Telewizory OLED C1 i G1 2021 firmy LG: czego się spodziewać?

Status
Zamknięty.

SDman

Banned
Nic nie poradzę. Pan raczej sztangi powinien uprawiać niż, TV testować, śmiałem się już z niego przed zakupem swojego.
Ty jakbyś chociaż raz widział Q90R w akcji i jak się zachowuje jego powłoka antyrefleksyjna to nie wklejałbyś takich bzdetów.
Od kiedy to antyrefleks ma zadziałać pod kątem ? Bzdura. W tym miejscu OLED to porażka byłaby.
 

Attachments

  • RefQ90T.jpg
    RefQ90T.jpg
    22,1 KB · Wyś: 20
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Pokój mam do odsłuchów stereo to zawsze będzie ważniejsze od obrazu, który musi się zadowolić jedynym możliwym miejscem, ważne że mnie ogląda się świetnie czy to z fotela czy z kanapy.
Chyba już nie bardzo masz co powiedzieć, wiec może jakieś porady:
co mam jeść, czego słuchać, co oglądać, kurde coś mi to przypomina.
 

SDman

Banned
Tak już na zakończenie dyskusji, bardzo chciałbym aby udało mi się kogoś z bliskich namówić na OLED'a - zobaczymy.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy widzi to co chce.
Mam Oleda , mam trzy wielkie okna 3 m od podłogi do sufitu.
Nigdy ich nie zasłaniam w słoneczny dzień bo po to są aby słoneczka było jak najwięcej. Oled daje sobie świetnie radę, kłania się kalibracja.
 

Manarino

Banned
Pokój mam do odsłuchów stereo to zawsze będzie ważniejsze od obrazu, który musi się zadowolić jedynym możliwym miejscem, ważne że mnie ogląda się świetnie czy to z fotela czy z kanapy.
Chyba już nie bardzo masz co powiedzieć, wiec może jakieś porady:
co mam jeść, czego słuchać, co oglądać, kurde coś mi to przypomina.

Przepraszam , czy mógł byś wrzucić jakieś zdjęcia tego pokoju do odsłuchu ?
Chciałbym zobaczyć jak ten pokój wygląda, bo z opisu wynika , ze jest to profesjonalne pomieszczenie .
No i jakim sprzętem dysponujesz ??
 

SDman

Banned
Przepraszam , czy mógł byś wrzucić jakieś zdjęcia tego pokoju do odsłuchu ?
Chciałbym zobaczyć jak ten pokój wygląda, bo z opisu wynika , ze jest to profesjonalne pomieszczenie .
No i jakim sprzętem dysponujesz ??
Pomieszczenie dobre akustycznie nie musi być profesjonalne -ma być wytłumione sporo prób i przemieszczeń kolumn - prosty test klaśnięcia już wiele daje.
Sekretarzem partii nie jestem i zdjęć nie zamierzam zamieszczać.
Mój system od kontaktu:
Harmonizer Nordost QV2 (ma również udział w doskonałym obrazie TV), kondycjoner Audiograde, Transport Intel USB, Dac Myryad Z20, RCA PSB Basic Gold PB, Goldenote Signature S1, Van den hul clearwater, Elac`ki BS 244.3
tutaj ich mój opis:
https://www.ceneo.pl/74009323#tab=reviews_scroll
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Cytując klasyka:

Zapewniam, że to jak grają Elac`ki BS 244.3 nikt nie wie w sklepie bo po +- 600 godzinach to całkowicie inne granie.


Zapewniam, że to jak grają telewizory w sklepie nikt nie wie bo obejrzenie ich w domowym zaciszu to całkowicie inne granie.


Jak już zrozumiesz odnośnie telewizorów to, co zdajesz się rozumieć dla monitorów - być może będziesz mógł zacząć prowadzić prawdziwe dyskusje tutaj na forum.


Piszę to nie jako czysty teoretyk jak Ty, ale jako praktyk mający we własnym domowym zaciszu 3 topowe telewizory na prezentacji - i tak, powtarzam raz jeszcze - nic o mnie nie wiesz.
 

SDman

Banned
I niech tak zostanie, nie ośmieszaj się z tym porównaniem w domowym zaciszu Monitory vs TV.
Nie masz pojęcia co to dźwięk, zakładam więc, że tyle samo wiesz o reprodukcji obrazu.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To Ty się cały czas ośmieszasz, początkowo broniłem Cię przed atakami Pantomimy ale on po prostu poznał się na Twoim teoretyzowaniu wcześniej niż ja, z metodami jego się nie zgadzam ale w reszcie miał 100% racji.

Nie mam pojęcia co to dźwięk, nie mam pojęcia co to obraz - wiesz to bo nic o mnie nie wiesz - a to co niby jest jak nie ośmieszanie samego siebie przed wszystkimi na forum?

Rozbierając Ciebie na czynniki pierwsze:
1. Nie mam pojęcia co to dźwięk - błędne założenie u samej podstawy
2. Na tym błędnym założeniu tworzysz kolejne, że nic nie wiem o obrazie - tutaj już bardziej mylić się nie możesz

Jeśli powyższe metody stosujesz gdzieś jeszcze to o czym z Tobą w ogóle można rozmawiać? O niczym.
 

SDman

Banned
A może to TY ? Pantonima ?
TV może wprawne oko i wiedza przetestować przez 1h, nigdy tego nie zrobisz ze sprzętem stereo.
Czy w domowym zaciszu zmieni się skalowanie? Czy w domowym zaciszu znikną odbicia ? A może wzrosną kąty ? Czy w domowym zaciszu marka Philips zacznie odtwarzać każdy m2ts z natywnego odtwarzacza ?
Zachowajmy temat wątku z mojej strony bez odbioru.
Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tak, to ja Pantomima, wydało się.
Może i Tobie jako mistrzowi wystarczy jedna godzina, ale tutaj właśnie leży Twój największy błąd - porównywanie tego w sklepie i ze wszystkim co niesie ze sobą taka lokalizacja - to jak sprawdzanie sprzętu stereo mając założone stopery... Możesz sobie siedzieć tam i 10 godzin ale nic to nie da - nie zobaczysz po prostu nigdy tego co zobaczył byś w domu - koniec i kropka - po to właśnie powstały prezentacje czy pokazy w domu u klienta - owszem kosztowne ale to jedyna poprawna droga.
W domowym zaciszu zmienia się najważniejsze - ODBIÓR OBRAZU - zupełnie różne niż w sklepie oświetlenie lub czasami wręcz jego brak - to czynniki decydujące o skreśleniu danej technologii już w przedbiegach bo sprawdzasz w warunkach, w których rzeczywiście będziesz oglądał ten obraz przez następnych dobrych kilka lat.
Bez zrozumienia z Twojej strony tak podstawowych rzeczy nikt nie będzie Ciebie brał na poważnie.
 

SDman

Banned
..porównywanie tego w sklepie i ze wszystkim co niesie ze sobą taka lokalizacja - to jak sprawdzanie sprzętu stereo mając założone stopery..

no comments
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że masz rację.
W zaciszu domowym, przy dedykowanym sygnale , braku świetlówek sklepowych - klient ma zupełnie inne warunki do oceny sprzętu.
 

luki82b

Member
Włączenie BFI w MotionPro na maxa powoduje duże migotanie obrazu. Nawet statycznego np. w menu. Taki obraz nie nadaje się do oglądania.

Twierdzisz, że stutter jest wyraźnie widoczny na wszystkich OLEDach. Jak rozumiem, masz na myśli natywne cechy matrycy OLED, bo stutter, podobnie jak na LCD, można wyeliminować upłynniaczem ruchu. I tu nie rozumiem jednego: dlaczego upłynniacz w tak nowoczesnym i drogim TV, jakim jest C1, kompletnie sobie z tym nie radzi? Jest albo stutter albo judder. Nie znalazłem żadnego pośredniego ustawienia upłynniania, które (podobnie jak na moich LCD) pozwoliłoby uzyskać akceptowalne ustawienie, gdzie nie występuje ani jedno ani drugie.

Czy są w ogóle OLEDY, które swoim upłynniaczem potrafią okiełznać poprawnie ruchome obrazy we wszystkich filmach, żebym mógł podobnie jak na moich LCD, ustawić raz i zapomnieć???

Mógłby autor lub osoba która posiada LGC1 wypowiedzieć się czy poradziła sobie za pomocą kalibracji z problemem drgań, szarpania obrazu itd… o których kolega pisał w kilku postach w tym wątku ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry