TCL 55C715 - dyskusja ogólna

Kinortap

New member
Tak sobie patrzę i widzę, że na tym "forum" to nawet jak się bąka puści to od razu KIKI się odzywa ze swoim "napisz na PW to ci pomogę jeszcze lepiej pierdnąć"


Odpowiadając sobie samemu: zainstalowałem najnowszą oficjalną aktualizację ze strony TCL i nic złego się nie stało. Nadal nie mogę podłączyć soundbara po HDMI ale po BT śmiga. Materiały w 4K z YT odtwarza płynnie nie mam zastrzeżeń. Generalnie jestem zadowolony z zakupu tego telewizorka ale jak porównam obraz z 5-letnim 50" THOMSONEM z tej samej stajni to TCL zdecydowanie przegrywa. Niby najnowsza technologia, QLED, 4K i inne bajery ale obraz z THOMSONA jest po prostu lepszy. Najbardziej denerwuje mnie zbyt miękki obraz, brak ostrości. Ktoś powie, że po kalibracji TCL będzie dużo lepszy ale to chyba nie o to chodzi, większość użytkowników nigdy żadnej kalibracji nie zrobi!

No kiki dawaj!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak mawiała Babcia - trochę techniki i się gubimy.
W Polsce jest najwięcej specjalistów od zdrowia spotu i technologii.
Pacjent jak przychodzi do lekarza to jest już doszkolony przez doradców "specjalistów" wujka Google, że studia medyczne 7 lat, praktyka lekarska - są niczym !

Faktycznie na pierdnięciu znasz się jak mało kto.
My mamy specjalistów ( oczywiście nie tak dobrych jak TY) którzy starają się pomóc swoją wiedzą lub kierują ludzi jeszcze wyżej do techników firmy.
Ale przecież oni też nie mają szans przy super "specjalistach Googlowych.
Nie kreuję się na Bohatera Twojego typu dlatego skierowanie do specjalisty jest indywidualne i dotyczy konkretnej sprawy.
Wiem kto może postarać się pomóc. I przeważnie pomaga.

Jak widać nie wystarczy kupić telewizora żeby cieszyć się lepszą jakością niż 30 letni Thomson ( też dobry może być telewizor).

Nie mniej zapraszam na szkolenie do siedziby. Koledzy poświęcą tyle czasu
ile potrzeba aby pokazać jak prawidłowo ustawić obraz.
Nie będą też Was obrażać, bo nie zniżają się tanich instynktów.
Każdy dział zaprezentuje Wam oddzielne szkolenie.
Zapraszam
 

Kinortap

New member
Jak mawiała Babcia - trochę techniki i się gubimy.
W Polsce jest najwięcej specjalistów od zdrowia spotu i technologii.
Pacjent jak przychodzi do lekarza to jest już doszkolony przez doradców "specjalistów" wujka Google, że studia medyczne 7 lat, praktyka lekarska - są niczym !

No proszę Kiki to Twój najdłuższy post i przemyślenia w tym dziale! Brawo! Czyli można coś więcej niż tylko odsyłanie na PW. Jakbyś się jeszcze postarał od czasu do czasu tak całkiem za free komuś pomóc, bo nie wątpię, że wiedzę szeroką posiadasz. Ale to chyba marzenia ściętej głowy.
A co do zakupu telewizora - do tej pory uważałem i nadal uważam, że taki sprzęt powinien po włączeniu i niewielkim ustawieniu do upodobań użytkownika dać pełnię zadowolenia z odbioru programu. Nie wydaje mi się aby zakup telewizora kojarzył się w oczywisty sposób z automatycznym wezwaniem fachowca-inżyniera z 3-ma fakultetami do modyfikacji ustawienia obrazu i kalibracji. Jak kupujesz nowy samochód to też od razu śmigasz do mechanika i dokręcasz wszystkie śrubki? To tylko kwestia podzespołów i prawidłowego montażu.
PS. nie miałem zamiaru nikogo obrażać - stwierdziłem tylko oczywisty fakt braku pomocy na tym forum, Wystarczy prześledzić Twoje odpowiedzi na zadane na forum pytania i prośby o pomoc Zwykłych użytkowników gównianych telewizorów.
Na szczęście istnieją inne fora, szkoda że nie polskojęzyczne, na których można uzyskać pomoc od tych, którzy znają odpowiedź i potrafią podzielić się wiedzą. Za darmo!
Pa KIKI
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wszyscy którzy się znają chcą pisać na forach lub potrafią pisać na forach. Ci którzy faktycznie potrzebują pomocy - otrzymują ją ludzi którzy się znają ( oczywiście nie na wszystkim).
Pomoc jest udzielana tym którzy są w faktycznej ,a nie teoretycznej potrzebie. Nie chcą brylować na forach , ale potrafią pomóc skutecznie.
Pomagamy od 35 lat za free, od tego jesteśmy.
Chociaż nie zawsze się uda , sorry. Od pomocy szczegółowej w różnych wątkach są różni ludzie.
Czasy Leonardo DA Vinci minęły bezpowrotnie.
 
Do góry