Star Wars: The Complete Saga (Episodes I-VI) [Blu-ray]30-09-2011

Vaderus

New member
Bez reklam
I jak wrażenia po obejrzeniu całości?

Rewelacja!
Przepiękny i niesamowity dźwięk!
Wspaniały, ostry i szczegółowy obraz!
Na nowo odkryłem ten film. Niektóre rzeczy wydaje mi się, że widziałem po raz pierwszy i chodzi mi nie tylko o to, co Lukas poprawił ale również, dzięki rozdzielczości HD, to czego wcześniej nie dało się zobaczyć na DVD.
Naprawdę, powdziwiam Lukasa, że mu się chce poprawiać swoje i tak już piekne dzieło. To był kawał, kawał dobrej roboty!
Po raz pierwszy zobaczyłem C3PO w Epizod IV ze zniszczoną "obudową" - wcześniej był po prostu cały złoty. Teraz wygląda rewelacyjnie.
Dużo, dużo nowych szczegółów. Warto było wydać pieniążki.... teraz, oby do wersji 3D!

Mała zagadka :) Oto fotka, jaką zrobiłem telewizorowi podczas oglądania... którego epizodu i której sceny? Co tu widać ciekawego?

IMG_1253.jpg


I jeszcze fotka pudełka z płytkami oraz dodatkami. Ładne, prawda?
IMG_1256.jpg
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
I teraz mam dylemacik czy czekać na wersję DTS HD czy już zapomnieć bo się raczej nie doczekam i kupić DTS 6.1 plus polskie napisy?
Star Wars uff tyle wspomnień z młodości i już tyle wydań poprawionych i końca nie widać tym poprawkom .
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Oczywiscie Epizod II, Anakin i Padme na Tatooine, Anakin chwile wczesniej dowiedzial sie o porwaniu matki przez Tusken Raiders.

CleaneR - masz pyfko za perfekcyjną znajomość tematu i odpowiedź :-D

Ale przyznaj sam, jak ładnie tu się nam przez sekundę objawiła rodząca się druga natura dorastającego Anakina.... ten okres dojrzewania to zawsze jakiś taki niebezpieczny jest :roll:
 

CleaneR

New member
Dzieki, chetnie sam postawie rowniez :)

BTW dorastania... az czlowiek sobie sam swoje mlodziencze lata przypomina ;)

Reasumujac, film poprawiony wizualnie (az sie chce siedziec 1m przed tv i podziwiac te rysy, uszkodzenia etc ktore normalnie nie bylo widac) dzwiekowo po prostu swietnie, oczywiscie mowie o sciezce DTS-HD-MA.
A czy tez macie wrazenie, nie w niektorych miejscach byly poprawiane/dodawane kolory np gdy Jawowie sprzedaja roboty Owenowi, ten pierwszy ze zepsutym motywatorem zdecydowanie zbyt kolorowy jest.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
-" oczywiscie mowie o sciezce DTS-HD-MA."-czyli po niemiecku gadają plus dts hd ma?
Z tego co czytam u nas innej opcji nie ma.
Angielski z dts 6.1 ale zwykłe nie jest to DTS HD?
A ta niemiecka wersja ,to dla mnie -cóż ciężko się przełamać o ile to możliwe. Jakoś Gwiezdne Wojny po niemiecku mi nie leżą.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
-" oczywiscie mowie o sciezce DTS-HD-MA."-czyli po niemiecku gadają plus dts hd ma?
Z tego co czytam u nas innej opcji nie ma.
Angielski z dts 6.1 ale zwykłe nie jest to DTS HD?
A ta niemiecka wersja ,to dla mnie -cóż ciężko się przełamać o ile to możliwe. Jakoś Gwiezdne Wojny po niemiecku mi nie leżą.

Myśle, ze chyba mówimy tu o oryginalnej ścieżce DTS HD MA6.1 z wydania angielskiego.
Dubbing to dubbing, obojętnie w jakim języku i kodowaniu - to nie jest jednak oryginalny głos ani znaczenie dialogów.
W PL chyba jedynym wyjściem jest zakup z darmowa wysylka w amazon... taniej niż w Ojczyźnie... bez dubingu ale z oryginalnym i pięknym DTS HD MA :)

CleaneR - zgadzam się z Tobą w 100%. Widać znacznie wiecej! Super :)
 

paks

New member
Czy ktoś mógłby się podzielić zrzutem z bdinfo dla części I-III z polskiego wydania Star Wars? Z góry serdeczne dzięki.

Pozdrawiam
PaKs
 

CleaneR

New member
-" oczywiscie mowie o sciezce DTS-HD-MA."-czyli po niemiecku gadają plus dts hd ma?
Z tego co czytam u nas innej opcji nie ma.
Angielski z dts 6.1 ale zwykłe nie jest to DTS HD?
A ta niemiecka wersja ,to dla mnie -cóż ciężko się przełamać o ile to możliwe. Jakoś Gwiezdne Wojny po niemiecku mi nie leżą.

Ja mieszkam w UK i zakupilem oczywiscie wersje z jezykiem oryginalnym. Nawet jesli bym mieszkal w PL to nic za nic nie zmusiloby mnie to zakupu jakiegokolwiek filmu ze sciezka w jezyku niemieckim... fuj... wystarczy, ze moi dziadkowie musieli sie z nimi ganiac po ulicach.

BTW w dobrym momencie zakupilem swoj zestaw KD :)
Inna sprawa, czy zwrociliscie uwage jaka cena za Sage jest w US? ...70 dolarow, czyli troche ponad 200zl i jak tu czlowiek ma sie nie wkurzac, a gdy ktos mieszka w PL i musi wydac chyba ze 400zl?
Najlepsze jest to, ze niby wytlumaczenie jest, ze to produkowane u nich i musza cla, podatki itp dodac... bzdura, wszystko teraz jest produkowane w Chinach itp. czesto nawet tym samym statkiem idzie do Europy/US...
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Dystrybutor czy kto tam jest odpowiedzialny za "Star Wars" na Polskę dał wedle mnie ciała na całej lini,po rozmowie z kilkoma znajomymi i wspólnym omówieniu braku w takim wydaniu DTS HD w wersji oryginalnej z napisami polskimi to jakieś wielkie nieporozumienie.
A szkoda wielka bo i nabywców było by więcej a tak znów trza czekać na kolejne poprawki z nadzieją że ów dźwięk uwzględnią.
A tak swoją drogą ciekawie dla nas by brzmiało dts np. po węgiersku lub chińsku a nawet czeski był by ciekawym doświadczeniem podobnie chyba zresztą jak język polski dla wymienionych nacji.
P.s. i niech mi nikt nie próbuje wcisnąć kitu ze między dts a DTS HD Master nie ma różnicy :mrgreen: :krol:
 
Ostatnia edycja:

pa3

New member
Bez reklam
P.s. i niech mi nikt nie próbuje wcisnąć kitu ze między dts a DTS HD Master nie ma różnicy :mrgreen: :krol:

Jeśli ktoś posiada jeden z tańszych amplitunerów + zestaw KD za 1-2 tyś czy inny plastik to różnicy nie wyłapie, no i trzeba wziąć pod uwagę fakt, że na niektórych działa "efekt placebo", po informacji na blacie że film hula w DTS MA nagle dostrzegają polepszenia dźwięku. Podobna sytuacja wyglądała z kablami HDMI, ten droższy dawał jakby lepsze kolory itd ;)

Cym lepszy sprzęt tym różnice będą bardziej namacalne.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Ostatnia, 9-ta plyta jest super:
1. 90minut najlepszych gagow - mozna sie polozyc ze smiechu, szczegolnie przy nagrywaniu glosow do nawigacji TomTom z udzialem Yody i Vader'a
2. Film o legionie 501 - wspaniala organizacja... marzenie uczestniczyc w czyms takim....
 

CleaneR

New member
Ostatnia, 9-ta plyta jest super:
1. 90minut najlepszych gagow - mozna sie polozyc ze smiechu, szczegolnie przy nagrywaniu glosow do nawigacji TomTom z udzialem Yody i Vader'a
2. Film o legionie 501 - wspaniala organizacja... marzenie uczestniczyc w czyms takim....

AD1 Nalepsza byla ta malutka dziewczynka chyba 2.5 czy 3 letnia ktora opowiadala o filmie hehe, pozniej jeszcze czteroletni chlopczyk :)

pozdrawiam
 

Monkin

New member
Bez reklam
Rozmawiałem z kumplem, który pracuje w "nie dla idiotów", potwierdza, że wydawca się przejechał na całego na tym "ekstra wydaniu" i towar najprawdopodobniej do czasu dużej przeceny będzie "pułkownikiem"...Mają tego trochę na magazynie, a ludzie nie chcą kupować Gwiezdnych, gdyż z neta wiedzą o okrojonym dźwięku. Może da to coś do myślenia rodzimym "fachowcom" z branży video i przestaną klientów w Polsce traktować jak idiotów. A swoją drogą to za taki bubel w Imperialu ktoś powinien polecieć na zbity pysk.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Rozmawiałem z kumplem, który pracuje w "nie dla idiotów", potwierdza, że wydawca się przejechał na całego na tym "ekstra wydaniu" i towar najprawdopodobniej do czasu dużej przeceny będzie "pułkownikiem"...Mają tego trochę na magazynie, a ludzie nie chcą kupować Gwiezdnych, gdyż z neta wiedzą o okrojonym dźwięku. Może da to coś do myślenia rodzimym "fachowcom" z branży video i przestaną klientów w Polsce traktować jak idiotów. A swoją drogą to za taki bubel w Imperialu ktoś powinien polecieć na zbity pysk.

Eeee tam. Przecież praktycznie każdy film wydawany na blu w PL jest niestety obcięty z rożnych albo wszystkich dodatków (patrz np. Fast Five) plus oczywiście droższy... wiec nikt nigdzie za nic nie poleci :) :(
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak tylko, że w tym przypadku nie chodzi o dodatki a o film. Wypuścili odgrzewany kotlet i wersja PL nie posiada ścieżki dźwiękowej DTS HD MA.....(zresztą nie tylko PL).
Dlatego też ludzie tego nie kupują. Bo o ile dodatki można przeboleć, to w tym przypadku Vader po niemiecku, albo w polskim dubbingu to jest masakra!
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Dlatego (nie tylko ja) dałem klasycznie zarobić sklepowi za wodą... i mam pełny i śliczny dźwięk... a chytry (znaczy nasz dystrybutor) zniwu stracił...

A jeśli chodzi o inne filmy, to braku dodatków tez nie mogę przebolec skoro film bez nich kosztuje w PL 2-3 razy drożej niż analogiczny i to ze wszystkimi dodatkami i jednocześnie przeważnie na BD3D + BD + DVD w UK. Taka prawda...
 
Do góry