Telewizory OLED C1 i G1 2021 firmy LG: czego się spodziewać?

Status
Zamknięty.

SDman

Banned
Serio, tak działa Philips, a co powiesz o Sony, Panasonic, Samsung one też wyostrzają?
Każdy z topowej serii wygrywa z LG skalowaniem.
Nie oglądasz TV z pół metra tylko z zalecanej odległości lub większej, nie jesteśmy też sokołami.
Serio, uważasz, że kupujemy TV tylko do oglądania ciemnych scen na kiepsko zrealizowanych filmach ?

Co z rozrywką, przyrodą, dokumentami, serialami, własnymi nagraniami z kamer, informacjami :).

Nawet jakby Philips 705 jak piszesz w tych marginalnych materiałach nie dawał rady to w 95% innych bije na głowę
LG B9, BX, a o seriach B1, A1 już nawet nie wspomnę.

Przykładowy facet z brodą dwudniową ma brodę składającą się z tysięcy włosków
oglądając na Philipsie 705 to nie osiągalne dla LG B9 coś tam się skleja (materiał 1080i).
 

filcek

Member
Widzę że nie masz pojęcia o tym jak działa proces skalowania w tv oraz jak różni producenci podchodzą do tego tematu. Podczas testu wystarczyłoby abyś nie używał domyślnych presetów producenta tylko sam zwiększył ostrość . Po tym zabiegu uzyskasz prawie identycznie skalowanie w materiałach 1080i . Jeśli testowałeś sygnał 480p to na b9 nie ma opcji wyłączenia overscan przez co obraz jest rozciągnięty i niewyraźny. Lg dodało opcję wyłączania overscan 480p w roku 2020 i wszystkie nowe modele nawet budżetowy A1 funkcję posiada
 

SDman

Banned
Czy naprawdę uważasz, że to o czym piszesz nie robiłem ? Niestety nic kompletnie to nie dawało, musisz sobie kiedyś zadać trud i zobaczyć 1:1 na tym samym materiale z tego samego źródła, przestać czytać więcej praktykować.
 

filcek

Member
Dokładnie SDMAN musisz zacząć praktykę , bo nie samą teorią człowiek żyje .Opcjonalnie
polecam zachować troszkę dystansu i otwarty umysł . Każdy model tv ma drobne wady , a my użytkownicy musimy takie dostrzec i wybrać produkt , w którym wady będą dla nas naj mniej dokuczliwe
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ale dla niego praktyka to jest sprawdzanie w sklepie, w najgorszym możliwym oświetleniu, tyle, że jest obok przyjazdy sprzedawca... to o jakiej praktyce my tu mówimy?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Muszę tu dodać swój głos o skalowaniu LG C1.
Zaraz po odpaleniu LG C1 miałem wrażenie, że nieco gorzej skaluje od takiej Nvidii Shield TV 2019 Pro. Obraz był jakby lekko zamazany, pozbawiony szczegółów. Nie było jakoś źle ale jednak gorzej od Nvidii.
Przeanalizowałem jednak ustawienia Nvidii w której miałem powłączane wszystkie poprawiacze skalowania do 4K, AI itp. i później odnalazłem analogiczne opcje w C1. Kilka kliknięć w menu, pierwszy test z wbudowanej apki Netflix w LG i aż mnie zatkało. Z marnego HD uzyskałem obraz prawie jak 4K. Rysy i zmarszczki na twarzach zrobiły się wyraźnie widoczne, obraz nabrał ostrości. Nie jest już rozmazany. Wygląda ostro i naturalnie zarazem.
Nie mogę się więc zgodzić ze stwierdzeniem, że LG C1 słabo skaluje.

@SDman, porównując telewizory ze sobą w sklepie, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ich ustawienia, bo kilka kliknięć może często diametralnie zmienić sprawę.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
To model na procesorze Alpha 9 4 gen., tak jak C9, CX nigdy nigdzie nie napisałem, że te modele źle skalują. Więc C1 ma prawo jak najbardziej dobrze skalować.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
To model na procesorze Alpha 9 4 gen., tak jak C9, CX nigdy nigdzie nie napisałem, że te modele źle skalują. Więc C1 ma prawo jak najbardziej dobrze skalować.

Jasne, tylko czy w takim LG B9/BX/B1 ustawiłeś odpowiednio opcje odpowiedzialne za skalowanie? Tam jest kilka ustawień od tego i one domyślnie są wyłączone lub ustawione na min. Mi chwilę zajęło ustalenie co i jak. Bo jeśli ich nie ustawiłeś, to mogłeś odnieść wrażenie (tak jak ja na początku), że LG słabo skaluje.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tylko, że opcje wspomagające skalowanie są domyślnie wyłączone lub na min. W kilku recenzjach spotkałem się z zaleceniami, by ich nie ruszać. Niewykluczone, że podobnie uznał Twój pan z LG. Każdy ma jednak różny sposób postrzegania obrazu i z kolei mi (i być może tobie też), taki miękki lekko rozmyty obraz nie odpowiada. Dla porównania projektanci takiego powiedzmy SAMSUNGA mogą mieć inne podejście i z automatu ustawiają mocniejsze algorytmy skalera. Później w takim sklepie można odnieść wrażenie, że taki SAMSUNG super skaluje a cała różnica tak na prawdę może się sprowadzać do kilku kliknięć w menu.
Moim zdaniem, żeby dobrze móc porównać różne modele TV ze sobą należy je najpierw dobrze poznać w swoim zaciszu domowym.
 

SDman

Banned
..
@SDman, porównując telewizory ze sobą w sklepie, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ich ustawienia, bo kilka kliknięć może często diametralnie zmienić sprawę.
Dobremu mechanikowi czasami nie jest potrzebny warsztat, jak piszę o porównaniach 1:1 to zawsze mam ze sobą 2 xUSB z tymi samymi materiałami i oczywiście narzędziami do wstępnego optymalnego ustawienia obu TV.
Pisząc o sprzedawcach "przyjaznych" oczywiście to muszą być pasjonaci, a i zdarzyło się im zwiększyć sprzedaż podczas testów.
PS.
Dałbyś znać (jeśli pobrałeś) jak wypada materiał na LCD vs OLED, pisałem wcześniej.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To co w sklepie wygląda lepiej, niestety w domu wygląda zupełnie inaczej i o ile w sklepach wydawało się, że wygrywa LCD to w zaciszu domowym pozamiatała plazma, teraz identycznie jest z OLEDami.
 

SDman

Banned
Bzdury straszne wypisujesz, nigdy nie miałeś do czynienia z topowym LCD.
Zanim Samsung Q90T trafił na półkę główną w "domowym zaciszu" musiał się wykazać i co najważniejsze pokazać, że jest w stanie wygrać z PDP 50ST60 na wielu materiałach i w różnych warunkach -nocą też !
 

Attachments

  • LCD_PDP3.jpg
    LCD_PDP3.jpg
    30,6 KB · Wyś: 52
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dokładnie, przecież Ty o mnie nic nie wiesz człowieku, nie wiesz co widziałem a czego nie widziałem, o jakiej więc dyskusji mówisz?
 
Status
Zamknięty.
Do góry