Telewizor Ultra HD firmy Sony KD-65XE90 - jeden z pierwszych oglądów tego modelu przedprodukcyjnego .

FoX88

New member
Ciekawe, kiedy będzie można liczyć na zakup 65XE90 w cenie 10K z gwarancją na 5 lat - kwestia miesiąca czy bardziej pół roku.

Telewizory Sony bardzo powoli tanieją..tak naprawdę jak ktoś jest napalony na XE90 czy XE93, ma kasę i chce TV na już, to może poczekać jeszcze trochę, ale nie oczekiwałbym za miesiąc diametralnej zmiany ceny.
 

Ethen84

New member
Minus czekania jest taki, że o ile TV kupiony w miarę świeżo po wyjściu raczej jest nowym, to później ryzyko trafienia na zwrot mocno rośnie (bez przytyków do pewnego popularnego ostatnio kolegi :) )
 

barburian

New member
Bez reklam
Jeden z dystrybutorów SONY na Polskę powiedział mi że po wakacjach
być może cena spadnie do poziomu 9-9,5 tyś na ten TV w 65 calach
 

Ethen84

New member
Zabrałem się za weryfikację tych gwarancji. Przy zakupie TV w scentre cena wyjściowa na 5 lat to 679/1149 (w zależności od opcji serwis extra lub serwis extra plus). Wysłałem zapytanie o cenę tych gwarancji przy opcji zakupu TV w innym sklepie - czekam na odp. Przy okazji spytałem o ewentualne promocje / zmianę ceny w kontekście tego TV.
 

pepka

Member
Bez reklam
Dzięki informacji kolegi Barburiana, miałem dzisiaj okazję porównać modele xe90 i xe85. Bardzo ciężko znaleźć różnice w wyświetlanym obrazie (mnie się nie udało). Materiał z pendrive'a przeczytany bez żadnych problemów, bad pixeli brak, bandingu w sklepie nie wypatrzyłem, cloudingu również). Bardzo fajny gościu mi "pomagał", mimo że w koszulce Samsunga. Jak na wejście, ceny w MM też całkiem fajne, kuszą bardzo...
 

Ethen84

New member
Otrzymałem z scentre info, że:
1. Pomocji/obniżek na razie nie przewidują
2. Ceny gwarancji są takie same niezależnie od miejsca zakupu samego TV

Dzięki informacji kolegi Barburiana, miałem dzisiaj okazję porównać modele xe90 i xe85. Bardzo ciężko znaleźć różnice w wyświetlanym obrazie (mnie się nie udało). Materiał z pendrive'a przeczytany bez żadnych problemów, bad pixeli brak, bandingu w sklepie nie wypatrzyłem, cloudingu również). Bardzo fajny gościu mi "pomagał", mimo że w koszulce Samsunga. Jak na wejście, ceny w MM też całkiem fajne, kuszą bardzo...

Musiałem przegapić wspomniane info. Czy dobrze widzę, że XE85 ujrzał światło dzienne? Nie ukrywam, że może on wyprzeć u mnie XE90 z powodu różnicy w cenie. Testu na razie próżno szukać, prawda?
 

weeman

New member
Sprawdz w saturnie. Maja teraz oferte i dostaniesz 800 zl w bonach piotr i pawel za 65xe. Zawsze dodatkowa korzysc. Ja oddalem wczoraj lg8507 i kupilem xe90
 

Ethen84

New member
Sprawdz w saturnie. Maja teraz oferte i dostaniesz 800 zl w bonach piotr i pawel za 65xe. Zawsze dodatkowa korzysc. Ja oddalem wczoraj lg8507 i kupilem xe90
Za 65XE90 to chyba 1000 zł w bonach?
Ale tak czy inaczej mnie ta promocja omija, bo kupuję na firmę, a promocja jest dla osób fizycznych.
 

111kris

New member
Jeden z dystrybutorów SONY na Polskę powiedział mi że po wakacjach
być może cena spadnie do poziomu 9-9,5 tyś na ten TV w 65 calach
Z mojej małej analizy (obserwacja zeszłorocznych spadków cen 55xd9305 na podstawie ceneo) wynika, że pierwszy znaczny spadek cen nastąpił w maju o ok 500 zł. Następne to połowa czerwca o kolejne 500 zł a najbardziej odczuwalny to początek sierpnia o ok. 1000 zł. Późnie już spadek łagodny do paźniernika.
Cena wyjściowa była na poziomie ok 10 000 zł.
Maj ok. 9 500 zł.
Połowa czerwca ok. 9 000 zł
Początek sierpnia ok. 7800 zł.
Aktualnie średnie ceny wg ceneo to ok 7 000 tys.
Niestety nie śledziłem cen dla 65 cali ale spadki odbywały się zapewne w tych samych okresach.
Moim zdaniem najlepszy okres na zakup to początek sierpnia (największy spadek) i ja tak właśnie zrobię.
Ceny nie uwzględniają chwilowych promocji w MM czy Saturn takich jak rabat technologiczny, który to dodatkowo obniżał cenę jeszcze niżej.
Dlatego sądzę, że przy obecnej cenie powyżej 10 tys. za 65 cali cena 9-9,5 tys. będzie osiągalna już w granicach czerwca tego roku.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

pepka

Member
Bez reklam
Otrzymałem z scentre info, że:
1. Pomocji/obniżek na razie nie przewidują
2. Ceny gwarancji są takie same niezależnie od miejsca zakupu samego TV



Musiałem przegapić wspomniane info. Czy dobrze widzę, że XE85 ujrzał światło dzienne? Nie ukrywam, że może on wyprzeć u mnie XE90 z powodu różnicy w cenie. Testu na razie próżno szukać, prawda?



Są na stanie :). Były 2 , 8505 i chyba 8577 (srebrna ramka). Bardzo fajna podstawa (podoba mi się bardziej niż ta z modelu xe90). Nie było jedynie xe93 ale podobno na dniach ma się pojawić. Na przełomie maj/czerwiec wjeżdża również oled od Sony.
 

barburian

New member
Bez reklam
Soniacze

Są na stanie :). Były 2 , 8505 i chyba 8577 (srebrna ramka). Bardzo fajna podstawa (podoba mi się bardziej niż ta z modelu xe90). Nie było jedynie xe93 ale podobno na dniach ma się pojawić. Na przełomie maj/czerwiec wjeżdża również oled od Sony.


Podstawa mi sie bardziej podoba w XE90, oczywiście to kwestia indywidualna, bardzo fajnie prezentuje się 8577 jako srebrny cały.
 

111kris

New member
Podstawa mi sie bardziej podoba w XE90, oczywiście to kwestia indywidualna, bardzo fajnie prezentuje się 8577 jako srebrny cały.
Mi osobiście srebrna ramka mniej przypada do gustu, szczególnie świecąc wieczorem podczas oglądania filmu ale warte podkreślenia jest, że seria 8577 jak i 8588, 8596 i 8599 mają Motionfolow wyższy niż 8505, tj na poziomie serii xe93 i xe90 czyli 1000 Hz

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Testy

Dzięki informacji kolegi Barburiana, miałem dzisiaj okazję porównać modele xe90 i xe85. Bardzo ciężko znaleźć różnice w wyświetlanym obrazie (mnie się nie udało). Materiał z pendrive'a przeczytany bez żadnych problemów, bad pixeli brak, bandingu w sklepie nie wypatrzyłem, cloudingu również). Bardzo fajny gościu mi "pomagał", mimo że w koszulce Samsunga. Jak na wejście, ceny w MM też całkiem fajne, kuszą bardzo...

Testowałem oba TV dobre 30 min na różnych materiałach z 2-ch pendraków USB, jest prawie identycznie z obrazem, w ciemnych scenach XE90 wg. mnie był trochę lepszy.
Nie istotne niuanse, oba TV grają świetnie, I super cena na start na 65XE8577
 

111kris

New member
Możesz rozszerzyć swą wypowiedź? Nie widzę żadnego sprostowania. Chyba, że chodzi ci o wpis w podsumowaniu "Odwzorowanie ruchu było kiedyś lepsze" co przecież nie jest kłamstwem.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry