TCL Seria C70

adambe

Member
U mnie na 7 (353) występowały ciągle problemy z łącznością laptop-tv lub telefon -tv. Pomagał wtedy restart TV (Ponowne uruchomienie).
Po instalacji 8 (500) problemy zniknęły. Ani razu nie wystąpił ten błąd.
 

spoko2

New member
Dzisiaj w nocy telewizor sam się włączył z informacją o aktualizacji. Miałem soft v509 teraz mam v511. Aktualizacja z sieci. V8-T658T01-LF1V511
 
Ostatnia edycja:

Silverek

New member
Muszę w takim razie wyłączyć automatyczne aktualizacje bo zawału bym dostał jakby w nocy sam z siebie telewizor mi się włączył...


@spoko2 masz u siebie ustawione szybkie uruchamianie tv?
 

spoko2

New member
Kiedyś miałem taką funkcję ale teraz chyba jej nie ma. Nie szukałem dokładnie ale czytałem, że nowe softy nie mają szybkiego uruchamiania.
 

Silverek

New member
W V511 na 100% jest możliwe włączenie szybkiego uruchamiania. Zastanawiam się tylko czy ma to wpływ na samoczynne uruchamianie się telewizora w celu aktualizacji. Sam z tej opcji nie korzystam i jeszcze mi się nie zdarzyło, aby TV sam z siebie się uruchomił. Nie mniej wolałbym jednak zapobiec takiej sytuacji.
 

jacek7331

New member
Aktualizacja sieciowa-Nie można uzyskać dostępu do zasobów sieciowych lub brak dostępnego miejsca .
Wcześniej było że nie trzeba aktualizować , mam 509 z forum.
 

wooky35

New member
dzisiaj po włączeniu tv powitały mnie takie o to paski na ekranie
attachment.php

Telewizor kupiony w Maju 2018
 

Attachments

  • paski_tcl.jpg
    paski_tcl.jpg
    57,9 KB · Wyś: 598

sulko

Member
Tylko serwis raczej. Podziel się potem jak działa serwis TCL. Radzę też przed oddaniem prewencyjnie wgrać oprogramowanie ze strony producenta(jeśli oczywiście masz inne).
 
Ostatnia edycja:

Silverek

New member
@sulko

O serwisie TCL raczej ciężko będzie się obiektywnie wypowiedzieć ponieważ nie mają oni jednego centralnego serwisu. Są to lokalne serwisy, które mają podpisaną umowę z TCL, ale specjalizują się również w innych markach. Więc wiele zależy od tego w jakie ręce trafi TV. W styczniu miałem wymienianą u siebie płytę główną i trwało to 1.5 tygodnia.


Co do oprogramowania to nie ma takiej konieczności. Serwis sam mi wgrał Androida 8 V511 mimo, że na stronie producenta widnieje soft Android 7 V373.
 

Laparia

New member
Zastanawiam się czy jest sens zwiększać prędkość internetu. Mam 100 i za niewielką dopłatą mogę mieć 300. Pytanie tylko czy telewizor to wykorzysta.
 
Do góry