TCL seria 50 /55/ 65EP680 problemy, wymiana doświadczeń.

mixol

New member
Na brazylijskiej stronie TCL jest dostępny firmware w wersji V.270. Nie analizowałem, czy pojawiły się jakieś zmiany w ustawieniach. Niestety IPTV w Kodi (stalker client) dalej nie działa :(. Wydaje mi się, że w stosunku do którejś z poprzednich wersji (nie pamiętam, czy w V.258 już to było) poprawiło się wyszukiwanie kanałów w DVB-T2. Jestem w zasięgu czeskich stacji w DVB-T2 (a od niedawna także testowego Polsatu News/Polsatu Film w DVB-T2) - we wcześniejszych firmware przy wyszukiwaniu kanałów, gdy był wybrany region "Polska", nie były znajdowane kanały czeskie w DVB-T2, aby je wyszukać trzeba było wybrać region "Czechy" albo "Niemcy" - wtedy szło wyszukać wszystkie kanały. Obecnie po wybraniu regionu "Polska" wyszukuje wszystkie kanały (razem ponad 140 kanałów TV i Radio: polskich, czeskich i słowackich - oczywiście wiele czeskich jest zdublowanych, gdyż nadają równocześnie w starym DVB-T (MPEG2), jak i w najnowszym DVB-T2 (HEVC). Link do strony z firmware znalazłem na forum XDA (https://forum.xda-developers.com/an...l-rooted-image-tcl-rt51-rt2851-t4065717/page2) , poza wersją V.270 jest tam też dostępny jakiś firmware w wersji zrootowanej przez jakiegoś użytkownika, ale jej nie testowałem.
 

Attachments

  • IMG_20200401_194841.jpg
    IMG_20200401_194841.jpg
    77,8 KB · Wyś: 88

Coolek33

Member
A jak zaktualizować ep68 z pliku update.img.? Wcześniej do v258 skorzystałem z aktualicji lokalnej w ustawieniach. A tu po wypakowaniu tego zipa ta metoda nie działa.

Już nie ważne. Mam ten tv tyle czasu i nie widziałem gdzie jest fizyczny guzik [emoji14]
 
Ostatnia edycja:

Coolek33

Member
Wreszcie sofcik "wygolony" ze zbędnych i niedziałających rzeczy. Nieźle śmiga. Tak przy okazji pytając. Jakiś czas temu Chyba niechcący popsułem wejście hdmi arc 4k w tv. Na włączonych sprzętach zmieniałem wejścia. I to jedno wejście już nie działa. Myślałem, że może po jakiś resetach pomoże. No niestety chyba sprzętowe uszkodzenie. Spotkał się ktoś z czymś takim?
 

coobah

Member
Bez reklam
Wreszcie sofcik "wygolony" ze zbędnych i niedziałających rzeczy. Nieźle śmiga. Tak przy okazji pytając. Jakiś czas temu Chyba niechcący popsułem wejście hdmi arc 4k w tv. Na włączonych sprzętach zmieniałem wejścia. I to jedno wejście już nie działa. Myślałem, że może po jakiś resetach pomoże. No niestety chyba sprzętowe uszkodzenie. Spotkał się ktoś z czymś takim?


Co masz na myśli pisząc "wygolony"? Czego nie ma a co było?
 

firefl

Active member
Bez reklam
.... Jakiś czas temu Chyba niechcący popsułem wejście hdmi arc 4k w tv. Na włączonych sprzętach zmieniałem wejścia. I to jedno wejście już nie działa. Myślałem, że może po jakiś resetach pomoże. No niestety chyba sprzętowe uszkodzenie. Spotkał się ktoś z czymś takim?

zdarza się
 
W twj chwili mam oprogramowanie V252. Ogólnie jestem zadowolony, nie mam problemów. Zyskam coś instalując tą nowszą wersję, oprócz tego, że nie ma w niej jakieś niepotrzebnej aplikacji? Może coobah się wypowie jakie zauważył różnice.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Jak Ci wszystko działa to odpowiedź bez spradzania brzmi NIE
Bo teraz to brzmi: wszystko działa, może coś bym miał lepiej ale nie wiem co bym chciał to doradźcie...

Czy nie uważasz, że lepiej zadać pytanie w konkretnej formie czego oczekujesz?
 

firefl

Active member
Bez reklam
to był link do oficjalnej strony TCL dla Australii, prawdopodobnie są poprawki szczególne dla tego rynku.
Zmiana jest traktowana jako nieistotna dla innych użytkowników bo nie wprowadza (świadomie) zmian
Prawdopodobnie nie przeszła pełnych testów i dlatego nie jest udostępniana OTA. Należy traktować jak beta dla zawanansowanych ryzykantów...
Takie wersje czasem otrzymują użytkownicy przy szczególnych problemach jeśli błąd był korygowany w nowym build.

Nie ma nic niezwykłego w takiej dystrybucji.
 

mieto1

New member
konfiuracja 50EP680

Witam.
W dniu wczorajszym stałem się posiadaczem słynnego już na tym forum TLC 50EP680. Przywieźli mi go ludzie w maskach :) - byłem zmuszony kupić coś na szybko dla matuli emerytki której stare LG odmówiło posłuszeństwa a kobitka siedzi w domu od 3 tygodni. Czy ktoś z szanownych kolegów podzielił by się konfiguracją obrazu tego TV.
 
Jak Ci wszystko działa to odpowiedź bez spradzania brzmi NIE
Bo teraz to brzmi: wszystko działa, może coś bym miał lepiej ale nie wiem co bym chciał to doradźcie...

Czy nie uważasz, że lepiej zadać pytanie w konkretnej formie czego oczekujesz?

A teraz raz jeszcze tylko po polsku? Kompletnie niejasna ta twoja wypowiedź. Konkretnej formie? Czyli co według ciebie powinienem napisać skoro nie wiem czego można oczekiwać po nowych wersjach systemu? Może obraz może być jeszcze lepszy, nawet jeśli teraz jest bardzo dobry? Może tv będzie się jeszcze szybciej uruchamiać, a i tak jest dobrze? Może android będzie mega szybki, a teraz jest "zwyczajnie" szybki? Czy taka forma według ciebie była by ok?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Dużo lepiej, przynajmniej wiadomo czego chcesz.
Może ktoś zdoła odpowiedzieć na konkretniej zadane pytanie.

Może być trudno, bo nawet jak są poprawki we wskazanych sprawdach to zwykle niewielkie i trudne do zmierzenia. Takie sprawy widać jak coś działa zdecydowanie źle i później się poprawia
 
Do góry