TCL seria 50 /55/ 65EP680 problemy, wymiana doświadczeń.

Coolek33

Member
Witam. Jakoś nic nie mogłem znaleźć na ten temat. Jaki format napisów zewnętrznych obsługuje wbudowany odtwarzacz? Jeżeli wogóle takie obsługuje. Srt i txt nie działają. Chcąc oglądać z napisami muszę używać mx Player na przykład. Da się to ogarnąć we wbudowanym odtwarzaczu?
 

Yahoou77

Member
Ja nie testowałem wprawdzie odtwarzania z urządzeń masowych, ale mam zainstalowany VLC media player który odtwarza wszystko, opcje konfiguracji przeogromne. Może spróbuj tego...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Coolek33

Member
Jakoś obraz na vlc nie jest płynny. Już lepiej na mx chodzi a na wbudowanym to już całkiem pięknie. Tylko te napisy. Odtwarzam z dysku podłączonego do routera jako media server.
 

Coolek33

Member
Właśnie oglądam serial w mkv. Odcinki w mniejszym rozmiarze i nie da się przewijać. Patrzę, że na tym tv trzeba mieć kilka playerów. Nova Player nieźle sobie radzi. Jeden odcinek tego serialu obejrzałem na nim. Drugi już nie chciał działać więc na wbudowanym. Z napisami wbudowanymi radzi sobie ok. Ale zewnętrzne już nie działają.
 

broda1725

New member
Bez reklam
U mnie seriale działają bez problemu problem jest z filmami niby odtwarza normalnie ale gdy chce przewinąć wyświetla napis coś że brak pliku.
 

kris1992

New member
Właśnie oglądam serial w mkv. Odcinki w mniejszym rozmiarze i nie da się przewijać. Patrzę, że na tym tv trzeba mieć kilka playerów. Nova Player nieźle sobie radzi. Jeden odcinek tego serialu obejrzałem na nim. Drugi już nie chciał działać więc na wbudowanym. Z napisami wbudowanymi radzi sobie ok. Ale zewnętrzne już nie działają.


Niestety na tym TV nie działają poprawnie filmy uhd (z pliku 50-70GB). Zacinają, na VLC od czasu do czasu zacina - tak jakby karta sieciowa nie wyrabiała. I nie jest to problem z moją siecią, bo na Oledzie z philipsa ripy ponad 70GB idą bez problemu i zacinek. Także ten telewizor to mimo wszystko wielka kupa :) Lepiej kupić coś innego niż TCL czy SHARP.
 

firefl

Active member
Bez reklam
@kris1992
a ten telewizor to masz i dzielisz się nowymi wrażeniami?
Czy może pozbyłeś się i teraz będziesz żale wylewał?
 

kris1992

New member
@kris1992
a ten telewizor to masz i dzielisz się nowymi wrażeniami?
Czy może pozbyłeś się i teraz będziesz żale wylewał?




Oddałem go do sklepu i zwrot hajsu. Nie wylewam żali tylko ostrzegam przed wpakowaniem się na minę :) Takie coś jak niedziałające HDMI-CEC to już dyskwalifikuje ten TV. Również brak jakiegokolwiek upłynniacza obrazu gdzie w Philipsie, LG, Samsungu i innych jest bez problemu. Brak możliwości płynnego odtwarzania filmów UHD i jeszcze inne bolączki tego telewizora. A wiadomo nazwy HDR czy DOLBY to mogło by ich nie być bo niestety telewizor do oglądania reżimowej tv.



Gdyby ktoś chciał kupić ten telewizor to kupić przez internet - możliwość testu i zwrotu ORAZ kupować tam gdzie stacjonarnie bez problemu przyjmują telewizory z odstąpienia od umowy (typu mediaexpert, mediamarkt). Koszt wysyłki kurierem takiego kolosa to jest sporo gotówki.
 

MiC!

New member
cześć, od kilku dni mam w domu EP680 i mam pytanie/problem
Podczas grania na XBOX np. w RDR II pojawia się informacja że gra jest w HDR10 (i w tym doszukuje się problemu). Kolory w grze stają się wyblakłe.
"Suwaki" jasność, nasycenie praktycznie nic nie zmieniają.
Podobna sytuacja jest z Dolby Vision na netflixie, lepiej wyglądają te same produkcje bez DV
Poratujcie proszę bo telewizor przez wielu tutaj polecany dla graczy ;) a nie da się grać :( Ktoś ma podobnie?
 

Yahoou77

Member
@kris1992, A Euro-Net (w którym kupowałeś) nie przyjmuje zwrotów stacjonarnie?

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

kris1992

New member
@kris1992, A Euro-Net (w którym kupowałeś) nie przyjmuje zwrotów stacjonarnie?

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka


Cudem przyjął - trzeba mieć dobrze gadane. Zwrot przyjmą jeśli masz nówkę sprzęt nie otwierany. Jeśli otworzysz to oficjalnie tylko wysyłka. Jeśli stacjonarnie chcesz oddać to musisz pytać kierownika sklepu czy Ci to przyjmie :) U mnie się udało.



Teraz tylko przy takich zakupach albo mediaexpert albo mediamarkt - tam mają, że jak Ci wygodnie to oddajesz w sklepie stacjonarnym i hajs od razu masz zwracany.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Oddałem go do sklepu i zwrot hajsu. Nie wylewam żali tylko ostrzegam przed wpakowaniem się na minę :) Takie coś jak niedziałające HDMI-CEC to już dyskwalifikuje ten TV.

Czyli zrozumiałem, że ostrzegawczo wylewasz żale po oddanym tv :p

Co do CEC to główny problem polega na tym, że chyba każdy producent wprowadza własne modyfikacje. Czyli TCL ma T-Link, Philips - Easylink, Samsung - Anynet, LG - Simplink.
Nawet nazwę implementacji producenci tworzą by zwrócić uwagę na ryzyko niezgodności ze sprzętem konkurencji.
Modyfikacje są po to by zmuszać do łączenia własnego sprzętu.
Działanie CEC to skutek niedogadania się dwóch urządzeń a nie jednego. Równie dobrze możesz narzekać na drugi sprzęt, który łączyłeś.
Reklamacja na działanie implementacji CEC może być skuteczna tylko w obrębie jednego producenta.
Dla mnie to taki *#$&%$ marketing KAŻDEGO producenta.
Jeśli działają wzajemnie to kwestia szczęścia lub producent jest ten sam tylko brand inny.

Co do upłynniaczy to kwestia indywidualna. Jak oglądam obraz na Samsungu to mam wrażenie, że to teatr tv z nieruchomej kamery co dla mnie jest koszmarne.

Podsumowując: żal na niedoprecyzowany standard, indywidualna potrzeba cukierkowatego obrazu "i jeszcze inne bolączki tego telewizora" :x

Odkreślenie "telewizor do oglądania reżimowej tv" podkreśla żenujący ton twojej wypowiedzi.
 

MiC!

New member
Panowie, lepiej powiedzcie co z tymi wypranymi kolorami. ;)
Da się wyłączyć hdr10 i DV?
Czy jeżeli taki format jest dostępny to tv zawsze z automatu to wykorzysta?
 

kris1992

New member
Czyli zrozumiałem, że ostrzegawczo wylewasz żale po oddanym tv :p

[...]


Odkreślenie "telewizor do oglądania reżimowej tv" podkreśla żenujący ton twojej wypowiedzi.




No według mnie nie żalę, ale ostrzegam - chyba nie masz pojęcia co znaczy "żalić się" :)
Po drugie napisanie dobitnie do czego się nadaje ten telewizor to jest żenujące?

Po trzecie odnośnie hdmi-cec - ma działać i już i nie jest to sposób na dogadanie się bo w każdym tv od pierwszego modelu płaskiego z dvb-t philipsa (który gra do dzisiaj) działa hdmi-cec, LG full hd, samsung, aż po oled LG i Philipsa - działa od strzała. Jaki producent takie "działające" funkcje. Niby są funkcje, ale co z tego, jak nie można w spokoju sobie skorzystać z nich? IPTV nie działa, HDMI-CEC nie działa, Filmy UHD zacinają, brak głupiego upłynniacza co były już w starch telewizorach i wiele innych.
 

Yahoou77

Member
Panowie, lepiej powiedzcie co z tymi wypranymi kolorami. ;)

Przyznam, że jestem bardzo zdziwiony tym co piszesz... Jest kilka możliwości... Albo preferujesz mega cukierkowy obraz i tutaj czujesz niedosyt, albo jest coś nie tak z twoim egzemplarzem, może jakiś bardzo stary soft masz zainstalowany..? (Sam miałem problemy z obrazem HDR w innym TCL'u który posiadam - DP600. Obraz był mało kontrastowy, ciemny i nieciekawy, ale któraś z kolei aktualizacja naprawiła problem i jest teraz ok). Mam 2 telewizory TCL:EP680 i DP600 i cenię je sobie, nie dla tego, że jestem fanem marki, czy dlatego, że cena była atrakcyjna, ale właśnie za naturalne odwzorowanie barw, co w tej półce cenowej jest naprawdę rzadko spotykane.
Jeśli masz aktualne oprogramowanie, to może zrób reset fabryczny (procedura podlinkowana w którymś poście tego wątku) i spróbuj zastosować np. moje ustawienia obrazu (też je pisałem wcześniej) a potem włącz np. "Altered Carbon" z Netflixa. Jest w Dolby Vision i zapewniam, że kolorów nie zabraknie... O ile jest wszystko ok z telewizorem....

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
cześć, od kilku dni mam w domu EP680 i mam pytanie/problem

Podczas grania na XBOX np. w RDR II pojawia się informacja że gra jest w HDR10 (i w tym doszukuje się problemu). Kolory w grze stają się wyblakłe.

Nie wiem jak Xboxie, bo sam mam PS4 Pro i tu mogę w ustawieniach wyłączyć HDR. Może w Xbox też się da...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 
Do góry