TCL Seria C70

firefl

Active member
Bez reklam
Czesc.

Czy na forum jest ktos kto ma podpiety amplituner Yamaha pod nasze telewizory. Mam najnowszy soft 511 i nie moge zmusic ani CEC ani ARC do poprawnego dzialania.
Na poprzednim 499 tez nie dzialalo wiec nigdy nie mialem tego zestawionego.

CEC dziala tylko wylaczanie ampli, wlaczac nie potrafi.

Wystarczy mi albo CEC + ARC albo CEC + optyczne.


Mam 7006 i Yamaha v481.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Mam Yamahę ale soft 509 i działa. Czy masz włączanie ustawione w opcjach tv

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
Mam yamaha 483 i u mnie CEC też raczej nie działa. Już się przyzwyczaiłem, że włączam ampli z pilota.


Ale mam za to pytanie czy działa u was przekazywanie obrazu z laptopa na tv? Mój laptop nie widzi tv jako urządzenia odbierającego. Laptop w sieci widzi ten tv. Trzeba coś w tv włączyć, żeby był widoczny jako ekran do przekazywania?

Powinno działać jako chromecast domyślnie, chyba się nawet nie da wyłączyć.
Jak sprawdzasz, że laptop nie nie widzi tv?
 

bumar

New member
Mam Yamahę ale soft 509 i działa. Czy masz włączanie ustawione w opcjach tv

Wysłane przy użyciu Tapatalka
TV nie ma miracast, tzn nie da się go wyszukać jako ekran bezprzewodowy przez windows. Da się natomiast castować zawartość przeglądarki lub pulpit przez Google Chrome. Generalnie jakość obrazu castowania pulpitu słaba oraz mało klatek. Jeżeli chodzi o video to można castować przez programy typu vlc lub pluginy do przegladarki wtedy działa to o niebo lepiej.
 

Kredek1

New member
Mam Yamahę ale soft 509 i działa. Czy masz włączanie ustawione w opcjach tv

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Tak mam wszystko ustawione po stronie TV ( Android CEC, Tlink w TV) ora ampli CEC i ARC.

Zauwazam ze czesto jest tak ze sie wylacza jedno albo oba w TV po wyl/wl

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 

DLUGI321

New member
Tak mam wszystko ustawione po stronie TV ( Android CEC, Tlink w TV) ora ampli CEC i ARC.

Zauwazam ze czesto jest tak ze sie wylacza jedno albo oba w TV po wyl/wl

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Bo w tych TV tak wlasnie dziala to CEC HDMI ARC jest niedopracowane i tak jak pisales albo wlaczy sie jedno albo drugie a dzwiek leci jednoczesnie z dwoch urzadzen kolejny babol niedopracowanego oprogramowania od TCL i nie zapowiada sie by cos sie mialo zmienic ja swoj soundbar JBL 5.1 BAR wylaczylem calkowicie bo nie idzie z niego korzystac w polaczeniu z tym badziewnym TV

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Silverek

New member
Bo w tych TV tak wlasnie dziala to CEC HDMI ARC jest niedopracowane i tak jak pisales albo wlaczy sie jedno albo drugie a dzwiek leci jednoczesnie z dwoch urzadzen kolejny babol niedopracowanego oprogramowania od TCL i nie zapowiada sie by cos sie mialo zmienic ja swoj soundbar JBL 5.1 BAR wylaczylem calkowicie bo nie idzie z niego korzystac w polaczeniu z tym badziewnym TV

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


Idzie korzystać... podłącz soundbara kablem optycznym i problem rozwiązany. Ja mam tak swojego JBLka podłączonego.
 

DLUGI321

New member
Tak ale mi zalezy na sterowaniu jednym pilotem a przez optyka nie ma takiej mozliwosci a skoro w specyfikacji jest HDMI ARC to powinno dzialac a nie jak bedziesz mial szczescie to zadziala

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Silverek

New member
Rozumiem, że to może być w jakimś stopniu problem dla Ciebie, ale jakoś nie widzę powodu aby rezygnować z zewnętrznego soundbara tylko z tego powodu, że trzeba mieć przy sobie drugiego pilota. U mnie zawsze leżą wszystkie piloty w jednym miejscu więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć drugi od soundbara.
 

Kredek1

New member
Idzie korzystać... podłącz soundbara kablem optycznym i problem rozwiązany. Ja mam tak swojego JBLka podłączonego.
Dzieki za odpowiedzi. Cierpliwy jestem to poczekam az naprawia bo mi tez zalezy na jednym pilocie. A jak mam wiecej czasu to uruchamiam audio przez optyka [emoji3]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 

Silverek

New member
Dzieki za odpowiedzi. Cierpliwy jestem to poczekam az naprawia bo mi tez zalezy na jednym pilocie. A jak mam wiecej czasu to uruchamiam audio przez optyka [emoji3]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk


A na co Ci więcej czasu? Przecież nic nie musisz zmieniać w ustawieniach TV. Włączasz soundbara i leci dźwięk po optyku. Na TV ściszasz, a na soundbarze podgłaśniasz.
 

tgrzebien

New member
TV nie ma miracast, tzn nie da się go wyszukać jako ekran bezprzewodowy przez windows. Da się natomiast castować zawartość przeglądarki lub pulpit przez Google Chrome. Generalnie jakość obrazu castowania pulpitu słaba oraz mało klatek. Jeżeli chodzi o video to można castować przez programy typu vlc lub pluginy do przegladarki wtedy działa to o niebo lepiej.

No i o to mi chodziło. Castowanie z chroma mi działa. A jak to zrobić w vlc żeby castować? kiedys próbowałem ale mi się nie udało.
 

tgrzebien

New member
Hmm... bardziej bym obstawiał na problem z WiFi niż z softem. Tak jak pisałem wcześniej u mnie nigdy nie uświadczyłem takiego problemu. Zawsze się łączy za pierwszym razem i trwa to dosłownie sekundę od kliknięcia. Jaki masz zasięg WiFi w miejscu gdzie stoi tv?

Dzisiaj trochę popróbowałem, ale niestety w tym momencie w ogóle nie widzi tv do przesyłania. Ani w telefonie ani w chromie na laptopie. Z wifi jest wszystko ok, tzn działa. Jak wejdę na youtube w tv i jest tam opcja wpisania kodu na telefonie żeby połączył z tv i wtedy działa. Ale to jest już tylko opcja do youtube. Chromecst cały czas nie działa.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Dzisiaj trochę popróbowałem, ale niestety w tym momencie w ogóle nie widzi tv do przesyłania. Ani w telefonie ani w chromie na laptopie. Z wifi jest wszystko ok, tzn działa. Jak wejdę na youtube w tv i jest tam opcja wpisania kodu na telefonie żeby połączył z tv i wtedy działa. Ale to jest już tylko opcja do youtube. Chromecst cały czas nie działa.

Ponowię pytanie:
jak sprawdzasz czy laptop widzi chomecast?
jak sprawdzasz czy telefon widzi chromecast?

Co zmieniłeś bo wyglądało, że w chrome zaczęło działać, choć to pośredni wniosek z posta...

To nie jest kwestia by "widzieć". To ma przesyłać (stream). Tylko odpowiednie opcje programów umożliwiających stream mogą pokazać możliwość przesyłania.
Co widzisz jeśli w chrome w opcjach wybierzesz "Przesyłaj"

W jakiej sieci masz zalogowany tv, w jakiej inne tv/telefon?

Musisz opisać dokładniej co robisz bo tak to jak czarodziejska kula...
Albo chcesz się pochwalić/pożalić...
 

DLUGI321

New member
Ludzie nie wiedza na czym polega prawdziwa profesionalna kalibracja ta ktora jest tu udostepnaiana nadaje sie tylko do TV na ktorym byla przeprowadzana a nie do kazdego modelu ktory jest tu sprzedawany to jest tylko marketing by skusic ludzi do kupna tego badziewia od TCL tam praktycznie zadna kalibracja nic nie poprawi skoro skopane oprogramowanie nie potrafi zapisac poprawnie wprowadzonych danych i przedewszystkim matryca matrycy nie rowna i dla tego kalibracje przeprowadza sie indywidualnie dla kazdego TV w takich warunkach jakich ma pracowac taka kalibracje to sobie kazdy moze zrobic wystarczy poszukac w internecie i dopasowac ustawienia tak by nam pasowaly

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry