TCL 55C715 - dyskusja ogólna

firefl

Active member
Bez reklam
Kalibracje są prawnie chronione prawami autorskim osoby tworzącej dane kalibracyjne.
Zwróć się do Kiki przez wiadomość prywatną. Kiki jest ich właścicielem i udostępnia dane kalibracyjne bezpłatnie dla niebieskich. Kiki Ci zapewne wyjaśni szczegóły.
Nikt tu nie wysyła kopii danych kalibracyjnych.

Masz oczywiście możliwość znalezienia innych ofert komercyjnej kalibracji.
A jak widzę swoje pytania umieściłeś dokładnie pod wskazówką Kiki co zrobić w sprawie kalibracji.
Sarkastycznie gratuluję Twoich wspaniałych pierwszych dwóch postów na forum,
Poczytaj regulamin forum i netykietę. Dotyczy to także zakazu cytowania postów :spam:, szczególnie gdy odpowiadasz bezpośrednio po wiadomości, którą cytujesz
 
Ostatnia edycja:

Joorkan

New member
Witam wszytkich :)
Mam problem z nowym tv 55c715. Przy odtwarzaniu niektórych filmów z usb obraz jest pionowo rozciągnięty tak, że wypełnia cały ekran - jak się można domyśleć tragicznie to wygląda. Próbowałem zaawansowanych ustawień wideo, ale nie mogę się tego pozbyć. CO dziwniejsze, gdy podłączyłem usb do zestawu kina domowego samsunga, tam miałem raz rozciągnięte proporcje, a po jakimś czasie normalne. Zainstalowałem sobie kodi i tam proporcje są ok, ale - i tu druga sprawa - przy niektórych filmach kolory są przesycone (czerwienie szczególnie). Podczas odtwarzania z usb mogę sobie zmniejszyć nasycenie, ale podczas korzystania z kodi (próbwałem też jeden z forków i vlc) jakakolwiek zmiana systemowa ustawień nic nie daje (oprócz ustawień jasności - te działają). Z kolei z tego co widzę te odtwarzacze nie mają też właśnych opcji ustawień nasycenia koloru. Sprawdzałem aktualizację softu, ale nie wyszukało nic nowego (no chyba, że powinienem zainstalować jakąś wersję z internetu?) Z góry dzięki za pomoc, szczególnie z tymi proporcjami obrazu bo mnie to dobija - wydawałoby się, że to podstawa, a tu taki problem :)
 

Giaccoli

New member
Witam wszystkich serdecznie zakupiłem ten tv przez USB zainstalowałem aplikację cyfrowego Polsatu i nie widzę jej w "menu głównym tv" tylko jak wejdę w ikonkę plusa gdzie mogę odinstalować aplikacje proszę o pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam .
 

firefl

Active member
Bez reklam
jak Ci się udało kupić telewizor przez USB?

Czy próbowałeś cokolwiek poszukać? Są dziesiątki tutoriali jak obejśc problem w tym łopatologiczne na youtube.

link
 

convert1987

New member
Witam wszystkich , czy ktoś uporał się z tymi pasami widocznymi na szarym tle ? Ustawienia wg. Jakiegoś poradnika w necie i własnego "odczucia"
 

Kinortap

New member
Witam wszystkich forumowiczów,
od 2 dni mam TCL 55C715
prosiłem kiki na pw o ustawienia obrazu ale jak się okazuje bez opłaty na rzecz forum się nie da, to może chociaż ktoś pomoże gratis co ustawić aby połączyć się z soundbarem Creative po HDMI - jak dotąd mi się nie udało
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja jest od zawsze dla niebieskich członków forum.
Chyba, że nie stać na 2 zł .... przy telewizorze który zagra znacznie lepiej.
W sprawie współpracy po HDMI napisz na PW dostaniesz kontakt do kolegi .
 

krisjax

New member
tcl C715 55 problem

witam mam mianowicie mały problem z telewizorem. przez usb zaktualizowałem telewizor do najnowszego oprogramowania,że strony tcl i znikły mi ustawienia Dźwięku - brak wyboru standard, film itp oraz ustalenia obrazu - standard, HDR itp.
Jak poradzić sobie z tym problemem. wcześniej miałem wersję softu v 398 da się zaktualizować do tej lub jakoś przywrócić
 

Kinortap

New member
Witam,
na stronie TCL można pobrać soft do C715-55 o nazwie V8-R851T02-LF1V645.018859
Nie wiem czy 645 w tej nazwie to nr wersji - czy ktoś próbował instalować tą wersję na swoim telewizorze a jeśli tak czy polecacie jej instalację czy nie?
 

lukasz921

New member
witam , mam tcl65c715 i tak jak w poprzednich postach mam tez podobne pionowe pasy i oczywiscie nie jest to bardzo zauwazalne , ale jesli jest przesuniecie dynamiczne kamery w poziomie to te pasy są jednak mocno widoczne . Np podczas ogladania meczu ? CZy da sie cos z tym zrobic ?
Czy ta kalibracja pomoze ?
 
Do góry