Tecza lub pasek fioletu z zielenia przy szybkim ruchu kamery lub twarzy!

popmart

New member
ojej .... przepraszam..... (diabełek nie pomógł?) ja nie ulegam presji cyferek z internetu, nie ulegam też presji psychologii widzenia ... poprostu oglądam... Jak już napisałem w wątku przyklejonym widzę FC w swoim 656, ale przestałem się nim "delektować", nie szukam nie sprawdzam , podiołem prostą decyzję w prostej logicznej sytuacji (sprzedać - zostawić) , a panowie są jeszcze przed decyzją. Poprostu dlamnie ten tV ma coś wartego swojej ceny w porównaniu z innymi. (naturalność i ostrość obrazu w HD , bdb skalowanie sd pomimo 50" znacznie lepsze niż w oglądanych przezemnie 42" choć panasy oglądałem tyko w marketach ale i tak są sporo droższe (50) i często niedostępne)

co do opcji aktywacji/deaktywacji to myślę że chyba nie jest to takie proste, bo plazmy samsunga nie mają tej opcji być może z powodów konstrukcyjno/technicznej nie tylko softu... ale to tylko domysły
 
Ostatnia edycja:

BeyerBrown

New member
Ja też nie ulegam - nie zawsze widać owe konturowanie, ale gdy je już widzę, to cóż mam począć?
Zamknąć oczy???
Odwrócić wzrok???
Ciężko mi się przyzwyczaić do tęczowych twarzy - nie będę siebie oszukiwał poprzez udawanie, że tego nie widzę (zaznaczam - wtedy gdy się pojawia)!
Coraz mocniej zastanawiam się nad konwersją sygnału do 60Hz...

PS. Akurat ja tego diabełka (i myślę, że nie tylko ja) odebrałem jako coś, co podkreślić miało uszczypliwy ton Twojej odpowiedzi udzielonej koledze "znn" ;)
 

popmart

New member
no to sprzedaj i się nie męcz w/g niektórych lepszy jest 46" v8 panasa (w/g mnie do pięt mu nie dorasta) kosztujący ok 3800 , jak pokombinujesz to jeszcze ci zostanie ...

jakbym się tak męczył to bym to zrobił .....
 

ivf

New member
w modelu A451 jest w menu opcja "DEMO REAL 100Hz" - ekran jest podzielony na pół. sprawdzałem dwukrotnie i osobiście nie widziałem różnicy na żadnym kanale..

oczywiście w tym modelu nikt nie wspominał o widocznym FC, chodzi mi tylko o to, że taka opcja wyłączania 100Hz jak widać jest możliwa

chyba, że w tym modelu 100Hz to inne 100Hz bo te nazwy z fragmentem "100Hz" też są okropnie mylące - celowo jak sądzę.. żeby tylko na pudełku był napis 100Hz bo tłum się domaga czegokolwiek z napisem 100Hz.. (teraz u nas to już chcemy nawet 200 i 400, a w stanach dopiero wchodzi 120Hz..)
 

BeyerBrown

New member
@popmart:

Ręce opadają... jak widać są sposoby na pozbycie się tego problemu (konwersja do 60Hz - i najprawdopodobniej z niego skorzystam) a Ty w kółko powtarzasz tę swoją mantrę: "jak Ci się nie podoba to sprzedaj i przestań wymieniać wady bo na tym forum tolerujemy tylko zachwyty nad naszym nowym bożkiem w kościółku kinodomowym".

Może w ogóle niech szanowny admin napisze w regulaminie, że wad produktu na tym forum nie można wymieniać pod groźbą blokady konta i IP... :roll:
Aaaa, i w związku z tym niech też wykasuje ten wątek - bo przecież już jego temat stricte opisuje problem jaki ma ten TV przy 50Hz (100Hz).



@ivf:

Czyli prawdopodobnie technicznie istnieje możliwość wyłączenia tych 100Hz...
A to, że na modelu 451 nie widać nic niepokojącego może wynikać z faktu, że to panel HD-Ready (mniej danych do przeliczenia) i/lub to, że ma system "Real 100Hz" (tak jak 756) a nie "100Hz Dual Scan" (656)
:eek:k:
 

popmart

New member
BeyerBrown napisał:
@popmart:

Ręce opadają... jak widać są sposoby na pozbycie się tego problemu (konwersja do 60Hz - i najprawdopodobniej z niego skorzystam) a Ty w kółko powtarzasz tę swoją mantrę: "jak Ci się nie podoba to sprzedaj i przestań wymieniać wady bo na tym forum tolerujemy tylko zachwyty nad naszym nowym bożkiem w kościółku kinodomowym".

Może w ogóle niech szanowny admin napisze w regulaminie, że wad produktu na tym forum nie można wymieniać pod groźbą blokady konta i IP... :roll:
Aaaa, i w związku z tym niech też wykasuje ten wątek - bo przecież już jego temat stricte opisuje problem jaki ma ten TV przy 50Hz (100Hz).

:eek:k:

a ty ile razy chcesz powtórzyć ze ten tv ma FC i ci się to nie podoba ? nie ma na razie sposobu poza owymi 60 Hz i to takze zostało napisane 100x, może napisz nowego posta jak coś się zmieni w temacie i znajdziesz panaceum, wtedy bedzie to miało racje bytu. ah rozumiem że negatywne (płaczliwe) posty można mniozyć w nieskończoność kompletnie bez sensu a, jak ktoś mimo wszystko chwali i mu się podoba to mozna napisać tylko raz?

moze niech szanowny admin napisze że nie może sie podobać skoro komuuś się nie podoba .... ?
 
Ostatnia edycja:

BeyerBrown

New member
@popmart:

Piszę tak jak piszę tyle razy ile razy czytam teksty w stylu: "po co narzekasz - sprzedaj, problem z głowy" albo: "tak w ogóle to tylko komuś w psychice coś się ubzdurało"...***
Ale OK, chyba lepiej ustąpić - szkoda tracić nerwy na takie bzdury.
Skupię się na tym co zaoferuje Samsung w przyszłości (nowy firmware/nowe opcje/poprawa obróbki sygnału) i na tym co samemu uda mi się zdziałać.

Chcę tylko jeszcze raz zaznaczyć (kolejny raz) - to forum nie jest tylko dla właścicieli danych telewizorów. Tu również zaglądają ludzie, którzy stoją przed decyzją kupna odbiornika. Myślę, że warto ich uświadomić czego MOGĄ (choć wcale nie muszą) spodziewać się po tym Samsungu - czy nie lepiej dołożyć te 1000zł i mieć problem z głowy (a jako bonus możliwość odtwarzania filmów przez USB)?...

Zresztą, niedługo Samsung odświeży swoją ofertę o nowe modele plazm (oby poprawionych!) i wszystkie te żale oraz "ochy-achy" będzie można o kant d...y potłuc, heh.

Pozdrawiam mimo wszystko :)



*** Nie cytuję niczyjej wypowiedzi jakby co :eek:k:


PS. Bardziej niż od tej jałowej w gruncie rzeczy wymiany argumentów zależy mi na opinii co sądzisz nt. połączenia PC przez HDMI i ustawienia obrazu wg. moich zaleceń :)
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=35240&page=2
 
Ostatnia edycja:

popmart

New member
nie podłaczam PC przez HDMI tylko D-sub, tv zachowuje się wtedy jak rasowy monitor full-HD, autodopasowanie,pixel w pixel, w tym modelu imo błedem jest uzycie HDMI do PC, wszelkie argumenty ze HDMI jest cyfrowe (lepsze) a Dsub analogowe (gorsze) budzą we mnie wesołość ogólną.

pozdro
 

znn

Member
Pisanie w tym wątku nawet tego samego ma 1 zasadniczą zaletę, być może kiedyś przeczyta to ktoś z Samsunga i naprawdę się tym zainteresuje, być może naprowadzony przez np. Kikiego a może sam przypadkiem. Jeśli nic nie będziemy pisać to wątek ten zniknie daleko i zero szans na czyjekolwiek zainteresowanie. W Panasonic PL jest człowiek który sie zajmuje tego typu problemami i można z nim porozmawiać - często pomaga i dba o wizerunek marki. W Samsungu PL niestety zero zainteresowania i spychanie na serwisy lokalne.
 

leszekgd

Member
popmart - co do hdmi w samsungu - przestaw nazwe na "blueray" , wybierz tryb "bez overscanu" i zmniejsz ostrosc na 0. U mnie w na takich ustawieniach w ps50a551 obraz z kompa jest idealny. Faktem jest ze po dsub tez mozna uzyskac dobry obraz ale ma mniej opcji "nastawnych".

Pozdrawiam
 

ivf

New member
popmart napisał:
nie podłaczam PC przez HDMI tylko D-sub, tv zachowuje się wtedy jak rasowy monitor full-HD, autodopasowanie,pixel w pixel, w tym modelu imo błedem jest uzycie HDMI do PC
nie wiem jak zachowuje się ten model TV, jednak model A451 także przez HDMI działa jak monitor (załączają się funkcje, o których wspominasz + inne dedykowane PC) - gdy ustawi się rodzielczość natywną panela (możliwości jest chyba nawet więcej)
 

BeyerBrown

New member
popmart napisał:
nie podłaczam PC przez HDMI tylko D-sub, tv zachowuje się wtedy jak rasowy monitor full-HD, autodopasowanie,pixel w pixel, w tym modelu imo błedem jest uzycie HDMI do PC, wszelkie argumenty ze HDMI jest cyfrowe (lepsze) a Dsub analogowe (gorsze) budzą we mnie wesołość ogólną.

pozdro

Myślę, że warto chociaż zobaczyć jak będzie obraz wyświetlany przez HDMI i wg. moich zaleceń z tamtego wątka, do którego podałem wcześniej link... nawet jeżeli jesteś nastawiony na "nie" ;)
Wtedy jak dla mnie ten TV też potrafi zachować się jak rasowy monitor (w końcu producent nie bez powodu umieścił opcję załączenia trybu PC przez HDMI...) co jest ogromnym plusem dla tego odbiornika.
No i dodatkowo za cyfrowym połączeniem przemawia fakt, że omija się zbędną konwersję sygnału do postaci analogowej (w karcie grafiki) i ponownie do cyfrowej (w TV).

Zaznaczam przy tym, że nie jestem zdecydowanym przeciwnikiem połączenia analogowego - bo ono też potrafi zaskoczyć jakością obrazu.
 
Ostatnia edycja:

BeyerBrown

New member
Kwestia gustu ;)
Ja wolę HDMI - z natywną rozdzielczością panela, wyłączonym overscanem (też jest wtedy pixel w pixel), ostrością zjechaną na zero i włączonym DeepColorem (na moje oko kolorki są wtedy takie same jak przez połączenie D.sub) :)
 

pablolite

New member
Witam,
Jestem posiadaczem PS50A551P i oczywiście problemy tęczowe mojej plazmy nie ominęły.
Jedynym źródłem obrazu jest u mnie tuner N.

1. Czy wymuszenie trybu 60Hz na 551 może coś poprawić sytuację? (pytanie czy ps50a551p w ogóle obsługuje 60Hz?)

2. Podłączenie N przez kabelki kompozytowe może zmienić obraz na lepsze? (pod kątem tęczy)
Teraz mam na HDMI i w przypadku HD jest bardzo dobrze.

3. Na koniec ciekawostka, na ramce TV mam napis HD Ready/1080P.
Nie powinno być przypadkiem FullHD?

Pozdrawiam,
Paweł
 

aro_77

New member
HDReady / 1080p - oznacza ze tv jest hdready ale poprzez zlacze HDMI przyjmie obraz 1080p i go wyswietli "najlepiej jak potrafi" :)
 

leszekgd

Member
Jestem posiadaczem ps50a551 i faktycznie jest na nim napisane HD Ready - co nie zmienia faktu ze jego natywna rozdzielczosc to 1080p. Termin HD Ready przez roznych producentow jest roznie interpretowany, takze pablolite - nie przejmuj sie, posiadasz tv FullHD.
 

pablolite

New member
aro_77 napisał:
HDReady / 1080p - oznacza ze tv jest hdready ale poprzez złącze HDMI przyjmie obraz 1080p i go wyświetli "najlepiej jak potrafi" :)
Hehe ;)
Wydaje mi się jednak, że wyświetla te 1080p jako 1080 linii ;)
Sprawdzone na komputerze.
 
Ostatnia edycja:

jacky-x

New member
@pablolite
Napisałeś że masz logo na ramce HDReady / 1080p i bardzo dobrze bo to co innego niż HD ready. Termin full HD jest nieoficjalny i można go uzywac jesli rozdzielczosc wynosi 1920x1080 i to jedyny wymóg (niekiedy jest klasyfikowany jak tylko 1080p, ale to juz indywidualna interpretacja, ja z nia nie polemizuje). Dlatego uzywaja tego terminu operatorzy nadający sygnał 1080i, uzywaja producenci jesli matryca jest o wspomnianej rozdzielczości uzywaja firmy oferujace sygnał 1080p itd. Sa tez oficjalne oznaczenia i wymogi które musi spełnic urządzenie aby dane logo mogło być umieszczone i tu juz nie ma takiej szerokiej interpretacja jak z okresleniem full HD a zajmuje sie tym organizacja EICTA, bedziesz zainteresowany znajdziesz więcej informacji na ich stronie a TUTAJ krótka wzmianka. Pozdr
 
Do góry