TCL Seria C70

darekgra

Member
Ale to prawie i tak bez znaczenia... Matryce nawet tego samego typu potrafią różnie oddawać barwy.
Tą kalibrację trzeba traktować jako propozycję ustawień.
 

pako_umrzyj

New member
w C70 nikt nie widział matrycy samsunga :)
wszystky lecą na chińczyku, tylko model na prezentacji tcla miał inną matrycę, być może na inne rynki jest matryca s z a j s u n g a.
W tym wątku daleko, daleko wstecz był poruszanyb temat matryc. Z tego co pamiętam to nikt nie miał samsunga :)
Co nie oznacza, że jest badziewna. Matryce klepie jeden z czołowych producentów na świecie.
 

romeczek7

New member
Ja mam w 49" matrycę samsunga i to nie jest wyjątek. W tej wielkości wydaje mi się, że najczęściej wkładana była od firmy Samsung.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja profesjonalna gratis jest jak zawsze dla niebieskich członków forum i tak zostanie.
Matryce są VA Samsunga i działają bardzo dobrze !
 

firefl

Active member
Bez reklam
Mogę prosić o aktualizacje i instrukcje. Mam stockowy soft, model tv tcl U55c70*6 jalysy@o2.pl

Instrukcje telewizorów są na stronie producenta :p

Wszystkie softy udostępniane na tym forum według mojej wiedzy są stockowe czyli pochodzą od producenta. Czyli nie podałeś żadnej informacji.
Model - taki z gwiazdką to chyba nie istnieje. I ciężko mi zrozumieć, że prosząc o pomoc nie chcesz podać co masz...
Ciekawie czy poświęciłeś choć chwilę by zerknąć na forum.
Trafiłeś na grupę TCL, wystarczyło zerknąć na główną listę wątków.
Jeden z pierwszych nieprzypiętych ma tytuł "Pliki aktualizacji"
Teraz zgadnij co tam może być ?
Opis jak aktualizować też się tam znajduje.
 

pako_umrzyj

New member
Gwiazdka oznacza, że to model 7006 lub 7026, według TCL to oznaczenie rynku na który TV został wypuszczony.
Przepraszam, że wcześniej nie doprecyzowałem, rok temu nikt w modelu 55cali nie widział matrycy samsung. :)
Posty z modelami matryc w tym wątku. Nie było różnicy czy to TV od kiki czy media lub inny sklep.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Gwiazdka oznacza, że to model 7006 lub 7026, według TCL to oznaczenie rynku na który TV został wypuszczony. .

Domyślam o co chodzi z gwiazdką, ale to ma sens jak ktoś napisze tak jak Ty: w kontekście różnych modeli na rynku. Ale jak ktoś napisał mam telewizor i podaje model z gwiazdką to już bez sensu. Bo posiada konkretny model a nie wszystkie z serii. Prosząc o pomoc należałoby podać konkretny typ.
W C70 chyba wszystkie są z androidem choć nie jestem pewien, w P60 są także modele bez androida.
 

noreks1

New member
Taki błąd. Nie działa tv z anteny. Po reset shop podczas instalacji szuka znajduje 52 kanały a w podsumowaniu pisze ze 0. Co robić? Sovt 373
87b7b9ef657445b80d4eb027f8a12289.jpg
 

firefl

Active member
Bez reklam
Przywrócenie ustawień fabrycznych

Moje obserwacje sugerują, że reset shop jest dokładniejszym "oczyszczeniem" i zawiera także przywrócenie ustawień fabrycznych. Niemniej co szkodzi spróbować.

Przypomniałem sobie, że w którymś menu serwisowym było oczyszczenie NVRAM.
Chyba można wypróbować.
 

tgrzebien

New member
Ponowię pytanie:
jak sprawdzasz czy laptop widzi chomecast?
jak sprawdzasz czy telefon widzi chromecast?

Co zmieniłeś bo wyglądało, że w chrome zaczęło działać, choć to pośredni wniosek z posta...

To nie jest kwestia by "widzieć". To ma przesyłać (stream). Tylko odpowiednie opcje programów umożliwiających stream mogą pokazać możliwość przesyłania.
Co widzisz jeśli w chrome w opcjach wybierzesz "Przesyłaj"

W jakiej sieci masz zalogowany tv, w jakiej inne tv/telefon?

Musisz opisać dokładniej co robisz bo tak to jak czarodziejska kula...
Albo chcesz się pochwalić/pożalić...

Laptop sprawdzam poprzez odpalenie filmu na youtube. Jak działa chromecast to jest ikonka żeby ją kliknąć, jak nie ma to znaczy że nie widzi tv. Ewentualnie w chromie klikam w opcjach "Przesyłaj", chwilę jest napis "szukam urządzeń" a po chwili "Nie znaleziono urządzeń" Czyli to chyba jednak jest kwestia, że go nie widzi, bo wyświetla że nie znaleziono urządzeń.
W telefonie robię tak samo z youtube. Jak widzi tv to jest odpowiednia ikonka do kliknięcia, jak nie widzi to jej nie ma.
Tv, telefon i laptop mam zalogowane do tej samej sieci wifi, internet mam przez tmobile i ruter huawei b525 od tmobila.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Laptop sprawdzam poprzez odpalenie filmu na youtube. Jak działa chromecast to jest ikonka żeby ją kliknąć, jak nie ma to znaczy że nie widzi tv. Ewentualnie w chromie klikam w opcjach "Przesyłaj", chwilę jest napis "szukam urządzeń" a po chwili "Nie znaleziono urządzeń" Czyli to chyba jednak jest kwestia, że go nie widzi, bo wyświetla że nie znaleziono urządzeń.
W telefonie robię tak samo z youtube. Jak widzi tv to jest odpowiednia ikonka do kliknięcia, jak nie widzi to jej nie ma.
Tv, telefon i laptop mam zalogowane do tej samej sieci wifi, internet mam przez tmobile i ruter huawei b525 od tmobila.
Zalecenia sprawdzenia są chyba najlepiej opisane tu:
https://support.google.com/chromecast/answer/3249268?hl=en

Dotyczy bardziej Chromecast w formie dongle ale wiekszosc rad ma zastosowanie.

U mnie komputer zwykle jest włączony. Jak włączę tv to mija kilka minut nim windows się zorientuje i udostępni streaming.

Mogę jeszcze zasugerować apke fing na telefon. Pozwala sprawdzić czy tv jest widoczny jako urządzenie w sieci. Powinien znaleźć percee tv.

A jak wygląda w drugą stronę? Jeśli z komputera udostępnisz coś przez dlna? Czy telewizor widzi komputer?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 
Do góry