Telewizor Ultra HD firmy Sony KD-65XE90 - jeden z pierwszych oglądów tego modelu przedprodukcyjnego .

barburian

New member
Bez reklam
Tv

To nie wiem już sam za co się płaci w przypadku FALD.

Na Edge LED zauważyłem, że brzegi ekranu są przyciemnione (jak się dowiedziałem nazywa się to 'winietowanie'), myślałem, że tak musi być, coś za coś w kwestii ceny...Jakie jednak było moje zaskoczenie jak zobaczyłem zdjęcie testu bieli Samsunga KS9500 (tego EU FALD za 13K) i tam jest dokładnie ten sam efekt, też winietowanie widoczne.

Teraz się okazuje, że czerń i clouding też podobnie, to szkoda kasy. Lepiej kupić Edge LED na przeczekanie z tej średniej półki, a za 2 lata OLEDa jak już będzie w czym wybierać (będą tańsze i lepsze)



Niestety to są wady technologii LED , na przeczekanie kupiłem XE90 łudząc się że za 5-6 lat ceny
dużych OLED spadną do akceptowalnego poziomu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jasne, wiem, że będzie lepsza, raczej niemożliwe na wejściu jest żeby FALD był gorszy od Edge, zwłaszcza jeśli kosztuje 2.5x tyle. Tylko właśnie powstaje to zapytanie - czy warto tyle dopłacać.

Czy nie lepiej kupić właśnie Edge LED któryś DX750/KS7000/XD93 czy teraz nowy model któryś z 2017 r. poza QLEDami, bo to okazały się marketingowym bełkotem już totalnym, a za 2 lata OLEDa nowego, ja nie widzę sensu tej dopłaty po prostu, nie neguję jednak w żaden sposób, że taki ZD9 jest opcją lepszą, bo to wiadome.

To już Ty sam sobie musisz odpowiedzieć na to pytanie - czy dla Ciebie warto :) tylko pamiętaj że ten oled za 2 lata nie musi być znacząco tańszy.. a już na pewno w 65 a nie wspomnę np w 75 calach..
 

WuMike

New member
Bez reklam
Można. Co w tym dziwnego? Przecież kalibruje się dla różnych poziomów IRE osobno.

Ja mam skalibrowany ekran tylko w SDR, a ustawienia pod HDR są skopiowane te same, ale bierze się to głównie stad, że w DX750 jasność dla SDR oraz HDR nie jest jakoś kosmicznie inna.

Powiem jedno - kalibrację naprawdę warto zrobić. Po niej obraz jest naturalny, bliski rzeczywistości, bardziej kontrastowy oraz widać więcej szczegółów, niezależnie od jasności.
 
Ostatnia edycja:

karlamba

New member
kalibracje zrobiłem dla trybu SD/HD oraz dla trybu HDR
Zastanawiam sie nad zakupem tego modelu (XE90) w 55". Czy moglbys prosze powiedziec jak oceniasz ten TV po tych tygodniach uzytkowania? Czy w tym momencie jestes zadowolony z zakupu czy jednak wybralbys model XE93 pomimo ze to az 2000zl roznicy?
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Zastanawiam sie nad zakupem tego modelu (XE90) w 55". Czy moglbys prosze powiedziec jak oceniasz ten TV po tych tygodniach uzytkowania? Czy w tym momencie jestes zadowolony z zakupu czy jednak wybralbys model XE93 pomimo ze to az 2000zl roznicy?


Jestem zadowolony ,nie mam uwag - jeśli miałbym kupować pod koniec tego roku to bym kupił chyba
75XE9005 bo 65 cali zrobiło się zbyt małe :).
A co do Twego pytania - nie wiem, bo nie widziałem jak gra XE93 na żywo więc nie mam porównania.
Ale jak wynika z testu XE93 jest jaśniejszy od XE90 i ma lepszy HDR, kontrast mają podobny.
Więc jak Cię stać i musisz kupować już teraz to bierz droższego bo powinien być lepszy na logikę.
 

Wybor

New member
Chyba znalazłem swój idealny telewizor w końcu :) Długo zastanawiałem się nad 55XD8505, ale wybór padnie chyba właśnie na XE90 lub XE85. Bo cena XE85 w PLN nie jest jeszcze znana?

Jeżeli to nie problem, mam prośbę. Może ktoś zmierzyć długość kabla zasilającego w XE90? Chodzi o odległość od telewizora do transformatora (chyba, że ta część inaczej się nazywa, to przepraszam za błąd).

Pozdrawiam!
 

barburian

New member
Bez reklam
Ceny

Chyba znalazłem swój idealny telewizor w końcu :) Długo zastanawiałem się nad 55XD8505, ale wybór padnie chyba właśnie na XE90 lub XE85. Bo cena XE85 w PLN nie jest jeszcze znana?

Jeżeli to nie problem, mam prośbę. Może ktoś zmierzyć długość kabla zasilającego w XE90? Chodzi o odległość od telewizora do transformatora (chyba, że ta część inaczej się nazywa, to przepraszam za błąd).

Pozdrawiam!

55XE85 Cena 5999
 

karlamba

New member
Jeżeli to nie problem, mam prośbę. Może ktoś zmierzyć długość kabla zasilającego w XE90? Chodzi o odległość od telewizora do transformatora (chyba, że ta część inaczej się nazywa, to przepraszam za błąd).

Pozdrawiam!

Kiedys zadawalem dosyc podobne pytanie ale ja bede chcial dorobic po prostu przedluzke noi takiego linka tutaj na forum otrzymalem w odpowiedzi - mysle ze taki przedluzacz to najlepsze rozwiazanie i spokojnie taki kabel mozna zaszpachlowac pod tynkiem.
RYSPOL - Sklep RTV FOTO Komputery, pełny asortyment SONY
 

kaka18

New member
Witam. Dzisiaj przyszedł do mnie model w wersji 55 calowej. Postaram się dzielić tutaj wrażeniami. Natomiast mam pytanie. Żeby telewizor wyświetlał w 4k powianiem włączyć ulepszony standard. Mam to włączone i dalej wyświetla się pod hdmi "1080p stereo". Czy to wina dekodera nc+ który obsługuje 1080p maksymalnie? W takim wypadku upscaling jak rozumiem działa?

EDIT: Czytałem że są nowsze standardy kabli hdmi czy to może jednak wina starego kabla HDMI?
 
Ostatnia edycja:

cps86

New member
Witam

Jestem posiadaczem tego telewizora, w wersji 65 XE. Napotkałem dwa problemy:

1. Telewizje oglądam przez Jambox'a. Dekoder podłączony przewodem HDMI z TV do wejścia HDMI2.
Problem polega na tym, że za każdym razem jak przełączam kanał na jamboxie to pojawia się informacja, że wybrane wejście to HDMI2. Przez to nie widzę, co leci na kanale na który to przełączyłem. Też tak macie na waszych kablówkach? NA naziemnej to nie występuje.

2. Ściągnąłem parę sampli filmów w 4K z wysokim bitratem ok 60Mb/s. Nie jestem w stanie odtworzyć tego przez telewizor - film się strasznie przycina - zarówno jak odtwarzam go przez USB (niestety dysk USB 2.0), oraz przez NAS... Czy to wina routera (jakiś defaultowy od UPC)? Czy być może dla telewizora to zbyt duże wyzwanie i potrzebny jakiś android box?
 

barburian

New member
Bez reklam
65xe

Witam

Jestem posiadaczem tego telewizora, w wersji 65 XE. Napotkałem dwa problemy:

1. Telewizje oglądam przez Jambox'a. Dekoder podłączony przewodem HDMI z TV do wejścia HDMI2.
Problem polega na tym, że za każdym razem jak przełączam kanał na jamboxie to pojawia się informacja, że wybrane wejście to HDMI2. Przez to nie widzę, co leci na kanale na który to przełączyłem. Też tak macie na waszych kablówkach? NA naziemnej to nie występuje.

2. Ściągnąłem parę sampli filmów w 4K z wysokim bitratem ok 60Mb/s. Nie jestem w stanie odtworzyć tego przez telewizor - film się strasznie przycina - zarówno jak odtwarzam go przez USB (niestety dysk USB 2.0), oraz przez NAS... Czy to wina routera (jakiś defaultowy od UPC)? Czy być może dla telewizora to zbyt duże wyzwanie i potrzebny jakiś android box?


1. U mnie to nie występuje gdy przełączam kanały na zewnętrznym dekoderze, ale miałem tez problem z HDMI-2 ,po podłączeniu sprzętu na HDMI-1 problem znikł.


2. Podaj jakiś link do tych sampli sprawdzę u siebie
 
Do góry