Tecza lub pasek fioletu z zielenia przy szybkim ruchu kamery lub twarzy!

znn

Member
I jest odpowiedź na mojego kolejnego maila, podpisała juz inna osoba, ale sens jest taki sam:)

W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:
Uprzejmie informuję iż niestety nie posiadamy informacji jakie konkretnie zmiany są wprowadzane przy poszczególnych wersjach oprogramowania (aktualizacjach) oraz kiedy wypuszczone zostaną nowsze wersje firmwarów. Takie informacje nie są udostępniane przez producenta .Jesli twierdzi Pan iż urządzenie nie działa poprawnie i wykazuje wady własne sprzętu proponuje zademonstrować usterke technikowi z autoryzowanego punktu serwisowego.
Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.
Z poważaniem

Tak jak Klaus71 napisał trzeba coś nagrać i zapodać serwisowi:) nie wiem tylko jak:-( w laptopie nie mam wejścia pozwalającego na dysk coś zgrać
 
Ostatnia edycja:

BeyerBrown

New member
Przydałaby się do tego celu kamera HD... :rolleyes:

Ja niestety nie posiadam tego wynalazku - ani w wersji SD ani HD... :(

Swoją drogą wiadomość od supportu Samsunga ma wszelkie znamiona syndromu "Ctrl+C - Ctrl+V".
Ręce opadają.
W weekend ja też coś do nich napiszę - zobaczymy czy się znów ten syndrom objawi...
 

klaus71

New member
Bez reklam
własnie sprawdzałem tani player dvd korr - ma możliwość wyboru na wyjściu PAL lub NTSC więc jako player demo dla serwisu się nadaje bo potencjalnie pozwala wymusić oba tryby pracy tv.

mój niestety przestał czytać płyty - więc najpierw go musze zaserwisować.
 

KonradS.

New member
mam pytanko czy u wszystkich ten problem wystepuje i czy jest on na tyle istotny ze dyskfalifikuje ten model tv, zaznaczam ze do tej pory korzystam z 29'cali CRT
widzialem 656 na zywo w sklepie ale nie moglem zauwazyc tego problemu, nie pamietam jaki obraz nadawali;
moze ktos z uzytkownikow jest w stanie nagrac to zjawisko i wrzucic na youtube czy cos?
czyli czy lepiej dolozyc do 756 czy szkoda kasy?
 

trybal68

New member
Szkoda kasy.
756 ma ten sam problem.
To zjawisko (po Polsku "fałszywe kontury") występuje w większym lub mniejszym stopniu we wszystkich plazmach przy wyświetlaniu różnej jakości sygnału. Im lepszy sygnał HD tym efekt mniej widoczny. Jedynie na filmach z bluray tego nie ma.
I jeszcze jedno.
Nie wszyscy to widzą.
Najczęściej żeby zobaczyć trzeba podczas oglądania skupić wzrok na drugim planie.
Jednym słowem plazmy tak mają.
 
Możesz nigdy tego nie zobaczyć tak jak ja do tej pory na moim PDP 50A656. Kolejna możliwość to, że będziesz to widział tak jak osoby które to opisują. Jak się zagłebisz w temat okaże się że przedmiotowy efekt występuje w określonych warunkach. Rzekomo, 756 lepiej sobie z tym radzi.
 

klaus71

New member
Bez reklam
ja bym powiedział że 756 na 99% tego problemu nie ma.
po prostu poprawili elektronikę i panel i 756 działa jak 656 w trybie 60hz.
ja bym modeli 5xx i 6xx wogóle nie brał pod uwagę.
tylko 756 lub panasonic.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
,,To zjawisko występuje w większym lub mniejszym stopniu we wszystkich plazmach przy wyświetlaniu różnej jakości sygnału. Im lepszy sygnał HD tym efekt mniej widoczny. Jedynie na filmach z bluray tego nie ma.
I jeszcze jedno.
Nie wszyscy to widzą.
Najczęściej żeby zobaczyć trzeba podczas oglądania skupić wzrok na drugim planie.
Jednym słowem plazmy tak mają.,,

Już to kilka ładnych postów temu -również stwierdziłem po tym jak poświęciłem trochę czasu na chodzenie po sklepach i porównywanie różnych plazm 50 CALI !!!!!

ale fajnie by było jak by ten problem zupełnie wyeliminować!
 

klaus71

New member
Bez reklam
skoro ta sama to znaczy że poprawili sam panel i on był powodem FC.
ale wg mnie 756 ma tez lepszą elektronikę czyli lepszy procek do przetwarzania obrazu (zresztą pisze o tym w specyfikacji - coś z opisem w formie enhanced FC processing (lub silhouette editor))

poza tym nie wszystkie plazmy mają tak duży problem z FC.
mój 2 letni panasonic nie ma tego problemu.
oczywiście zjawisko występuje w zasadzie na każdym tv (plazma/lcd i pewnie crt) ale jak jest dobra elektronika to obraz jest na tyle dobrze przetworzony że nie widać (praktycznie) tego zjawiska.
samsung w tym względzie spieprzył modele 5xx i 6xx - co dziwne speiprzył tylko tryb 50/100hz.
w trybie 60hz jest ok - czyli na poziomie 756 lub panasonica.
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
no tak!

Spieprzył i już!
Ciekawi mnie tylko że na jednych ps50a656 widać to wyraźnie a na innych jest to marginalne już nie wspominając że nie każdy to zjawisko dostrzega!
Ja należę do grupy- głównie niektórych sygnałów sd!-że tak to ujmę.
U sąsiada a kupił niedawno tego nie dostrzegłem i tylko karton opakowania miał kolorowy:D a ja jakiś szary:(
 

znn

Member
Piszecie że z BR ten problem z FC nie występuje- kiedy oglądałem na ps3 film Hitman z polskiej dystrybucji 3 miesiące temu to miałem FC jak diabli, być może nie wymusiłem w Ps3 trybu 60 Hz, nie wiem czy można w ps3 to zrobić. Ja jeszcze poczekam jeszcze chwilę na soft 1020 a potem pomęcze Samsunga reklamacjami, po świętach zacznę.
 

znn

Member
Czy ktos z Was zna kogoś w dowolnym serwisie gdzie robią samsungi nawet niekoniecznie telewizory, oni maja dostęp do platformy internetowej, trzeba mieć login i hasło - tam można sprawdzić czy jest nowy soft 1020.
 

KonradS.

New member
ok, piszecie ze gdy sie wymusi tryb 60hz to zjawisko znika badz jest marginalne, mam wiec pytanko czy na ktoryms z dekoderow cyfry (jestem ich abonentem i przymierzam sie do zmiany tunera) oferuje prace w tym trybie, ewentualnie czy mozna ja jakos wymusic (slyszalem gdzies ze chyba kanaly SD pracuja wlasnie w trybie 60 hz czy cos zle zrozumialem?)
 

trybal68

New member
Mam DVD Bellwood 308U z HDMI. Ustawiałem na 1080i/60Hz i 1080i/50Hz i nie widać różnicy. Na filmach z DVD efekt FC jest mniej widoczny, a na divixach już mocno i to na obu ustawieniach.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
60hz

Spróbuję odpowiedzieć w ten sposób,mój panasonic
dvd S 49 tak jak wspomniałem ma taki tryb i efekt poprawy przy 60hz jest bardzo wyraźny,co zresztą opisałem.
A teraz proszę bez obrazy,może znaczenie ma zastosowana elektronika i prawdziwa obróbka sygnału??? Podobno wszystko ma znaczenie:)

A co do kanałów SD to opiszę to tak,na 100 kanałów które w danym czasie przeglądam to może w 3-5 trafia się akurat program że ten efekt jest widoczny momentalnie!
Silny i wyraźny!
A bywało i tak że jak chciałem zademonstrować to cudo znajomym to jak na złość nigdzie nie występował.
Nie ma reguły na jakiej stacji tv.
 

klaus71

New member
Bez reklam
znn napisał:
Piszecie że z BR ten problem z FC nie występuje- kiedy oglądałem na ps3 film Hitman z polskiej dystrybucji 3 miesiące temu to miałem FC jak diabli, być może nie wymusiłem w Ps3 trybu 60 Hz, nie wiem czy można w ps3 to zrobić. Ja jeszcze poczekam jeszcze chwilę na soft 1020 a potem pomęcze Samsunga reklamacjami, po świętach zacznę.
ja mam HD-DVD ono wyprowadza sygnał 24p i taki sygnał jest traktowany takimi samymi poprawiaczami jak 50hz więc efect FC jak najbardziej jest możliwy (dla trybu 24p działają takie same poprawiacze do 100hz)
Efekt zasadniczo nie powinien się na materiale BR pojawiać z racji jakości tego materiału ale jak widać szajsung potrafił nawet to skopać w swoim genialnym trybie 100hz.
wyjściem jest wymuszenie trybu 60hz na wyjściu z konsoli PS3.
wtedy wg mnie nie powinno być efektu FC nigdy.

no i tak jak napisał gadżeciaż - ten efekt raz występuje raz nie - naprawdę trudno określić co musi być skopane w nadawanym materiale by się intensywnie objawił.
ja polecam tuner Nki i kanał TVN HD - i serial brzydula, niby w HD ale FC wali po oczach w prawie kazdej scenie z ludziami.
 
Ostatnia edycja:

znn

Member
To tak jak z Californication HD jeden odcinek tragedia był tragiczny a ostatnio ani razu nie było FC, wydaje mi się że bitrate ma spore znaczenie.
 
Do góry