Toshiba 40l7335

Dudziek

New member
Po aktualizacji nie odbiera mi TVN HD. Czy to awaria nadajnika, czy też coś z moim telewizorem?

EDIT: Nieaktualne, jakieś problemy z nadajnikiem. Już wszystko działa.
 
Ostatnia edycja:

sakej

New member
no i co ... tv wrocil z serwisu po wymianie plyty glownej i 40 dniach czekania ... podlaczylem go w domu i co .. boot loop ... start systemu od 0 do 100% po czym restart i tak w kolko ... serwis wzial go z powrotem 2 tygodnie temu .. wczoraj dzownilem do nich zgadnijcie jaka diagnoza ... uszkodzona plyta glowna ... :D czekaja na dostawe nowej ... ciekawe ...
 

firekage

New member
Bez reklam
Dramat. Nic więcej nie ma sensu dodawać. Takie coś***za granicą***nie przeszłoby bo poleciałby od razu proces, który z góry klient miałby wygrany.

Kiedyś***produkowało się***towar, który służył latami, dziś***wydaje pieniądze i czeka...

Na marginesie - w ogóle testował ktoś ten telewizor przed oddaniem? Jest tak w ogóle jakiś final test? Żart.
 

sakej

New member
mam juz dość ... tv wrocil z serwisu .. tym razem sie wlaczyl i działa ... działa dokłądnie tak jak przed pierwszym oddaniem do serwisu ... odladam cos po hdmi ... konczy sie film tv przechodzi w stan uspienia po kilku minutach robi sie caly czarny obraz ale widac ze matrryca nadal jest podswietlona .. swieci sie zielone kolko na dole obudowy ale tv nie da sie juz wlaczyc/wylaczyc ani pilotem ani guzikiem ... trzeba wyciagnac wtyczke z pradu i dopiero po ponownym podlaczeniu udaje sie uruchomic tv ... masakra ... gwarancja toshiby mowi ze dopiero przy 5 awarii mozna rzadac wymiany tv na nowy .. to bedzie 3ci raz "dopiero" ...
 

firekage

New member
Bez reklam
Spróbuj mu zupdejtować soft. Ten nowy pomoć sporo zmienia w temacie zacinania się***softu. Robiłem udpejt niedawno i wszystko ok, choć jeśli to wina płyty głównej to i tak nic to nie da.


Porażka...
 

sakej

New member
ma najnowszy soft ....
juz sam nie wiem .. gdzies obiło mi się o uszy ze ten model jest wybredny co do zasilania ... moze cos na linii u mnie jest (podłączony do listwy przepięciowej ever 7 portów z czego 5 zajęte)
 

Justyna

New member
Mam pytanie do właścicieli tego modelu telewizora. Czy najnowsza aktualizacja oprogramowania przyniosła widoczne zmiany w kwestii szybkości działania menu?
 

Joey_17

New member
Hej, odkopując nieco temat chciałbym zapytać, czy szczęśliwi posiadacze tego modelu mogliby podrzucić jakieś sprowadzone ustawienia obrazu, które zapewniają najbardziej naturalną i dynamiczną jakość? :) bawię się nieco ustawieniami, lecz kiedy osiągnę satysfakcjonujące barwy w jasnych (dziennych) fragmentach filmów, ciemniejsze są już dużo gorsze (niebieski przechodzi w zieleń itd.)

Eksperymentował ktoś z dobrym skutkiem ze swoją Tośką i mogłby się ustawieniami podzielić?
 

sakej

New member
nie

nie.. najnowszy soft nie naprawil problemu z brakiem polskich znakow .. menu jest troszke szybsze wg mnie niz na poprzednim ale nadal nie jest to komfortowe jak np w lg ...

wracajac do mojej sytuacji z serwisem ktory co chwile wymienial plyte glowna w tv ...
po ostatniej wymianie dalem jzu sobie spokoj z serwisem i odkrylem ze problem nie jest przetowy a softowy .. mianowicie problem z zawieszajcym sie tv przy automatycznym wylaczeniu z funkcji obnizonego poboru mocy wystepuje tylko gdy mam aktywna funkcje szybkiego startu (sterowanie wlaczaniem tv) a wiec wylaczenie tej funkcji rozwiazuje problem ... (dobry serwis co stwierdzal 2 razy uszkodzenie plyty glownej :D ) niestety minusem jest fakt ze od wlaczenia tv do mozliwosci wejscia w menu mija kilkadziesiat sekund
 

Dudziek

New member
Wczoraj wyskoczyła mi informacja o aktualizacji. Czy ktoś pobrał i może skomentować zmiany? Mnie się szczerze mówiąc nie bardzo uśmiecha jej instalowanie, bo będę musiał od nowa ustawiać kanały :p
 

sakej

New member
tez sie wlasnie zastanawiam czy cos to wnosi - np poprawe kodowania polskich znakow, szybkosc menu lub inne istotne funkcje czy tylko dodali jakies nowe apki do clouda..

.. dobra sam sprawdze ;)
 
Ostatnia edycja:

sakej

New member
do toshiba cloud mozna sie zalogowac przez konto facebook
toshiba cloud jest juz dostępne
nadal wystepuje blad kodowania polskich znakow
dodano nowe aplikacji w tym ipla i facebook
moze mi sie wydaje ale chyba troche lepiej wygladaja programy w SD
menu po chwili od uruchomienia dziala widocznie szybciej
 

webby

New member
no hej pasjonaci obrazu w Tośce

od czasu do czasu chcę kupić jakiś film np na VOD(lub innej aplikacji) i obejrzeć w telewizorze..
czy jest jakaś opcja w tej tosce, by to zrobić?? bo coś nie mogę znaleźć...(a może jakaś inna aplikacja)
 

sakej

New member
dziś wyskoczyła nowa aktualizacja u mnie.. sama aktualizacja nie kasuje listy kanalow, jednak po aktualizacji producent zaleca reset tv do ustawien fabrycznych, z doswiadczenia powiem ze kiedys tego nie zrobilem i tv chodzil znacznie wolniej ... na razie jeszcze za wczesnie by stwierdzic co nowego gdyz wlasnie co zaktualizowalem tv ale co do poprzedniej aktualizacji t owidac ze dodali tez nowe menu aktualizacji a i do tego po zakonczeniu aktualizacji juz nie trzeba recznie odlaczac tv z pradu sam sie zrestartuje a wiec plusik.. pozniej napisze co nowego dalo sie zauwazyc.. jak cos znajde :) edit: na pierwszy rzut oka duzo nowych aplikacji w tym ipla i playboy tv :D nowe gry (duzo) blad kodowania polskich znakow nadal wystepuje (ciekawe czy kiedykolwiek to poprawia), nie zauwazylem poprawy szybkosci dzialania menu wzgledme poprzedniej wersji softu, zdaje mi sie ze na tv hd zastosowano ostrzejsze filtry wygladzania, lepszy obraz z SD (niewiele) szybsze przelaczanie miedzy programami... nie wiem co do bledu aplikacji youtube ktory konczyl odtwarzanie filmu przed jego faktycznym oknem to zobacze jutro ;)
 
Ostatnia edycja:

Dudziek

New member
Jakie kodowanie napisów w .srt odtwarza Tośka bo zapomniałem? :( Unicode mi nie odpala (a przynajmniej tak mam ustawione w napiprojekt). Może Unicode Big Endian?
 
Do góry