TCL 55C715 - dyskusja ogólna

krionix

New member
Poczekam troche (juz nie moge zwrocic) i jak nie naprawia rekojmia bo to wada oczywista ale jak te TV weszly nie wiem w maju? To juz wiedzieli, mija pol roku i nie naprawione. Philips sasiada plynnie (Tez A9 pie) ale ma wielkie ramki w porownaniu do TCLa tak ze nawet ambilight nie przekonuje. Ktos musi naciskac na chinczykow albo niech poprawia albo napisza sorry dalismy za slaby CPU i ten typ tak ma i bedzie mial sorry!
Dalem 2600 obecnie nie ma takich cen nigdzie.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Kiki nie pisał czego dotyczy określenie wydajność. Może to wydajność energetyczna albo termiczna... A Wy od razu do identycznych procesorów odnosicie.
 

hawranek31

New member
Witam.

1. Czy ktoś rozwiązał problem sterowania głosem w kinie domowym??

Czy jest w ogóle możliwość by sterować głosem z pilota telewizora.

2. Dlaczego po podłączeniu słuchawek, nie mam dźwięku w nich, gdzieś w ustawieniach trzeba coś zmienić?

Dzięki za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Do sterowania kinem domowym należy łączyć port HDMI ARC i uruchomić coś tam link w opcjach

Czy jest w ogóle możliwość by sterować głosem z pilota telewizora.
To pytanie jest dziwnie podstawowe, ale odpowiadam: na moim pilocie są przyciski z symbolem głośnika i znakami plus oraz minus. Ich naciskanie powoduje zmanię głośności w telewizorze.
Jeśli amplituner jest prawidłowo podłączony i skonfigurowany to zmienia głość z amplitunera

Co do słuchawek - czarodziejska kula nie podpowiada jak podłaczyłeś słuchawki czyli nie da się odpowiedzieć.

Mam wrażenie, że to bardzo trudna sprawa zadawanie pytań to trudna sztuka.
 

hawranek31

New member
No czasami trudna ;)

Słuchawki podłączone pod gniazdo słuchawkowe, po kablu, wyczytałem, że z automatu powinien wyłączyć się dźwięk tv i włączyć w słuchawkach, u mnie brak dźwięku w słuchawkach na tv dalej gra.

Co do kina domowego, to właśnie naciskanie + lub - na pilocie powoduje dodawanie głosu i na tv i w kinie (tv połączone hdmi acr oraz optykiem z kinem) wszystko w ustawieniach włączone.
 

firefl

Active member
Bez reklam
odłącz kabel optyczny. Kino ma się łączyć tylko przez hdmi. To wygląda, że jednak dźwięk idzie przez optyk a tam nie działa taka regulacja.
Dobre ustawienia w opcjach też by wystarczyły ale szybciej jest fizycznie odpiąć optyk - wtedy wiesz czy dzwięk przesyłany jest przez hdmi.

Nie używam słuchawek, ale z tego co pamiętam w starych wersjach softu głośniki były wyłączane tylko gdy słuchawki były podpięte w czasie gorącego startu telewizora. Później skargi zanikły.
 

yaatzek

New member
Czy tak nierówne podświetlenie to norma w tych matrycach? Najbardziej widoczne jest na jasnym szarym tle, przy normalnym oglądaniu praktycznie niezauważalne.
701339bcae9f995057e222d76938d266.jpg
 

UKIS

New member
U mnie na wersji 65" są jakby takie pionowe pasy z nierównego podświetlenia, ale widoczne tylko na jednolitych szarych tłach, które są gdzieś tam w ustawieniach androidowych telewizora, przy codziennym użytkowaniu oglądając YT, Netflixa, czy zwykłej TV z dekodera UPC niczego nie zauważam.
Jest szansa abym dostał jakieś ustawienia do kalibracji obrazu ? Do Modelu Tcl65c715 ?
 

sharezz

New member
Napiszcie obaj do Kikiego, ma plansze z Calmana. Ja po tej kalibracji nie widziałem wcale nierówności podświetlenia matrycy. A początkowo było tak jak na zdjęciu
2320a95dfc7f6762def765c87233152e.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

yaatzek

New member
@UKIS pisz do Kikiego w sprawie ustawień. Jak chcesz moje na oko, to są gdzieś tu na początku.

@sharezz mam zrobioną od Kikiego + trochę dodałem od siebie, ale nie zauważyłem żeby to miało jakiś wpływ na te plamy. U Ciebie z tego co widzę też nie jest idealnie, w rogach masz inny odcień.
 

sharezz

New member
To zdjęcie sprzed kalibracji. Choć na moje amatorskie oko cała magia usunięcia plam to zmniejszenie jasności [emoji846] ale nie drążyłem tego jakoś bardzo, po kilku dniach oddałem TCLa do sklepu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

UKIS

New member
Napisałem już do Kikiego zanim napisałem tutaj, czekam tylko teraz na jakąś reakcje z jego strony.
Jestem ciekaw tych ustawień kalibracyjnych, ale tylko ze względu właśnie mojej ciekawości jak to będzie wyglądać.
Jestem prawie pewien, że żadne ustawienia nie usuną nierównomiernego podświetlania itp, z racji "cechy" panelów lcd (albo kiepskiego/taniego wykonania), korekcja kontrastu i podświetlenia może coś tam raczej tylko zniwelować.
Jak pisałem wcześniej, mnie tam te drobne paski/linie (takie jak ktoś tu w tym wątku już przedstawił na załączonej fotce) nie przeszkadzają w codziennym odbiorze mediów, widać je w zasadzie tylko jak się wejdzie w ustawienia telewizora gdzie jest szare tło.
Jestem świadom tej wady ... tfu ... cechy, wybierając ten tv sugerowałem się ceną za gabaryt, nie jestem aż tak wymagający że do normalnego egzystowania czy spokoju ducha, musiałbym mieć super oleda za 10 000pln, a tu nie ma dramatu. W życiu są ważniejsze rzeczy i ja sie nie przejmuje takimi pierdołami.
 
Ostatnia edycja:

yaatzek

New member
Jest dokładnie tak jak piszesz, nierównomierne podświetlenie jest praktycznie niezauważalne w normalnym użytkowaniu i przy tej cenie nie ma co narzekać. Co do kalibracji, wygląda całkiem spoko. Jednak ogromne znaczenie ma źródło sygnału, i tak np. u mnie na netii tego obrazu nic nie ratuje ;) Ale wszystkie netflixy, hbo i inne wygladają już bardzo fajnie.

Wczoraj za to zdażyła się ciekawa rzecz, przy oglądaniu netflixa w dolby vision (nie wiem czy to ma znaczenie) jeden z pikseli zaczął świrować i wyświetlać inne kolory. Póki co to było epizodyczne i więcej się nie powtórzyło.
 

sharezz

New member
No bo takich rzeczy nie widać na co dzień. Widać tylko przy ciemnych scenach, wieczorem, przy zgaszonym świetle jeśli załączy się HDR i wywali jasność ekranu na 100%. Albo np przy automatycznym przełączeniu na kolejny odcinek. Jeśli jasność się zmieni na 20, jak jest w pliku kalibracyjnych to nic nie widać. Mi dużo bardziej przeszkadzał brak żadnego upłynniacza i słaby upscaling.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

UKIS

New member
Czy to normalne w tych tv (seria c71), że kiedy jest jakieś nagranie w HDR to są momenty kiedy obraz staje się moooocno przejaskrawiony ? W sensie skóra aktorów wygląda jakby to wszystko było malowane farbkami akrylowaymi.
Nie ważne z jakiego źródła coś oglądam, to wszelkie treści w HDR ukazują takie dziwne zjawisko.
Na wszystkich ustawieniach kolorów (predefioniowane w tv + te od kikiego) cały czas to samo.
Myślicie żeby zrobić jakiś update ? Mam gdzieś zapisane soft 395 i chyba 601.
 

Attachments

  • IMG_20201118_160600.jpg
    IMG_20201118_160600.jpg
    820,1 KB · Wyś: 125

UKIS

New member
Wszelkie media w SDR (np z dekodera UPC) wyglądają ok, nieprawidłowości zauważyłem tylko przy HDR, aczkolwiek w netflixie materiały w DolbyVision wyglądają ok.
Na YT jest też kilka krótkich materiałów 4k HDR z różnych filmów, nie przytocze teraz który to filmik bo nie pamiętam.
Wtedy myślałem że to wina kompresji YT, więc mam na pendrivie kilka krótkich wycinków z filmów (4k, Hevc, HDR) i tutaj to samo.
 
Ostatnia edycja:

UKIS

New member
Właśnie sęk w tym że sprawdzałem wszystkie opcje, ogólnie oglądam raczej wszystko w SDR nie mniej jednak dziwna sprawa z obsługą HDRu na moim egzemplarzu.
Jak będe mieć chwile czasu i jakieś chęci to zrobie factory reset i jak to nic nie zdziała to jeszcze jakiś update i może coś się poprawi.
Tutaj też jak na telefonie z androidem, sysytm tv też będzie się uruchamiał dłuższą chwile ? Pozatym z tego co gdzieś tu już czytałem to wszystkie TCL na androidzie i na SoC Realteka mają ten sam soft, jednakże prosiłbym o potwierdzenie czy ten soft V8-R851T02-LF1V395.017384 będzie do mojego 65c715 (aktualnie siedze na v363).
 
Do góry