Tecza lub pasek fioletu z zielenia przy szybkim ruchu kamery lub twarzy!

Ja nie widzę tego zjawiska. Czytam ten wątek i dochodzę do takiego wniosku. Na marginesie, pisałem już o tym i wskazywałem 3 grupy przyczyn które mogą mieć wpływ na występowanie przedmiotowego zjawiska. Jako jedną z nich podawałem jakość sygnału. Teraz jak czytam skłaniam się właśnie ku temu właśnie wnioskowi, że to marna jakość sygnału może być głównym winowajcą. Wskazują na to wasze spostrzeżenia o których piszecie. Dlaczego. Samsung mógł wstawić dobrą elektronikę i co z tego skoro nawet ona nie radzi sobie ze słabym jakościowo sygnałem. Jest takie powiedzenie, "z g.... bicza nie ukręcisz". Tak zresztą jest ze wszystkim. Wlejesz dobre paliwko, auto samo chce jechać, wlejesz ochrzczony benzol, każde nawet najlepsze stanie się mułem. Nie bronię w tym miejscu Samsunga. Zawsze może być lepiej.
 

klaus71

New member
Bez reklam
no to wychodzi że panas kręci z g... lepsze bicze.
a samsung tylko w trybie 60hz.

a wracając do tematu, jesli HBO HD i serial Californication jest cytowanym g....
to wychodzi że 95% tego co nadaje się w polsce jest gorsze od tego g... z HBO HD.

zasadniczo nie rozumiem po co w takim przypadku wbudowali tuner analogowy i dvb-t. na analogu efekt tęczy jest bardziej widoczny.
dla mnie to wszystko wskazuje że 100hz jest skopane a więc tv ma wadę.

ja chyba też zawalczę ponownie z serwisem.
tak dla zasady. bo niby czemu mam kombinować z trybem 60hz by niby sprawny tv dawał odpowiedni obraz.
 

znn

Member
@Klaus71
a Ty gdzie go będziesz reklamował, no i pytanie czy z gwarancji czy z niezgodności z umową?
I mały off top: HBO HD jest tak troszkę słabiej obdzielone bitratem niż inne kanały. Z tr Polsatu kicha-aż się kwadraty sypią co jakiś czas - wiem bo Cyfra na 35 testowo go dubluje i nie da sie nagrać tego porządnie- z 31 z cyfry trochę lepiej, z nki- jeszcze lepiej ale też max 8Mb. A Canal+ max 16-17 Mb.
 
klaus71 napisał:
no to wychodzi że panas kręci z g... lepsze bicze.
a samsung tylko w trybie 60hz.

a wracając do tematu, jesli HBO HD i serial Californication jest cytowanym g....
to wychodzi że 95% tego co nadaje się w polsce jest gorsze od tego g... z HBO HD.

zasadniczo nie rozumiem po co w takim przypadku wbudowali tuner analogowy i dvb-t. na analogu efekt tęczy jest bardziej widoczny.
dla mnie to wszystko wskazuje że 100hz jest skopane a więc tv ma wadę.

ja chyba też zawalczę ponownie z serwisem.
tak dla zasady. bo niby czemu mam kombinować z trybem 60hz by niby sprawny tv dawał odpowiedni obraz.

Można postawić taką generalną tezę że jakośc sygnału oferowanego przez operatorów na teren Polski jest marna. Nawet kanały z logo HD też mogłyby być lepszej jakości. Warto tez mieć na względzie rozmiar, gdzie 16:9 powinno powoli stawać się standardem. I naprawdę nie rzecz w tym który producent TV wyposaża urządzenia w elektronikę zdolną przetworzyć g....... sygnał w sygnał wartościowy wizualnie. W przeciwnym wypadku operatorzy sygnału TV wypuszczaliby "coś" w jakości powiedzmy Divix a o resztę niech się martwią producenci TV. Moim zdaniem jeżeli Samsung coś przeoczył, to właśnie ten fakt.
 

znn

Member
@klaus71: masz rację 2 torowo warto podziałać, widziałem że dyskutowałeś na ten temat na innych forach,(dobry angielski:) w związku z tym, że nie wiem czy wszystkie prześledziłem, zapytam: żadnych nowych wieści o 1020?
 

klaus71

New member
Bez reklam
smok-wawelski napisał:
Można postawić taką generalną tezę że jakośc sygnału oferowanego przez operatorów na teren Polski jest marna. Nawet kanały z logo HD też mogłyby być lepszej jakości. Warto tez mieć na względzie rozmiar, gdzie 16:9 powinno powoli stawać się standardem. I naprawdę nie rzecz w tym który producent TV wyposaża urządzenia w elektronikę zdolną przetworzyć g....... sygnał w sygnał wartościowy wizualnie. W przeciwnym wypadku operatorzy sygnału TV wypuszczaliby "coś" w jakości powiedzmy Divix a o resztę niech się martwią producenci TV. Moim zdaniem jeżeli Samsung coś przeoczył, to właśnie ten fakt.
niestety nic samsung nie przeoczył - no chyba że sky uk i belgijskie platformy nadaje w takiej samej (czyt. złej) jakości jak polskie platformy.
bo userzy posiadający te pakiety na avforum tez narzekają.
poza tym na TVN HD na programie YouCanDance jak pojedzie kamera po widowni to z obrazem dzieje się masakra jak zatrzyma to obraz extra.
na szczęście mam coraz większy zwis na tą wadę - chyba mój mózg ją już zaczął akceptować.

@znn
nic nie wiem o wersji 1.20, nie interesuje się tym. czekam na naprawę mojego dvd i w międzyczasie może spreparuję płytę demo gdzie będzie to widać jak "ch..." - i zareklamuję dla zasady - mam drugi tv więc nie mam bólu na oddanie do serwisu.
 

BeyerBrown

New member
@Trybal68:

Niezupełnie. 756 ma wg. danych technicznych "Real 100Hz" a 656 "Double Scan 100Hz". Daje do myślenia.
Miałem zresztą okazję popatrzeć na 756. Nic niepokojącego (F-C) na nim nie widziałem.
 

znn

Member
No to mamy nowy soft wersja 1021 w pobieralni Samsunga, jak w piatek dojadę do domu to potestuje. A na razie czekam na Wasze opinie co nowego w tej wersji.
 

trybal68

New member
to kupcie sobie lepsze okulary
nie jest idealnie, ale jest dużo lepiej
teraz żeby zobaczyć ten efekt musiałem się naprawdę mocno skupić :roll:
 

znn

Member
Ten prostacki tekst o okularach to zapodawaj swoim bliższym znajomym. Wyraziłś swoje zdanie i to wszystko co należy pisac w tym temacie.

Powtarzam, soft 1021 u mnie nie spowodował zmniejszenia efektu FC. Na identycznych ustawieniach oglądałem ten sam materiał w HD z recordera cyfry i efekt był taki sam jak na sofcie 1019. Tylko po to trzymam te zapisy na dysku.
 
Ostatnia edycja:

popmart

New member
znn napisał:
Ten prostacki tekst o okularach to zapodawaj swoim bliższym znajomym. Wyraziłś swoje zdanie i to wszystko co należy pisac w tym temacie.

Powtarzam, soft 1021 u mnie nie spowodował zmniejszenia efektu FC. Na identycznych ustawieniach oglądałem ten sam materiał w HD z recordera cyfry i efekt był taki sam jak na sofcie 1019. Tylko po to trzymam te zapisy na dysku.

trzymaj pieść je delektuj się, rozsmakuj ........ pieść oczy ...... :twisted:
 

znn

Member
popmart napisał:
trzymaj pieść je delektuj się, rozsmakuj ........ pieść oczy ...... :twisted:

A jakie to dowcipne i inteligentne co napisałeś, szacunek. Bedę trzymał materiały testowe aby nie tracić czasu na kalibrację i nie poddać się ewentualnemu efektowi placebo. I nie wysilaj się bo więcej na tego typu "nie na temat" wypocinki nie bedę juz reagował.
 

BeyerBrown

New member
DOKŁADNIE! Popieram Cię kolego "znn" ;) Ja też mam swoje ulubione sceny na których widać FC.
Cóż, jedni ulegną magii cyferek - no bo na specjalistycznych forach wrze nt. tego Sama i FC a Samsung w tym czasie wypuszcza nowy soft... - "muszą" więc słuchać. A inni wolą to sprawdzić bardziej obiektywnie.
Inżynierowie Samsunga zapewne doskonale znają problem tego TV ale nie wiedzą co z tym fantem zrobić. Wolą więc siedzieć cicho, bo okazuje się, że tylko garstka malkontentów coś tam psioczy.
Ja już nie oczekuję cudownego poprawienia systemu 100Hz w tym TV przez kolejny firmware - chciałbym tylko by w następnym jaki wypuszczą dali zwykłemu śmiertelnikowi opcję jego wyłączenia - tak jak to robią na swoich LCD-kach. Ewentualnie z opcją Demo - dla tych co nie są pewni czy FC widzą czy nie ;)

Acha...
Zupełnie nie rozumiem złośliwości co poniektórych... Wy piszecie z premedytacją TYLKO o zaletach tego TV i z rozbrajającą szczerością oznajmiacie, że o wadach nie zamierzacie pisać - jednocześnie zapewniając, że każdy może pisać co chce. A gdy się znajdzie delikwent, który pisze co mu się w nim nie podoba, to zaczynacie wieszać na nim psy... Co za ludzie...
Przecież nikt na okrągło nie ogląda tylko filmików testowych na których są obnażone niedoskonałości tego TV!!!
Halo, Panowie...

Osobiście uważam, że to osoby piszące tylko o zaletach są mało szczerzy i obiektywni! Bo z tego co czytałem (a przeczytałem każdą wypowiedź dotyczącą plazmy 656) Ci co piszą też o wadach podkreślają zarazem, że dostrzegają też zalety (nie spotkałem się wypowiedzią "czysto negatywną").
"Zaletowcy" sugerują wtedy, że jak się coś nie podoba to zawsze można to sprzedać. Oczywiście można, ale co ma powiedzieć osoba, która naczytała się samych tylko superlatyw i na ich podstawie kupiła TV (a później nastąpiło małe rozczarowanie)?? Albo ta, która ma dylemat co kupić?
Bo o takim FC zaczęło być głośno dopiero po jakimś czasie, gdy wyszło, że coś jest nie teges z obrazem w niektórych ujęciach. Zresztą nawet wtedy, gdy dużo osób zaczęło widzieć owe konturowanie, to "zaletowcy" jako odpowiedzi zaczęli niewybrednie pisać by ten ktoś udał się do psychologa tudzież do okulisty...
Hmmm, równie dobrze mógłbym zacząć pisać podobne złośliwości nt. percepcji czerni jaką daje ten TV, a którą wielu "zaletowców" wręcz delektuje się. To samo z bielą...
Jednak nie mam zamiaru schodzić do tak niskiego poziomu dyskusji...
Na szczęście do bieli już się przyzwyczaiłem (tym bardziej, że warunki oświetlenia/zaciemnienia pokoju mam optymalne przez cały dzień).
Ale do czerni nadal nie. Jest ona zbyt daleka od ideału jaki oferuje mi CRT Sony, który zachowuje przy tym również szczegóły w ciemnych partiach obrazu. Da się to oczywiście oglądać - aż tak tragicznie nie jest ;)

Podsumowując - tu nie ma żadnego "dopowiadania" sobie!!! Gdy konturowanie pojawia się na ekranie to JA widzę ten efekt jak na dłoni. Żadna psychologia, placebo czy szukanie na siłę!


Pozdrawiam Wszystkich Świątecznie :)
 
Ostatnia edycja:

znn

Member
BayerBrown napisał: Ja już nie oczekuję cudownego poprawienia systemu 100Hz w tym TV przez kolejny firmware - chciałbym tylko by w następnym jaki wypuszczą dali zwykłemu śmiertelnikowi opcję jego wyłączenia - tak jak to robią na swoich LCD-kach. Ewentualnie z opcją Demo - dla tych co nie są pewni czy FC widzą czy nie.

To fajny pomysł mnie by też zadowolił, jednak czytałem gdzieś że programowo nie da się tego wyłączyć przy sygnale 50 Hz, bo to ponoć wynika z konstrukcji elektroniki i dopasowania do niej matrycy. Nie znam sie na tym aby to wyjaśnić i ocenić czy to prawda.
 

BeyerBrown

New member
Jeśli tak, to lipa :(
Trzeba będzie pomyśleć o zakupie amplitunera KD z funkcją konwersji sygnału z 50 na 60Hz. Ewentualnie dokupić specjalistyczny konwerter - tyle, że z tego co się orientuję to ustrojstwo kosztuje prawie tyle co najtańsze ampli z możliwością konwersji/upscalingu :rolleyes:
Ostatecznie pozostanie mi wymienić PVR HD który dostałem od Cyfry+ na taki, co ma możliwość wymuszenia 60Hz na wyjściu HDMI. Wcale nie będę żałować tego PVR-a od C+ - bo każdy kto go ma, wie jaki bywa irytujący w obsłudze :twisted:
 
Do góry