Telewizor Ultra HD firmy Sony KD-65XE90 - jeden z pierwszych oglądów tego modelu przedprodukcyjnego .

barburian

New member
Bez reklam
Z czernią jest ok, nie ma dramatu, jak widziałeś XD93 to jest podobnie na moje oko . Ja oglądam w nocy przy zupełnie zgaszonym świetle i mogę powiedzieć że jest dobrze. Nie jest to OLED czy ZD9 ,ale nie ma dramatu.
Ale też jestem pewien że następny TV to będzie OLED .
 

accu

New member
Bez reklam

Witam uprzejmie,

Cieszy taka ocena . :neutral:
Zauważyłem jednak , że przy porównaniu różnych modeli telewizorów bardziej polecają telewizor firmy Samsung KS8000(seria o takiej nazwie na rynku amerykańskim) - linia 2016 .
Podkreślają , że filmy są odtwarzane płynnie przez telewizor testowany firmy Sony XBR-55X900E co
należy podkreślić bez dwóch zdań .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Clouding

Niezły clouding na zdjęciu testowym z białym krzyżem. Ciekawe czy widoczny podczas oglądania ciemnych scen?

Zależy od egzemplarza, u mnie w XE90 praktycznie ten problem nie występuje ,dla mnie jest niezauważalny, w modelu XD93 można zaobserwować jeszcze większy.
Niestety jak chce się mieć idealną czerń bez cloudingu to praktycznie tylko OLED lub topowe FALD
 

111kris

New member
Niezły clouding na zdjęciu testowym z białym krzyżem. Ciekawe czy widoczny podczas oglądania ciemnych scen?

Czyli znów loteria - niedobrze.
Mimo wszystko powinna być jakaś norma na te chmurki uznając, że to jest "wada tej technologii". Czasem ich nie ma a czasem są przerażająco wielkie, czyli wizualne odczucie klientów jest diametralnie różnie.
 

karlamba

New member
Czy komus udalo sie "wytargowac" 5-letnia gwarancje w cenie nowych TV z tego roku? Kupowal ktos juz moze w Sony Centre tegoroczne modele?
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Tak będzie zawsze w Edge led..

Nie tylko z EDGE, każdy LED cierpi na różne wady mniejsze lub większe, FALD też nie jest idealny.

Sony Z9D (ZD9) review - FlatpanelsHD

Zobacz w teście wyżej plansze testową z napisami z Gwiezdnych Wojen, lub Planszę testową 10% white

dramat, a na YT widziałem film testowy ZD9 clouding był ogromny.

OLED też nie jest bez wad - ale chyba najbliżej doskonałości.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale generalnie w Full ledach jest dużo mniejszy z tym problem.. bez dwóch zdań, a w przypadku Edge to wg mnie i nie tylko loteria jak komu się trafi..

Wiesz nie ma ideału a coś wybrać trzeba :)
 

FoX88

New member
Nie tylko z EDGE, każdy LED cierpi na różne wady mniejsze lub większe, FALD też nie jest idealny.

Sony Z9D (ZD9) review - FlatpanelsHD

Zobacz w teście wyżej plansze testową z napisami z Gwiezdnych Wojen, lub Planszę testową 10% white

dramat, a na YT widziałem film testowy ZD9 clouding był ogromny.

OLED też nie jest bez wad - ale chyba najbliżej doskonałości.

To nie wiem już sam za co się płaci w przypadku FALD.

Na Edge LED zauważyłem, że brzegi ekranu są przyciemnione (jak się dowiedziałem nazywa się to 'winietowanie'), myślałem, że tak musi być, coś za coś w kwestii ceny...Jakie jednak było moje zaskoczenie jak zobaczyłem zdjęcie testu bieli Samsunga KS9500 (tego EU FALD za 13K) i tam jest dokładnie ten sam efekt, też winietowanie widoczne.

Teraz się okazuje, że czerń i clouding też podobnie, to szkoda kasy. Lepiej kupić Edge LED na przeczekanie z tej średniej półki, a za 2 lata OLEDa jak już będzie w czym wybierać (będą tańsze i lepsze)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zapewniam Cię KOlego że Z9 będzie lepsza.. pytanie na ile lepsza w stosunku do większej kasy.. i ile to więcej(kasa) dla Ciebie jest większym wyrzeczeniem w stosunku do wydania mniejszej kasy na tv..
 

FoX88

New member
Zapewniam Cię KOlego że Z9 będzie lepsza.. pytanie na ile lepsza w stosunku do większej kasy.. i ile to więcej(kasa) dla Ciebie jest większym wyrzeczeniem w stosunku do wydania mniejszej kasy na tv..

Jasne, wiem, że będzie lepsza, raczej niemożliwe na wejściu jest żeby FALD był gorszy od Edge, zwłaszcza jeśli kosztuje 2.5x tyle. Tylko właśnie powstaje to zapytanie - czy warto tyle dopłacać.

Czy nie lepiej kupić właśnie Edge LED któryś DX750/KS7000/XD93 czy teraz nowy model któryś z 2017 r. poza QLEDami, bo to okazały się marketingowym bełkotem już totalnym, a za 2 lata OLEDa nowego, ja nie widzę sensu tej dopłaty po prostu, nie neguję jednak w żaden sposób, że taki ZD9 jest opcją lepszą, bo to wiadome.
 
Do góry