wszystkich na forum.

Mam pytanie do użytkowników. W trakcie oglądania filmów (materiał z usb) w trakcie ciemnych scen, telewizor automatycznie przygasza, przyciemnia matrycę. Wie ktoś może jak to wyłaczyć? To jedyna rzecz, która mnie irytuje, a nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Dziękuję.
 

Dudziek

New member
hej, mam pytanie, co to znaczy po rozłączeniu i ponownym podłączeniu, mam na myśli co dokładnie zrobiłeś. mam ten sam problem. :D

Szczerze to mojemu routerowi zerwało się połączenie z Neostradą (czasem tak ma :p). Po jego ponownym nawiązaniu na telewizorze dalej nie udawał się test połączenia z siecią, więc kliknąłem w ustawieniach sieci na konfigurację bezprzewodową i skonfigurowałem połączenie od nowa.
 

Dudziek

New member
Może spróbuj przywrócenia ustawień fabrycznych, czy coś. U mnie było tak jak napisałem.

Co do jednego z moich wcześniejszych pytań, to znalazłem już facebooka. Ale nie powala, myślałem że będzie to coś na wzór wersji mobilnych z smartfonów :(
Podłączyłem za to komputer do telewizora, ustawiłem overscan na 0% i obraz żyleta :) Gra we Wiedźmina 2 na full detalach w 1080p to po prostu miód na moje oczy. Szkoda jedynie, że nie potrafię wymusić synchronizacji pionowej (v-sync) w tej ani żadnej innej grze. Czy ktoś ma pomysł jakiego odświeżania użyć, żeby działało? Przy 50Hz niestety obraz skacze.
 

Esko

New member
Planuje kupić Toshibe 50L7335 i podpiac do niej glosniki Logitech Z-5500 kablem optycznym.

Mam pytanie: jezeli TV dostanie po HDMI z PC sygnal DD DTS, albo 5.1 z PS3 to czy przesle niezmieniony sygnal DTS 5.1 przez wyjscie optyczne na glosniki czy uzyskam tylko stereo na wyjsciu optycznym z TV?
 

Esko

New member
Super info bo czytam o tym i wszedzie ludzie pisza ze na 99% modeli TV optyk wypuszcza z kazdego TV tylko PCM 2.0 jezeli sygnal jest ze zrodla zewnetrznego HDMI a 5.1 wychodzi po optyku tylko z USB albo wbudowanego tunera. Moze w Toshibie jest inaczej :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jak tv dostaje sygnał przestrzenny, to przekazuje go dalej - w tym przypadku powinien być wysyłany, jeśli w opcjach dźwieku będzie opcja do wyboru czy ma być dźwięk zdekodowany do stereo, czy wysłany dalej. Jeśli nie będzie takiej opcji - to wtedy rzeczywiście pozostałe tylko USB, lub osobne połączenie urządzenia do amplitunera.
W PS3 masz złącze optyczne, i takie połączenie będzie chyba najrozsądniejsze - hdmi do tv, a optyk do głośników / amplitunera.
 

Esko

New member
Karpaj dziekuje za info. Czy jestes w 100% pewien?
Chodzi mi o sytuacje opisana w temacie

hdtv.com.pl/forum/samsung/79452-telewizory-samsung-dzwiek-5-1-z-wyjscia-optycznego.html

Widzialem w innych tematach ze polecasz w takiej sytuacji Philipsa i Toshibe.
Czy ktos korzysta z takiego zestawu czyli kilka urzadzen podpietych do TV po HDMI wysylajacych DTS 5.1 i glosniki podpiete do TV po optyku tak aby glosniki dostawaly rowniez niezmieniony DTS 5.1 prosto z optyka TV? Podobno z urzadzen zewnetrznych HDMi jest downmix do 2.0 na wiekszosci TV.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W sumie tego linku nie widziałem, ale już widzę co w moim przemyśleniu jest nie tak -
jeśli ktoś przy takim połączeniu zauważy 5.1 (AC3, DTS) na amplitunerze to są 2 możliwości.
a) amplituner przerabia 2.0 do efektu 5.1
Oglądam rzadko w 5.1, wolę stereo, ale jeśli już, to najwidoczniej to mój starszy amplituner przerabia stereo znowu do 5.1 :D

Natomiast u mnie w opcjach dźwięku na toshibie mam do wyboru :
Format dźwięku. Standardowo tylko opcja PCM jest dostępna, jednak kiedy tv dostaje sygnał 5.1, można zmienić na DTS / Dolby Digital.
Ale specjalistą w tym nie jestem, bo nie przepadam za 5.1, stereo wymiata. Może z nudów wieczorem coś odpalę na kino z hdmi i spróbuję zobaczyć w ustawieniach amplitunera czy sygnał był dostarczony 5.1.
 

Dudziek

New member
Chłopaki mam problem :/
Mam dwa filmy w 3D w formacie zdaje się mkv (żeby nie było, legalne :p). Oba telewizor odtwarza z dysku twardego, wyświetla poprawnie napisy w .srt (chociaż musiałem skasować polską czcionkę).
Nie gra jednak audio... Czy jest coś co mogę teraz zrobić? Na jaki format przegrać te pliki, żeby dźwięk był odtwarzany? Jakim programem? :(
 

webby

New member
efekt teatru

witam

1. jak wylaczyc efekt teatru?
czytalem w necie, ze odpowiedzialna jest funkcja motion, lecz w toshibie nie moge jej znalezc...

2. nastepna sprawa to gdy chce wejsc na youtube, pokazuje sie nakaz aktualizacji flash playera..
niestety, po sciagnieciu jest blad MIME..czyli nie mozna zaktualizowac.. jakies pomysly??

3. nie moge wejsc do aplikaxji VOD tv.wop i td..to co po lewej stronie..
comusze zrobic, by korzystac np z VOD onetu..i sciagac jakies filmy??

pozdrawiam
 

paeru

New member
Bez reklam
Chłopaki mam problem :/
Mam dwa filmy w 3D w formacie zdaje się mkv (żeby nie było, legalne :p). Oba telewizor odtwarza z dysku twardego, wyświetla poprawnie napisy w .srt (chociaż musiałem skasować polską czcionkę).
Nie gra jednak audio... Czy jest coś co mogę teraz zrobić? Na jaki format przegrać te pliki, żeby dźwięk był odtwarzany? Jakim programem? :(

Musisz przekonwerterować dźwięk z DTS do AC3, instrukcji szukaj w internecie.

webby:

1. Za opcję regulowania płynności odpowiada funkcja clear scan.

2. Youtube działa tylko z aplikacji z cloud tv, ew. mogą ruszyć filmy w HTML5 z poziomu przeglądarki.

3. Co to oznacza, że nie możesz w nie wejść?
 

webby

New member
>>>> Za opcję regulowania płynności odpowiada funkcja clear scan.

tak, rzeczywiscie..dzieki

>>> Youtube działa tylko z aplikacji z cloud tv, ew. mogą ruszyć filmy w HTML5 z poziomu przeglądarki.

z poziomu przegladarki youtube chce zainstalowac flash playera, w cloud dziala bez zarzutu

>>> Co to oznacza, że nie możesz w nie wejść?[/QUOTE]

okazalo sie ze moje polaczenbie WiFi bylo niestabilne, zrywalo, ...poprawilem i teraz juz wchodze w smart i aplikacje... i jest OK..choc wybor filmow jest mizerny.... czy sa miejsca gdzie moge wejsc i kupuc jakis hit/klasyk . Na VOD Onetu tylko darmowe, byle jakkie pozycje...

przy okazji....czego sie mozna spodziewac po aktualizacji firmware?? co najczesciej pooprawia/dodaje Toshiba??
 
Do góry