Tecza lub pasek fioletu z zielenia przy szybkim ruchu kamery lub twarzy!

Poohaty

New member
Witam,

przeglądam to forum już od dłuższego czasu, jednak nie udzielałem się, gdyż do zakupu telewizora jeszcze miałem trochę czasu. Telewizorek będzie dla mnie prezentem weselnym za około 3 tygodnie. Dlatego już czas poważnie się zastanowić nad zakupem. Pojęcie jakieś tam mam, zdecydowany jestem na plazmę, rozmiar wybrany 50". Z doświadczenia wiem, że telewizory z wiekiem bardzo się kurczą. LCD 32" kiedyś to był dla nie gigant. Teraz wydaje się niewiele większy od laptopa.

To teraz, żeby nie robić offtopu. Jeżeli jest taki podział, to należę, do tych co falce conturing oraz green ghosting widzą. Byłem prawie zdecydowany na 50A656 no ale ze względu na ww problem zrezygnowałem.
I zupełne meritum. Czy FC występuje w takim samym stopniu w 50B530?? Czy ktoś już posiada lub chociaż widział ten model?? I czy w kilku słowach ktoś może powiedzieć coś o serii B tych telewizorów??
Parametry znam, są zachęcające, telewizor jest do obejrzenia np w Euro. Tylko, że tam wiadomo, ani zielonych duszków, ani tęczy się nie zobaczy.
 

streetfighter69

New member
Co prawda nie widzialem, ale wydaje mi sie nieprawdopodobne aby Samsung czegos nie poprawil w tym wzgledzie :rolleyes: Juz ponoc nawet model A756 nie mia problemow z FC, wiec prawie na pewno wyciagneli wnioski. Jesli zas chodzi o GG to w zadnym Samsungu nie jest on tak wyrazny jak w Panasach, widac go w zasadzie tylko na filmach B&W w stylu Sin City. I nie liczylbym ze bedzie inaczej w modelach serii B. Poki co chyba tylko Pioneer sobie z tym jakos radzi, no ale wiadomo, cena :D
 

Poohaty

New member
Czy jest gdzieś dostępny do ściągnięcia jakiś filmik "antypokazowy" do ściągnięcia gdzie FC jest doskonale widoczne, albo czy któryś z posiadaczy np A656 lub innych TV z tą dolegliwością mógłby nagrać taki filmik i umieścić go gdzieś do ściągnięcia?? W necie widziałem filmiki o zielonych duszkach, ale o false cotouring cisza.

Ewentualnie może na jakimś filmie widać to bardzo wyraźnie. Tak jak np na Sin City widać GG to może na innym dostępnym w sieci widać FC.
 

streetfighter69

New member
Poohaty, stojac jeszcze raz przed wyborem tv i majac doswiadczenie z FC na pewno bym tego tv drugi raz nie kupil, mimo ze poza FC ma praktycznie same zalety. A wlasciwie napisze inaczej: nie kupilbym tego tv majac w planach ogladanie glownie kablowki. Do ogladania filmow z odtwarzacza BD i PC ten tv jest idealny. Zalezy wiec co zamierzasz ogladac i w jakich proporcjach.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
z perspektywy czasu

Minęło już trochę czasu od kiedy jeden z kolegów zwrócił uwagę na tryb DYNAMICZNY
i teraz mogę tylko podziękować za zwrócenie uwagi na ten tryb.
Na szczęście i tu można w znacznym stopniu ustawić parametry obrazu pod swoje oko,ale rzeczywiście w tym trybie najlepiej Samsung radzi sobie z tym upierdliwym zjawiskiem!.
Tak jak kolega w stosownym wątku nadmienił,nie eliminuje tego w 100% ale moim zdaniem w 95% a to już na prawdę nie źle.
 
Do góry