TCL seria 50 /55/ 65EP680 problemy, wymiana doświadczeń.

Yahoou77

Member
Wątek dla posiadaczy i potencjalnych posiadaczy telewizorów z serii EP680. Piszemy tutaj o naszych problemach, spostrzeżeniach, wersjach oprogramowania, nowych funkcjach itp.
Zapraszam.

Na początek pytanie do użytkowników o działanie kanału zwrotnego HDMI ARC w szczególności przy podłączeniu tv do amplitunerów ONKYO... Czy wszystko działa jak należy? W innym, zamkniętym już wątku, pojawiały się wpisy o problemach, rozłączaniu itp... Czy istnieje dostępna wersja softu, która zapewnia poprawne działanie HDMI ARC?

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

coobah

Member
Bez reklam
Na poniższych ustawieniach w TV i Ampli działa wszystko ok. ONKYO Tx-nr509. Dekoder podłączony do HDMI2, TV box do HDMI3, a z HDMI1 dźwięk wraca do ampli.
41168ef6ee2dd2ebefa0220318b24dc5.jpg
748176478544464a53f88867f3f29bbe.jpg


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
Ok, dzięki. Czyli jest szansa, że z moim TX-NR686 też się dogada [emoji3] Niestety TCL 65DP600, którego też mam nie chce współpracować na dłuższą metę, ale to wcześniejszy model i bez Androida...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

kris1992

New member
Czy u was upłynniacz także migota? Niestety ale po kilku minutach nie da rady oglądać kanału ... Jestem przyzwyczajony do oglądania z upłynniaczem z mojego poprzedniego fullHD samsunga i tutaj niestety tak jakby migotał obraz z tą opcją :-/ Czy to wina panelu czy oprogramowania?
 

coobah

Member
Bez reklam
Tak, upłynniacz powoduje migotanie. Mam to samo w swoim.
Ja u siebie nie korzystam nigdy z tego, nie lubię teatru TV [emoji2]
Ogólnie jestem zadowolony z TV. I te cienkie ramki - robią robotę...
47f0280379d9b1010f9c9b6e88953d93.jpg
023eedb0a3f61ae034be8920ced54863.jpg


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 
Moim zaniem telewizor jak za taką cenę super. Oczywiście nie jest to poziom oleda którego mam w salonie ale coś za coś. System działa całkiem sprawnie, obraz bardzo fajny. Jedyne z czym jest problem to rozjechany dźwięk z obrazem przy podłączonym głośniku zewnętrznym przez bluetooth, co opisałem już w innym wątku i drugi problem, ale nie wiem czego to wina to brak możliwości poprawnej obsługi aplikacji Retroarch padem z PS4 przez co apka ta jest bezużyteczna . Innymi padami nie próbowałem bo nie posiadam. Ogólne gry pobrane z android market obsługiwane padem od PS4 mają opóźnienie, ale traktuję to bardziej jako ciekawostkę którą chciałem wypróbować na Android TV niż faktycznie chęć grania na tym TV.
 

Yahoou77

Member
A gdzie można sprawdzic, która wersja softu jest zainstalowana oryginalnie? W menu głównym nigdzie nie ma, a w menu Androida tylko wersja jądra i kompilacja....

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

kris1992

New member
No i przyszedł - brakuje mi bardzo upłynniacza jaki miałem w samsungu. Raczej pójdzie do zwrotu bo jednak 3 lata oglądania z upłynniaczem, a przesiadka na obraz bez upłynniacza to (dla mnie ) udręka. Kupiłem go, bo KIKI na forum pisał, iż posiada upłynniacz - niestety nie posiada..



Ktoś zwracał tv do euro? Trzeba odsyłać czy można osobiście oddać do sklepu stacjonarnego?
 

firefl

Active member
Bez reklam
A gdzie można sprawdzic, która wersja softu jest zainstalowana oryginalnie? W menu głównym nigdzie nie ma, a w menu Androida tylko wersja jądra i kompilacja....

To tak dla niepoznaki w Ustawienia/Informacje/Skontaktuj się z nami
Może nazwy są ciut inne - podaję z pamięci.
 

coobah

Member
Bez reklam
Jedyne z czym walczyłem a odpuściłem, to ustawienia tzw. HDMI CEC. Nie mogę ogarnąć, aby włączać i wyłączać tv i dekoder sat jednym pilotem. Co ciekawe, włączenie pilotem od dekodera uruchamia tv, dekoder i Ampli. Wyłączyć za to muszę pilotem od tv. Gdy wyłączę pilotem od dekodera to tv pozostaje włączony...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
To tak dla niepoznaki w Ustawienia/Informacje/Skontaktuj się z nami

Może nazwy są ciut inne - podaję z pamięci.
Dzięki. Mam aktualnie wersję V8-R851T02-LF1V218.009800
Czy warto aktualizować do wersji V252? Taka aktualnie widzę na stronie producenta... Co wnosi dobrego ta wersja i co psuje? [emoji6]

Inne pytanie... Czy ta apkę do oglądania treści YouTube w HDR "Smart YouTube TV", o której było w innym wątku, to trzeba instalować z pliku. APK? Niestety nie widzę jej w Appstore....


Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
Jedyne z czym walczyłem a odpuściłem, to ustawienia tzw. HDMI CEC. Nie mogę ogarnąć, aby włączać i wyłączać tv i dekoder sat jednym pilotem. Co ciekawe, włączenie pilotem od dekodera uruchamia tv, dekoder i Ampli. Wyłączyć za to muszę pilotem od tv. Gdy wyłączę pilotem od dekodera to tv pozostaje włączony...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Ja mam dwa tv TCL: 65DP600 i 65EP680 i generalnie HDMI CEC o tyle działa, że urządzenia się komunikują i działa kanał zwrotny HDMI 1 ARC, ale tylko do momentu podłączenia do (bez znaczenia czy do amplitunera, czy telewizora) dekodera telewizji światłowodowej EVIO EBOX Z123. Nie wiem jak to jest, ale co bym nie robił to jego podłączenie jakby zakłóca pracę całego systemu i wogole przestaje działać ARC i nie komunikują się TV, konsola PS4Pro i odtwarzacz blu-ray Panasonic DP-UB450. Jak odłączę HDMI dekodera to wszystko wraca do normy. Może ktoś coś...? [emoji6]

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
Sorry, miałem rzecz jasna na myśli "Sklep Play". Mam też urządzenia z jabłuszkiem i stąd pomyłka [emoji6]

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

coobah

Member
Bez reklam
Smart YouTube wrzucałem z pendrive.
Ze sklepu Play zainstaluj jakiś eksplorator plików i wtedy z pena wrzuć te apke. Polecam.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
...zmniejszył rozjazd dźwięku i obrazu w YT i IPLA, dodał funkcję stopniowego wygładzania (choć nie wiem tak na prawdę, na co ona ma wpływ) i zmienił nieco na plus fabryczną kalibrację obrazu. Nie sądzę, aby w EP680 było inaczej. ;)



Dodam, że na forum jest już link do wersji V258, ponoć udanej. Sporo na ten temat znajdziesz w wątku z EC780.
U mnie na v218 dźwięk jest ok na YouTube, Amazon Prime, HBO Go, Netflix, nic się nie rozjeżdża. Ale updated zrobię. Zobaczę co z tego będzie.

Soft v258 od EC780 pasuje do EP680? Skoro go nie na na stronie TCL dla EP to może nie jest zalecany...?


Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Yahoou77

Member
Może ktoś podlinkuje najnowszy soft V258... Dobrze by było, gdyby był łatwo dostępny w tym wątku...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 
Czy jak wgram ten nowy soft to koniecznie trzeba zrobić ten reset telewizora? Czy po tym resecie stracę np Kodi i zainstalowane wtyczki?
 
Do góry