TCL seria 50 /55/ 65EP680 problemy, wymiana doświadczeń.

Yahoou77

Member
Ok, jestem po aktualizacji softu z v218 do v258 i muszę powiedzieć, że nic się nie popsuło. TV działa jak należy. Streaming z Netflixa, Amazona Prime, HBO GO działa płynnie i bez problemów, asystent Google ok, YouTube ok. Ogólnie nie wiem skąd narzekania na ten telewizor. Uważam, że za cenę, za którą jest oferowany, to bardzo udany produkt.

Ponieważ posiadam też starszy i prostszy model TV od TCL: 65DP600, podłączony do tej samej sieci i identycznego dekodera tv światłowodowej EVIO Z123 (mam Multiroom) i w tym samym rozmiarze, mogę się wypowiedzieć o różnicach w jakości obrazu na tych 2 telewizorach... Otwórz różnicy nie ma żadnej (!!!), a jeśli jest to nieistotna.
Jednak wykończenie modelu EP680 i Android TV na pokładzie i wygoda w związku z tym, uzasadniają nieco wyższą jego cenę.
Tak czy inaczej zdecydowanie polecam ten model i cieszę się, że go nabyłem, szczególnie biorąc pod uwagę ostatnią cenę promocyjną...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
Dobra wiadomość. A co się zmieniło na plus i czy robiłeś chociażby reset do ustawień fabrycznych z podstawowego menu telewizora?
Resetu nie robiłem, bo nie chce mi się od nowa ustawiać tych wszystkich serwisów streamingowych. Nie widzę żadnej poprawy na plus, bo już na V218 wszystko u mnie działało poprawnie. Ale mogłem czegoś nie wychwycić, bo telewizor mam od wczoraj....

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
A podzielcie się jakie wtyczki do Kodi używacie... Chodzi mi głównie o oglądanie najnowszych filmów w wysokiej jakości... Jakieś doświadczenia, przemyślenia, sugestie...?

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
W instrukcji serwisowej było wspomniane. Instrukcja jest chaotyczna i nie jestem pewien czy local update też wymaga... Jest trochę niejednoznaczne jak dla mnie.

Z doświadczenia mogę wspomnieć że brak resetu zwiększa ryzyko, że coś się zmuli lub pomiesza w trudny do wykrycia sposób.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Zakładasz, że jak produkują w PL to i soft tu powstaje?
W android znaczna część tekstów to zasługa google i tylko mocno specyficzne rzeczy są dodawane przez producenta sprzętu.
 

Yahoou77

Member
Jednak wykryłem jeden feler oo aktualizacji :(
Po włączeniu tv, nie ma dźwięku po kablu optycznym. Pomaga wyjęcie wtyczki optycznej z telewizora i ponowne włożenie i dźwięk wraca. Ktoś tak na może, czy tylko ja?


Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
Jednak zdecydowałem się na reset do ustawień fabrycznych po aktualizacji softu do najnowszej wersji v258. Chodzi o ten reset z menu Androida.
Powodem mojej decyzji było to, że nie mogę uzyskać dźwięku innego niż stereo z aplikacji YouTube, Amazon Prime Video i HBO GO, ani po optyku, ani po HDMI zwrotnym. Co prawda mój amplituner Onkyo pokazuje sygnał wejściowy DD5.1, ale grają tylko i wyłącznie fronty. Oczywiście sprawdzałem na filmach, o których wiem w 100%, że oferują dźwięk przynajmniej DD5.1, a i na takich że ścieżką dźwiękową Dolby Atmos. Niestety grają tylko fronty.
Jedyną aplikacja w tv, która oferuje dźwięk dookolny to Netflix.
Niestety reset do ustawień fabrycznych niczego nie zmienił. Nadal brak dźwięku dookolnego w HBO GO, Amazon Prime Video i YouTube.

Czy możecie sprawdzić jak u was jest z dźwiękiem w tych aplikacjach? Tylko sprawdźcie, przykładając ich do głośników tylnych, nie tylko patrząc na to co pokazuje amplituner...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
Według mojej wiedzy HBO Go w PL to tylko stereo.
Podobne ograniczenia innych źródeł dają stareo czyli w Twoim wypadky fronty.
Zagadka rozwiązana ;)

Producent zaleca reset shop i reset all z menu serwisowego.
 
Ostatnia edycja:

Yahoou77

Member
Jeśli chodzi o YT, to będzie tylko stereo. Tak ma ta aplikacja. To akurat wiem dzięki podpowiedzi na tym forum. A co do dźwięku wielokanałowego - masz ustawione na PCM czy Auto?
Mam na "Auto" oczywiście. Zresztą problem dotyczy również dźwięku przesyłanego kanałem zwrotnym ARC HDMI. Co ciekawe, przed chwilą się znów bawiłem filmami w Amazon Prime Video i dźwięk był na wszystkich kanałach przez jakiś czas, teraz znów tylko Stereo. No kuźwa, ręce opadają...
Przy okazji... Zainstalowałem tą apkę "Smart YouTube TV" i nadal tresci w HDR/Dolby Vision nie są wyświetlane. Ci trzeba zrobić żeby to zatrybilo?

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

coobah

Member
Bez reklam
Na moim tv przy odtwarzaniu materiałów Dolby Vision rozpoznaje tak jak na screenach. Dobrze czy źle?
2b0fbd5b2acae0e63f15d1c1e1449e77.jpg
d6d60f6987101ec8aee01c25136c3858.jpg
0bf5db8ba3f539486aeaaff3a3c16a04.jpg


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
Wczoraj dokładnie przetestowałem ten Smart YouTube TV i owszem odtwarza, ale podaje zwykle HDR10. Próbowałem odtworzyć wiele filmików w Dolby Vision, ale ani razu telewizor nie wykrył tego sygnalu, zawsze prezentował logo zwykłego "HDR10". Zresztą kiepsko tez z dźwiękiem 5.1. kiedy wybieram taką ścieżkę, i tak idzie dźwięk tylko w stereo. Trochę przereklamowany ten Smart YouTube...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
Po części rozwiązałem swoje problemy z dźwiękiem z aplikacji, ARC itp. Okazało się że zamieszanie w moim systemie audio-video robił dekoder tv światłowodowej EVIO ebox z123. Kiedy był podłączony do tv lub amplitunera, nic nie działało poprawnie. Poczytałem i zadziałałem zaślepiłem piny 13 i 17 kabla HDMI łączącego dekoder z telewizorem i teraz wszystko działa dość przyzwoicie, tzn. dźwięk poprawnie przekazywany jest z telewizora do amplitunera Onkyo kanałem zwrotnym HDMI. Działa dźwięk otaczający z aplikacji: Netflix i Amazon Prime Video, na HBO Go niestety nie znalazłem treści z taką ścieżką więc nie wiem.
Do pełni szczęścia brakuje, aby naprawili aplikację YouTube, tak by można było wybierać ścieżkę dźwiękową i jakość streamu, no i HDR+ i Dolby Vision. Ale nie można mieć wszystkiego.
Dodam jeszcze, że implementacja HDMI CEC w TCL'u jest o tyle słaba, że o ile urządzenia są prawidłowo rozpoznawane (telewizor wykrywa PS4Pro, Amplituner i Odtwarzacz Panasonic DP-UB450) to o sterowaniu tymi urządzeniami pilotem od telewizora można zapomnieć. W mojej starej Plazmie Panasonic TX-P50GT30E działało to pięknie. Praktycznie cały system ogarnialem pilotem Panasonic'a .... Może kiedyś i to naprawią...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
A porozmawiajmy chwilę o ustawieniach obrazu... W moim TV obraz bliski ideału uzyskałem wybierając ustawienie bazowe FILM, włączony mam: MICRO SCIEMNIANIE, MNIEJ MIGOTANIA, KONTRAST DYNAMICZNY, PODŚWIETLENIE DYNAMICZNE=jasność+, OPTYMALIZACJA RUCHU wyłączona, UWYDATNIENIE CZERNI wyłączone, WYRAZISTOŚĆ RUCHU wyłączona, ostrość 50, a nawet ostatnio 100.

Dzięki tym ustawieniom uzyskałem naturalny obraz z pięknymi kolorami. W cieniach widać tyle ile trzeba i jest fajnie. A jakie ustawienia preferujecie wy?
2593802206c429c913c9efc0a49581f2.jpg
da8a1a522a135d1dab4388053be0d829.jpg
dda392c63eaa48913f0b22c59f7b7c0b.jpg


Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Yahoou77

Member
To menu z pierwszego dnia użytkowania, soft V218, jeszcze przed aktualizacją do V258. Zapuściłem poglądowe zdjęcie moich ustawień.
Później napiszę jak obecnie wyglądają te opcje, o które pytasz.
Generalnie imo aktualizacja nie miała wpływu na kolory, raczej na płynność obrazu i responsywnosc systemu.

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 
Do góry