TCL seria 50 /55/ 65EP680 problemy, wymiana doświadczeń.

Yahoou77

Member
Czy ktoś tu używa Kodi?
Mam problem z instalacją wtyczek... Kiedy dodaję adres źródła z wtyczkami w menegerze plików Kodi, nie pokazuje mi zawartości strony. Dostaje komunikat, że dostęp do internetu jest wyłączony, czy jakoś tak...
Czy tu są jakieś ograniczenia i wolno np. instalować wtyczki tylko lokalnie z pamięci masowej na USB, czy coś trzeba włączyć, żebym mógł przeglądać i instalować wtyczki z np. http://addons4kodi.site/ ???

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 
Ja używam Kodi. Wprawdzie tv kupiłem już z zainstalowanymi wtyczkami, a sam zainstalowałem tylko wtyczkę do NC+ i wszystko poszło ok. Instalowałem według sposobu ze strony kodiwpigulce. Jest jednak masa wtyczek w internecie które już nie działają. U mnie wszystko działa, ale kodi chodzi bardzo wolno, dla osób cierpliwych polecam.
 

Coolek33

Member
Z tego co zauważyłem często "wyskakując" z launchera czy innej aplikacji do tv (u mnie kablówka z kartą CI) TV nie łapie kolorów jak trzeba. To samo się zdarza przeskakując między kanałami. Ludzie wyglądają jak zombie. Soft v258 po resetach. Też tak macie? Zastanawia mnie też czy dałoby by się używać aplikacji do obsługi tv innego producenta? Chętnie sprawdzę jeśli ktoś udostępni.
 
Ostatnia edycja:

Coolek33

Member
Ja skorzystałem z ustawień dla kolorów i bieli z kalibracji od kiki ustawiając dla wszystkich. A resztę ustawień po swojemu dla każdego źródła oddzielnie.
 
Zakupiłem sobie prostego soundbara Blitzwolfa, ponieważ głośniki w tym tv mówiąc delikatnie nie są dobre. Soundbar podłączyłem przez hdmi arc i wszystko ładnie ze sobą działa, dźwięk bez porównania z głośnikami tv, ale gdzieś wyczytałem, że najlepszą jakość dźwięku można uzyskać przez wejście optyczne. Moje pytanie- czy faktycznie? Druga sprawa, to chyba wtedy nie działała by obsługa jednym pilotem?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Takie rzeczy jak jakość na poziomie wyższości jednego systemu transmisji cyfrowej to tylko odsłuchowo. Audiofile mają mnóstwo dodatkowych zaleceń.

Da się też jednym pilotem, np logitech harmony. Tym od tv już niestety nie. CEC po optyku nie zadziała.
 

Coolek33

Member
Zauważyłem, że mój ep680 przy przełączaniu kanału/źródła nastawia gamma po swojemu. Wchodząc w ustawienia jest tak jak ustawiłem ale to co widzę wygląda inaczej. Jeżeli poruszę suwakiem od razu robi się sporo ciemniej tak jak być powinno. W przypadku przełączania kanałów widać to po włączeniu kanału. Ekran tak jakby miga przez chwilę. Tak jakby gamma między - 4 a +4. Soft v258. Ktoś zauważył coś podobnego?
 

Yahoou77

Member
Mam ten sam soft i nie obserwuję takiego zachowania. Może instalowałem jakąś apkę, która miesza..? Zrób czyszczenie (przyspieszenie) systemu, usuń ostatnio instalowane nowe aplikacje. Może to pomoże....

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

leon245

New member
Zauważyłem, że mój ep680 przy przełączaniu kanału/źródła nastawia gamma po swojemu. Wchodząc w ustawienia jest tak jak ustawiłem ale to co widzę wygląda inaczej. Jeżeli poruszę suwakiem od razu robi się sporo ciemniej tak jak być powinno. W przypadku przełączania kanałów widać to po włączeniu kanału. Ekran tak jakby miga przez chwilę. Tak jakby gamma między - 4 a +4. Soft v258. Ktoś zauważył coś podobnego?


U mnie jest to samo. Zauważyłem, że jest tylko jak mam tryb obrazu film na innych tego nie ma,
 

Coolek33

Member
Już chyba wiem co u mnie powoduje to migotanie. Wydaje mi się, że to przez ustawienia balansu bieli. Wykasowałem i gamma się nie zmienia.
 

tomaszd84

New member
Zakupiłem sobie prostego soundbara Blitzwolfa, ponieważ głośniki w tym tv mówiąc delikatnie nie są dobre. Soundbar podłączyłem przez hdmi arc i wszystko ładnie ze sobą działa, dźwięk bez porównania z głośnikami tv, ale gdzieś wyczytałem, że najlepszą jakość dźwięku można uzyskać przez wejście optyczne. Moje pytanie- czy faktycznie? Druga sprawa, to chyba wtedy nie działała by obsługa jednym pilotem?


Nie uzyskasz lepszej jakości dźwięku za pomocą kabla optycznego względem ARC. Co gorsza, kablem optycznym nie przekażesz niezdekodowanego dźwięku w formacie Dolby Digital Plus (Amazon Prime, Netflix) i nowszych.


Żaden soundbar Blitzwolf nie posiada dekodera DD/DTS, więc i tak przesyłasz dźwięk już zdekodowany przez TV, co w rezultacie powoduje, że nie ma żadnego znaczenia jakiego kabla użyjesz. Jeśli lubisz wiele pilotów to używaj optyka, ale IMO to bez sensu mając do dyspozycji ARC.
 
Do góry