TCL 55C715 - dyskusja ogólna

mer102

New member
Witam po zamianie softu na v388 w tcl 65c715 nie mam ustawień dolby vision bright , dolby vision dark u was tez zmienionoWitam po zamianie softu na v388 w tcl 65c715 nie mam ustawień dolby vision bright , dolby vision dark u was tez zmieniono ta opcje ? ta opcje ?
 

pan_tymek

New member
Cześć, napotkałem taka anomalię w mojej 715-ce, przełączając kanały klawiszami P+/- zmieniam de facto źródła sygnału. Czy to jakaś opcja czy błąd?
 

mietafix

New member
Dzisiaj próbowałem podłączyć dwa różne modele słuchawek BT do telewizora, żadne nie działały prawidłowo. Dźwięk miał pogłos, a obraz zaczynał się zacinać. Spotkał się ktoś z tym problemem?
 

pawel_71

New member
U mnie Haylou powoduja spore opoznienie dzwieku. Wg testow na YT 300ms. Co ciekawe na telefonie i na slabym pececie jest idealnie.
Szkoda tez, ze do sluchawek nie ma osobnych ustawien. Tylko glosnosc dziala niezaleznie.
 

Maxas1981

New member
Dziwne podejście TCL

Witajcie, zagosciłem na forum z racji dziwnych info, otrzymywanych bezpośrednio z TCL.
Nabyłem 65c715, i co ... I spoko, przesiadłem się z 10 letniej Toshiby serii vl, 40 cali 🤫, tak tak jestem dinozaurem, a jeszcze mam sprawnego Samsunga z 2006r.😁27'.
Ale do rzeczy, bawiąc się nowym nabytkiem , zauważyłem 2 rzeczy o których prowadzę korespondencję z TCL.
1. Pasy ciemniejsze przy jasnych scenach, z tego co czytałem już na forum, nie ja jeden.
2. Jest taka funkcja w zaawansowanych ustawieniach"ruch", po jej włączeniu, obraz tak mruga że nie da się na to patrzeć... Też tak macie?
I teraz meritum... Tcl... Przywróć ustawienia fabryczne...ok, przywrócone, brak zmian...To tak jak z IT w mojej firmie wyłącz i włącz , nie działa? Może wtyczka się wypieła 😁
To proszę zaaktualizować soft do najnowszej wersji z naszej strony, ok, tylko czemu , wywala mi komuniat że instaluję starszą wersję.... I tu czekam od nich na info.
W tv jest v388 a oni chcą żeby zainstalować v378.... czegoś nie wiem? Pomożecie?
 

Maxas1981

New member
Co do ustawień "Ruch" - o jakiej funkcji mówimy? Chodzi o dokładną nazwę. Bo jeśli chodzi o coś podobnego do "wyraźny ruch led", to nie jest upłynniacz ruchu. I nie chodzi tu tylko o TCL'a. Wrzucenie tej frazy w wyszukiwarkę internetową rozwieje wątpliwości. :szukaj:
Ruch - doskonała płynność obrazów w ruchu LED, chodziło mi o to że bez włączonej tej opcji jest ok, a po włączeniu dzieją się cuda nie można na to patrzeć, migotanie jest "masakryczne"
 
Ostatnia edycja:

UKIS

New member
Migotanie ustępuje jeśli ustawi się jasność na poziomie 90-100%... bynajmniej wówczas jest najmniej widoczne.
 

Maxas1981

New member
No to jedno z głowy, nazwiemy to cechą produktu A teraz 2 pytanie, czy jest sens robić downgrade softu z v388 na v378... Z tego co już wyczytałem to jeżeli chodzi o soft to każdy nowy coś tam zmienia, warto iść w dół?
 

firefl

Active member
Bez reklam
TCL niemal nigdy nie podaje change log.
Trudno powiedzieć. Chyba musisz zdecydować czy wierzysz producentowi...

Osobiście mam wrażenie, że infolinia nie wie o aktualnych wersjach, szczególnie tych co udostępniane są metodą kontrolowanego wycieku.
 

hawranek31

New member
comeback, a czy na V363 potrafisz głos dać wyżej niż 40?, bo też mam ten soft ogólnie jestem mega zadowolony, bo z nc+ działa ok, kodi śmiga, netflix też nic nie przycina, tylko właśnie głos maks idzie do 40, wydaje mi się że na starszych wersjach szedł do 100.
Dzięki za info.
 

krionix

New member
comeback, a czy na V363 potrafisz głos dać wyżej niż 40?, bo też mam ten soft ogólnie jestem mega zadowolony, bo z nc+ działa ok, kodi śmiga, netflix też nic nie przycina, tylko właśnie głos maks idzie do 40, wydaje mi się że na starszych wersjach szedł do 100.
Dzięki za info.


a na tym soft jak leci YT 4K60? Costa Rica, Marroco filmy od J&K. Doskonale sceny. Kamery pirma sort wiec przy 60 klatkach TV musi dac z siebie wszystko. U mnie momentami widocznie przycina. Testowalem juz kilka softow ale to wszystko jest popelina :-(
 

pawel_71

New member
Wszystkie softy od V288 (o ile dobrze pamietam) przycinaja. Zdaje sie wina jest w tym, ze wtedy zaimplementowali duze zmiany, podobno inne menu i podejrzewam ze obsluge HTML5, ktory jest uzywany w YT. Ktos nawet twierdzil. Ale do tak starozytnej wersji nie bede sie cofal. Odpuszczam chwilowo 4k@60 z YT. Co ciekawe takie materialy zgrane z YT i odpalane z pena dzialaja idealnie plynnie.
 
Do góry