TCL 55C715 - dyskusja ogólna

MateMango

New member
@firefl tak aktualnie mam to ustawione ale to jest lekka kpina jeżeli nie ma możliwości wyłączenia wewnętrznych głośników używając czegoś zewnętrznego :)
 

firefl

Active member
Bez reklam
ale możesz też wyłączyć. Ale istniejąca ikonka też Cię denerwuje...
Obawiam się, że to jest konsekwencja działania metody wysyłania sygnału po optyku. HDMI jest z "dogadaniem" się z odbiornikiem a optyk się "nie dogaduje" i tu tkwi tajemnica działania.
Według mojej wiedzy to powszechna uroda takich konfiguracji choć nietkóre telewizory nie wyświetlają ikon.
 

posmak77

Member
Podczas szybkich scen w 65c715 lub podczas oglądania meczu, zauważyłem takie pionowe pasy głównie widoczne na jaśniejszych kolorach. Co to jest i da się to zredukować ustawieniami?
Oprogramowanie fabryczne v363 zmieniłem na v378 ale nic to nie zmieniło. Pasy są widoczne z naziemnej i netflixie. dekodera nie posiadam
 

yaatzek

New member
A na szarym tle też są? Może się mylę, niech ktoś z większą wiedzą mnie poprawi, ale to może być backlight bleed, czyli taki urok lcd.
 

posmak77

Member
No właśnie wydaje mi się że jest to problem szarego koloru, tzn widać to np na ekranie uruchamiana YT itp. zdjęcie poniżej
https://ibb.co/V3GJ0zf
Nie wiem czy dobrze to będzie widać ale właśnie podczas oglądania szybszych scen na jasnym widać takie poświaty w pasach.
Da się coś z tym zrobić?
 

yaatzek

New member
Taki urok matryc LCD, nic z tym zrobisz. W tańszych modelach jest tego więcej, w droższych kontrola jakości lepiej "przesiewa". Możesz próbować wymieniać, ale to jest loteria na co trafisz. Da się z tym żyć ;) Moja rodzinka nie widzi problemu i twierdzi, że się czepiam.
Możesz podkręcić jasność i kontrast wtedy nie będzie tak bardzo widoczne. Zresztą u mnie to widać tylko na ekranie startowym YT i canal+ i czasami na jakichś scenach przy gównianej netii. Na treściach lepszej jakości/HDR nie zauważalne.

Podobna sprawa jest z ekranami w telefonach, "tańsze" telefony często mają takie nierównomierne podświetlenia, dla większości ludzi jest to niezauważalne.
 
Ostatnia edycja:

sharezz

New member
Jeśli masz możliwość to może zwróć.... co co cię drażni na początku nie zniknie, będzie cię tylko drażnić mocniej.
Wziąłem wczoraj Panasa GX810 i tam żadnych przecinek, klatkowania ani smużenia nie ma. Nawet Costa Rica czy Marocco 4K HDR z YT po wifi chodzą płynnie, czego na C715 nie doświadczyłem.
Ale obraz po kalibracji od Kikiego uważam ze TCL ma ładniejszy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

samniewiem

New member
Czytałem, że TCL produkowane na europejski rynek są wyraźnie gorsze od amerykańskich i nie warto ich kupować. Planowałem kupić TCL 715 przy okazji promocji z soundbarem TCL ts-5000, ale jeżeli to prawda, to wolałbym znaleźć coś innego.
 

yaatzek

New member
Do ideału mu wiele brakuje, ale pamiętajmy ile kosztuje i co w zamian oferuje. Jeśli chodzi o stosunek cena/jakość to na prawdę nie ma co narzekać.
 

sharezz

New member
Myśle ze hardwarowo one są takie same, z tym ze w USA chodzą na Roku TV a nie na androidzie, stad ta różnica. Pomimo tego ze swojego oddałem to nadal uważam ze to zajebisty TV w kategorii cena/jakość.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

83piotrek

New member
żadnego telewizora nie warto kupować
To nie jest inwestycja, zawsze strata będzie.




Witam, mam dzis okazje nabyc w promocji tcl c715. Ma byc drugim tv w sypialni?



Warunek: plynny netflix 4khdr, youtube do bajek 4k i naziemna.



Internet jest podzielony. Ogladalem tclc815 w markecie.Obraz przystepny, bez szalu,pliki z pendrive odczytywal,nie lagowal,ale test trwal5 minut...

ReaLNIE 55TCL wyjdzie mnie ok 1900pln...
 

sharezz

New member
Witam, mam dzis okazje nabyc w promocji tcl c715. Ma byc drugim tv w sypialni?



Warunek: plynny netflix 4khdr, youtube do bajek 4k i naziemna.



Internet jest podzielony. Ogladalem tclc815 w markecie.Obraz przystepny, bez szalu,pliki z pendrive odczytywal,nie lagowal,ale test trwal5 minut...

ReaLNIE 55TCL wyjdzie mnie ok 1900pln...


Obraz to akurat ten tcl ma zajebisty, zwłaszcza po kalibracji. A do do reszty to zależy chyba jak trafisz, sadzac po problemach ludzi tutaj. Ale myśle ze 90% osób tych problemów nie ma.
Aha - do naziemniej on się nie nadaje, upscaling jest tragiczny. Ale i tak bym go brał, zwłaszcza jako drugi tv do sypialni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
- dźwięk
- wydajność
- skalowanie

Cena 55 C715 za 2399 zł
Cena 55 C815 za 2599 zł

Jak będziesz niebieski masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

krionix

New member
Kiki, wczoraj mi ktos pisal ze plyta glowna 715 i 815 to to samo! To jak 815 ma miec wieksza wydajnosc wg tego co wyzej ? Chodzi o brak plynnosci 4k60 np Peru 4K (z kolejka pierwsze kadry filmu) z YT wbudowanego. Obraz c715 super ale to haczenie dobija.
 
Do góry