Toshiba 40l7335

paeru

New member
Bez reklam
Także youtube tylko z aplikacji.

Na razie filmowe aplikacje to vod, iplex i chyba tvn player (który miał wprowadzić filmy, ale nie wiem czy to zrobił, a przynajmniej czy na platformę toshiby). Pewnie niedługo pojawi się kinoplex (gdzie będzie można kupić filmy, nawet dosyć nowe), ale nie wiem kiedy - bo miał być już dawno temu.

Aktualizacja to najczęściej poprawienie niedoróbek, zmiana układu smarta, dodanie aplikacji itp.
 

webby

New member
w jaki sposób skalibrowac telewizor za pomoca obrazu kontrolnego...

1. Jest tam 6 kolorowych pół z 4 paskami .. w jaki ssposob maja sie te pola wyswietlac.??

czy gdzies w necie znajde strone z wytlumaczobna zasada regulacji??
 

webby

New member
tak...pojawiła się
lecz nadal brakuje serwisu, w którym np sms-em kupie jakiś film, niekoniecznie najnowszy ale za to znany i go sobie spokojnie obejrze
 

toster88

New member
Toshiba L7 vs Samsung F6

Mam pytanie - zakładając, że aktualna wersja softu Toshiby będzie mi chodzić poprawnie (bo chyba jest na to szansa?), to lepiej wybrać ten właśnie model, czy może Samsunga UE40F6400?
 

firekage

New member
Bez reklam
A to już decyduj sam, czy wolisz lepszy obraz czy większą multimedialność. Ja wybrałem Toshibę i nie żałuję :)

Po dłuższym obcowaniu z tą Toshibą, również utwierdzam się, że to był dobry wybór. Większość telewizorów ma IPS'y...a jednak czerń w Tośce robi wrażenie - powala, mówiąc wprost. Miałem ostatnio ciut więcej czasu dla siebie, a więc i mogłem oglądnąć więcej rzeczy.

Clouding jest całkowicie pomijalny, gdy używa się telewizora do późnych godzin wieczornych, zaś gdy mamy wieczór można ewentualnie pobawić się jeszcze ustawieniami (podświetlanie matrycy: automatyczne ściemnianie na ciemnych tłach; stopień jasności itd), albo nie oglądać np. filmu w panoramie - funkcja usb nie pozwala zmienić rozmiaru obrazu, w trybie pc, czyli odpalając film na komputerze nie ma tego problemu, a więc ponownie jest świetnie).

Powiem szczerze, ten clouding był czymś co mnie jednak męczyło - psychicznie, nie czułem zadowolenia w 100%, szukałem nawet czegoś innego (większego), ale gdy zacząłem używać, oglądać, mogę wręcz stwierdzić, nawet oglądając w późnych godzinach wieczornych, filmy ciemniejsze, że w większości przypadków cloudingu nie dostrzeże się, raczej wyjątkowe sytuacje (ot, ciemny film, ale nie ciemny z powodu koloru czarnego, nawet jako dominującego, a całkowity brak źródła światła, jakiegokolwiek, wówczas tak, zauważy się, przy czym znowu to będzie zależne od typu oglądania: panorama: włączona-wyłączona; kontrola podświetlania: włączone-wyłączone; itd,).

Oglądnąłem już sporo rzeczy, w dość krótkim czasie, przekonałem się do niej, jestem zadowolony - obraz: kolory, czerń!

Ciekaw jestem czy 50L7333 i 50L7335DG mają też xVA, czy to jednak IPS bo konkurent Sharpa 50LE750 kosztuje tyle samo.
 

firekage

New member
Bez reklam
Mówiąc w wielkim skrócie, również na 50 czerń powinna być dobra, bo na 40 jest, imho, wręcz świetna.
 

Kucharp

New member
Czy można do tej tośki wgrać z pendriva jeszcze raz ten sam soft. Żeby zrobić takie recowery.
 
Ostatnia edycja:

rados1

New member
Witam
Mam 50L7 i jestem z niego:)niej bardzo zadowolony.
Oczywiście na początku było kilka drobnych problemów ale jak to z kobietą Tośka wymaga uczucia i cierpliwości a zrekompensuje możliwościami i będziecie zadowoleni. Na początku nie spieszczie się z ustawieniani to uda się za pierwszym no może drugim razem.
U mnie obraz jest piękny najczęściej oglądam na Hollywood noc no chyba że sport to na bardzi
 

rados1

New member
Witam
Mam 50L7 i jestem z niego:)niej bardzo zadowolony.
Oczywiście na początku było kilka drobnych problemów ale jak to z kobietą Tośka wymaga uczucia i cierpliwości a zrekompensuje możliwościami i będziecie zadowoleni. Na początku nie spieszczie się z ustawieniani to uda się za pierwszym no może drugim razem.
U mnie obraz jest piękny najczęściej oglądam na Hollywood noc no chyba że sport to na bardziej kontrastowych ustawieniach.
Co do Widi testowałem i działa super. Szkoda że nie ma Tośka Mirroringu to by można było puszczać zdjęcia i filmiki z telefonu czy tableta prościej ,a tak pozostaje DLNA i tu Tośka wymaga szczególnej cierpliwości i spokoju. Czasami sie trochę przycina, ale działa.
Ciekawostka jaką odkryłem przypadkowo to po włączeniu słuchawek można jednocześnie słuchać na głośnikach i na słuchawkach i niezależnie sterować głośność (jeżeli słuchawki mają taką możliwość) jest to fajna sprawa jeżeli ogląda znami ktoś tv kto ma słaby słuch i można mu ustawić głos nie zależnie. Oczywiście można to przestawić.
Mam pytanie czy ktoś miał problem z w Smart z TVN Playr jest czasami taki objaw że inne apki działają, a na tvn można wejść ,ale nie można nic obejrzeć. Czasami to przechodzi samoczynnie, a czasami trzeba wyłączyć tv z prądu zresetować.
 

firekage

New member
Bez reklam
Panowie, mam prośbę - od kilku dni koresponduję z supportem Toshiby. Tego traumatycznego doświadczenia nie życzę nikomu, dodatkowo odbywa się to w języku angielskim bowiem polski support nie ma możliwości zadania pytani - przekierowanie następuje na support UK. Problem dotyczy braku wsparcia polskich czionek w plikach tekstowych. Do tej pory wydawało mi się, że Toshiba wspiera .srt, ale support angielski twierdzi, że...nie wspiera żadnych napisów, a jedynie te na filmie. Nie znalazłem w manualu i opisie aby faktycznie było tam .txt czy nawet .srt. Widział to ktoś gdzieś u nich? Jeśli jest chcę to pokazać supportowi bo to zaczyna być żenujące.
 

delfin12

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem tego modelu toshiby.
Pierwsze wrażenia - super. Po podłączeniu i szybkim intuicyjnym ustawieniu (nie trzeba zakładać żadnych kont jak parę osób twierdziło) uruchomiłem TV, podłączyłem antenę i zacząłem się bawić.
Tuner DBTV automatycznie znalazł kanały. Samo przełączanie pomiędzy kanałami faktycznie dosyć długawe, ale moim zdaniem nie jakieś tragiczne. Obraz bardzo dobry, dzwięk też dobry, chociaż jeszcze nie sprawdzałem go na pełny regulator.
Smart TV (czy cloud tv - nie wiem jak to się fachowo w toshibie nazywa) działa sprawnie i całkiem ok. Jedynie aplikacja iplex - chciałem sprawdzić jak to wygląda, załączyłem jakiś przypadkowy film pierwszy z brzegu i po obejrzeniu kilku reklam wyskoczył komunikat, że format video nie jest obsługiwany i nie mogłem zobaczyć tego filmu. Problem też mam z aplikacją TVN, tam znowu mam sam głos - bez obrazu. Ale z tym sobie poradzę jeszcze jakoś.
Co do cloudingu. TV podłączyłem w dzień i zadowolony, że mi się trafił bez cloudingu egzemplarz :) Ale przyszła noc i wtedy zauważyłem, że jednak chmurki są. Nie jakieś tragiczne, ale jednak się pojawiają. Co gorsza - przy bliższym oglądaniu tego efektu - zauważyłem martwy piksel. Przy ciemnym obrazie podświetla się na czerwono. Niby żeby go zobaczyć z daleka trzeba się bardzo dobrze wpatrzeć, i widać go tylko przy ciemnym ekranie, ale wiem już o jego istnieniu i szukam go mimochodem i trochę mnie wkurza. Nie wiem czy to jest już wystarczający powód do reklamacji, pomyślę o tym jak będę miał trochę czasu.
3D nie testowałem jeszcze, więc się nie wypowiem.
Fajna jest funkcja połączenia tv ze smartfonem, jest to wygodne przy wyszukiwaniu filmów na youtube, które znajdujemy wygodnie na telefonie a film wyświetla się na telewizorze.
Nie testowałem też dokładnie funkcji nagrywania, ale coś tam już próbowałem. Za pierwszym razem nagrałem chyba jakieś 50-60 sekund reklam i po przejściu do folderu "moje nagrania" mogłem to sobie odtworzyć bez problemu (chociaż jakość nagrania była gorsza od nagrywanego materiału). Za drugim razem włączyłem nagrywanie jakiegoś programu i wyłączyłem tv, po ponownym włączeniu nagrywanie było kontynuowane. Chciałem sprawdzić jak się to nagrało i po wejściu w folder " moje nagrania" nic mi się nie wyświetliło. Po wejściu bezpośrednio na pendrive był tam plik z nagranym programem, ale nie dało się go odtworzyć, bo znów pojawiał się komunikat o nieobsługiwanym formacie video. Jest to trochę dziwne, ale jeszcze pobawię się tą opcją na spokojnie, może ja coś źle zrobiłem.
Szkoda też, że telewizor nie odtwarza napisów z pendriva, to jest akurat duża wada.
Ogólnie wrażenia na początku użytkowania są pozytywne. Telewizor ma plusy i minusy. Bardzo dobry obraz, kolory, odtwarzanie Full HD.Ale jak za produkt za takie pieniądze - w tej chwili już poniżej 1700 zł, to moim zdaniem jest bardzo dobry.
 

Dudziek

New member
Czy u Was też stosunkowo często telewizor zawiesza się przy pojawianiu się aplikacji HbbTV TVP MŚ2014 Brazylia?
Przez zawieszanie się rozumiem najpierw zamrożenie tej aplikacji w prawym dolnym rogu, nawet przy przełączeniu na inny kanał (np. TVN HD), nie znikanie go a po chwili brak reakcji na pilot oraz mechaniczne przyciski z tyłu obudowy. Pozostaje tylko wyłączenie wtyczki, bo nawet wyciągnięcie kabla antenowego nic nie daje.
Już z pięć razy mi się to zdarzyło.
 

Dudziek

New member
Sorki, za post pod postem :p Czy u Was też filmiki na Youtube się wyłączają kilka(naście) sekund przed końcem? Strasznie mnie to denerwuje. Da się coś z tym zrobić? W ustawieniach nie ma żadnej odpowiadającej za to opcji.
 

delfin12

New member
Niestety ja też mam problem z zawieszaniem się TV i wtedy trzeba wyłączyć go z sieci, żeby działał poprawnie, ale na szczęście nie jest to tak częste. Natomiast z youtube mam tak samo. Film wyłącza się kilka sekund przed końcem. Też mnie to wkurza i nie wiem dlaczego tak się dzieje.
 

firekage

New member
Bez reklam
Zdajesz sobie sprawę, że po którymś wyłączeniu z sieci, on już***nie wstanie? Jeśli takie coś***w ogóle występuje to powinno kwalifikować się***na serwis. Moja pierwsza 7335 non stop to miała, aż***po godzinie 3D padła całkowicie. Przywieszał się, przycinał, często nie reagował, aż***zdechł. Wymieniony model nie ma z tym w ogóle problemów.
 
Do góry