TCL 55C715 - dyskusja ogólna

pawel_71

New member
Co do sluchawek BT to sprawdzilem to dokladnie. Okazuje sie, ze duze opoznienie jest w YT (ok. 300ms) oraz Kodi. Natomiast w aplikacji do TV jest idealnie. Czyli to chyba wina softu, ze nie wyrabia z przekodowaniem. Musze sprawdzic jeszcze sluchawki z AAC + film z AAC, czy bedzie lepiej.
 

szerszen91

New member
Wyśle mi ktoś kalibrację tego modelu ? Bo zakupiłem go ale nie jest zadowolony z obrazu podczas ruchu, ale mogę go zwrócić do środy jeśli nawet kalibracja nic nie pomoże.
 

jakstaw

New member
Ma ktoś jakieś ciekawe ustawienia do 55C715?
Obecnie patrząc jest gorzej niż w starym samsungu pod względem kolorów.
Pozdrawiam
 

szerszen91

New member
Pytanie do użytkowników modelu po kalibracji kolory ok rozmycie na drugim planie jak by mniejsze ale podczas oglądania filmów 4k na YouTube to czasem jest głos a film się zacina macie podobnie bo nie wiem czy to wina telewizora czy internetu ?
 

yaatzek

New member
Czy u Was też kąty widzenia są takie tragiczne jeśli chodzi o kolor czerwony? Wystarczy zacząć oddalać się od "centrum" o jakieś 1,5 m i czerwony robi się pomarańczowy.
 

Iver

New member
Czy mógłbym też prosić plik do kalibracji telewizora oraz wytyczne jak to zrobić? Tzn. czy się to robi w menu czy się wrzuca jakiś plik do tv. Mój model to 55C715. Z góry dziękuję. Pozdrawiam wszystkich.
 

sloniu87

New member
Witam wszystkich. Zakupiłem ten TV razem z soundbarem TCL ts8111. Mam problem z dźwiękiem Dolby Atmos. Wiem, że nie będzie to prawdziwe Atmos, ale jak coś jest i ma to być ciut lepsze to fajnie to mieć. Podobno ten TV wspiera Atmos. Netflix mam w najwyższym planie, internet też szybki. Najpierw sprawdzałem na samym TV bez podłączonego soundbara filmy, które mają Atmos na Netflix, niestety widoczny jest Dolby Vision, a obok 5.1. Atmos w ustwieniach TV włączony. Przy zmianie dźwięku w ustawieniach danego filmu też tylko widoczne 5.1. Wcześniej miałem Xiaomi Mi TV 4s 55 i przeskoczenie z tamtego na ten TV to kosmos jeżeli chodzi o ustawienia. Następnie podłączyłem soundbar (wejście jedno i drugie HDMI ARC) i nadal jest dźwięk 5.1. Atmos się nie wyświetla. Ma ktoś rozwiązanie, jak optymalnie podłączyć dźwięk z soundbarem, aby Atmos był widoczny z Netflixem?
 

firefl

Active member
Bez reklam
A czy gdzieś widziałeś info, że tv wspiera atmos w Netflix?
Wspiera Netflix, wspiera atmos, ale to wcale nie oznacza, że wspiera atmos w netflix
Z tego co wiem atmos działa w systemowym playerze i chyba nawet nie każdy plik zadziała...
 

sloniu87

New member
A czy gdzieś widziałeś info, że tv wspiera atmos w Netflix?
Wspiera Netflix, wspiera atmos, ale to wcale nie oznacza, że wspiera atmos w netflix
Z tego co wiem atmos działa w systemowym playerze i chyba nawet nie każdy plik zadziała...

Skomplikowane to wszystko.. czyli jak TV ma Atmos, to nie wystarczy? Musi mieć Atmos wspierający Netflixa? Wynika z tego, że Atmos w tym TV to taka ciekawostka, żeby czasem coś puścić przez USB np.. Jak się co raz bardziej zagłębiam w kwestię TV, to co raz mniej wiem, tysiące formatów, setki podłączeń, nic się automatycznie nie robi, wszystko trzeba ustawiać i szukać na ruskich forach.. można zwariować :niewiem:
 

firefl

Active member
Bez reklam
piszesz "TV" a masz na myśli komputer wbudowany w tv. I "skomplikowane wszystko" to konsekwencje tego faktu.
Podobno atmos zacznie działać w netflix jeśli tv dostanie upgrade do kolejnej wersji androida.
 

sloniu87

New member
piszesz "TV" a masz na myśli komputer wbudowany w tv. I "skomplikowane wszystko" to konsekwencje tego faktu.
Podobno atmos zacznie działać w netflix jeśli tv dostanie upgrade do kolejnej wersji androida.
Ok, dzięki za info, w takim razie uzbrajam się w cierpliwość. Dzisiaj poustawiam to żeby w miarę dobrze grało. Znajdę gdzieś optymalne ustawienia dźwięku pod soundbar, czy mam na czuja to robić? Jest tam kilka ustawień, których zupełnie nie rozumiem. Jak macie jakiś film, na YT, czy artykuł, to będę wdzięczny.
 
Do góry