Star Wars: The Complete Saga (Episodes I-VI) [Blu-ray]30-09-2011

darekguma

New member
Bez reklam
Mój zestawik już jest!
REWELACJA!
Nie tylko w porównaniu do wydania DVD ale w ogóle jakość i szczegółowość obrazu to majstersztyk. Dźwięk - bajeczka (oczywiście angielski HD MasterAudio 6.1).
Nowy Yoda w epizodzie 1 robi wrażenie. Na szybko porównaliśmy z wydaniem DVD i syn stwierdził, że ten z DVD to jakiś Gremlin :)
Epizod VI, to nie jedno "Noooo" ale aż dwa w tej samej scenie!
Płytka nr 9 (uwaga: ma napisy po polsku) - zawiera kupisko świetnych gagów związanych ze StarWars.
Super dodatek - kopia oryginalnej klatki z kliszy filmowej z E3 - super to wygląda i fajne ujęcie wybrali.
To na tyle i na szybko. Wstępnie jestem przezachwycony!
Weekend już zarezerwowany na maratonik filmowy - oglądamy od E1 do E6 bez przerwy.... ale będzie super!
A możesz napisać jaki jest koszt zakupu z wysyłką?. Same płytki widziałem na Amazonie za 60f, nigdy nie kupowałem w tym sklepie.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
A możesz napisać jaki jest koszt zakupu z wysyłką?. Same płytki widziałem na Amazonie za 60f, nigdy nie kupowałem w tym sklepie.

Wysylka w Amazon za free! Serwis i kontakt tez rewelacja - wzor dla innych sklepow.

Sam tam kupuje juz od 2 lat i zgromadzilem spoooro filmow dzieki temu.... nie mowiac ile zaoszczedzilem wzgledem "krajowych" cen (2x, 3x, czasami wiecej przy pakietach filmowych jak np. 'Harry Potter') i nie wspominajac, ze wydania z UK nie sa nigdy obcinane, co w PL jest niestety nagminne.

A to wydanie StarWars warto wziac z UK, bo masz dostepne w limitowanej edycji z klatka z filmu! To jest naprawde cool :-D
 

CleaneR

New member
Ja ostatnio kupilem na Amazonie Loosers dbl play edition za £1.32 z przesylka :). Natomiast SW kupilem na ebayu, bo wyszlo mnie 5f taniej, a tez darmowa przesylka byla.
Z dostawa za darmo do PL najbardziej sie oplaca wlasnie zakup na Amazonie.
 

CleaneR

New member
Wydanie na reg 1 wyglada ladniej ale plytki nie sa nadrukowane tak fajnie jak w wydaniu reg 2, za to w reg 1 mocowanie plyt nie wyglada solidnie i bezpiecznie dla ich wewentrznej strony. Optymanie, trzeba byloby polaczyc oba wydania i wyszlo by perfekt ;)
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Wydanie na reg 1 wyglada ladniej ale plytki nie sa nadrukowane tak fajnie jak w wydaniu reg 2, za to w reg 1 mocowanie plyt nie wyglada solidnie i bezpiecznie dla ich wewentrznej strony. Optymanie, trzeba byloby polaczyc oba wydania i wyszlo by perfekt ;)

Reg1 nie podoba mi się... wygląda jakoś tak biednie i tekturowo wygląda względem Reg2.

No i poza tym, prezentowane wydanie R2, to wersja "standardowa". Ja zamówiłem sobie wersję limitowaną Senitype, tak więc dodatkowo miły upominek w postaci ładnie opakowanej klatki z taśmy filmowej :-D
 

jdud2

New member
Mój głos w dyskusji...

Jestem już po obejrzeniu Krieg der Sterne ep. 6.
1) Wspaniały, takie cisną mi się słowa. Video szczegółowe, dźwięk (ten nieszczęsny german DTS HD MA) głęboki, śliczny, słodki, można opisać to naprawdę jako poezję.
2) Mam wrażenie,że Lukas nie ograniczył się tylko do remasteringu obrazu pod hd, tylko majstrował przy teksturach i krztałtach, przykłady:
a) scena, w której na krążowniku zbierają się rebelianci by omówić atak na gwiazdę śmierci. Nie wiem, było ich w tej sali aż tak dużo? To samo z ludnością w końcówce, tam gdzie świętują w Curuscant, Naboo i Mieście Chmur - coś się ich namnożyło. Także statki rebelii, te wielkie krążowniki posiadają dodatkowe transportowce podoczepiane do kadłubów. Statków rebelii jest zresztą więcej, co widać w trakcie ich zgrupowania przed bitwą i w trakcie bitwy, ale uwaga (!) już nie, gdy "skaczą" w hiperprzestrzeń, by dotrzeć do Endora. Ot taka niekonsekwencja.
b) scena na pustyni, gdzie Luke walczy z ludzmi tego oślizgłego robala (soryy Jabba Hatt czy jakoś tak). Tam mamy dziurę w ziemi z dziobem i mackami. Otóż macek jest więcej, a dziub pojawia się częściej.
3) Słynne Noooooooooooo... W wersji german dubbing jest po prostu nein, neeiin. Treściwie, krótko. Chyba jedyna zaleta tego dubbingu, którą mogliby widzowie zaakceptować.
4) Tak... widzowie a german dubbing... Ten german dubbing nie taki zły jak go malują, i tak sporo lepszy niż ten polski. Nie wiem jak wszyscy, ale ja nawet bez niesmaku oglądałem gwiezdne wojny w tej wersji. Tylko jedna uwaga. Są sceny, gdy postacie nawijają jak Eminem w teledysku. Język niemiecki zawiera więcej słów i znacznie bardziej skomplikowaną kostrukcję, skutkiem czego, aby zmieścić myśl w tym samym czasie, co w wersji angielskiej postać nawija tak szybko, że aż nienaturalnie.
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Na sąsiednim forum ogłoszono bojkot na zakup tak beznadziejnej wersji jaką wypuszczona na Polskę! I słusznie. Czekam, bo kumpel zamówił sobie wersję z USA i zaraz będzie dorabiał polskie napisy i to dopiero będzie rodzynek za śmieszne pieniądze.
Tylko frajerzy dają zarobić Imperialowi za taki bubel!
 
Ostatnia edycja:

modelk56

Klub HDTV.com.pl
VIP
NIe wiem o co Wam chodzi. Właśnie dostałem paczuszkę i nic nie mogę złego powiedzieć. Kosztowało to mnie 385zeta i pewność ,że dotrze /marlin.pl/. Co do jakości to jeszcze nie oglądałem.
 

jdud2

New member
Na sąsiednim forum ogłoszono bojkot na zakup tak beznadziejnej wersji jaką wypuszczona na Polskę! I słusznie. Czekam, bo kumpel zamówił sobie wersję z USA i zaraz będzie dorabiał polskie napisy i to dopiero będzie rodzynek za śmieszne pieniądze.
Tylko frajerzy dają zarobić Imperialowi za taki bubel!

Dekalog znerwicowanego maniaka starwarsów:
Po pierwsze nie będziesz piracił (robił nielegalnie wersji z angielskim DTS HD MA i polskim subem).
Po drugie nie będziesz korzystał z dvd i vhs w dobie hd.
Po trzecie będziesz oglądał starwarsy z niemieckim DTS HD MA z polskimi napisami i na Bluray. Naturalnie będziesz udawał, że ci z tym dobrze...
 
Ostatnia edycja:

rafix01

Member
Bez reklam
K!@#$#! jego mać...sorry, ale nie mogę normalnie...
jakbym poczytał wcześniej (brak czasu na internet), w zyciu bym nie kupił naszej sagi z niemieckim DTS HD MA i angielskim DTS 6.1...tak spier.... wydanie...najlepsze jest to, że czołówka (20th C...) jest w angielskim DTS HD MA 6.1 a już sam film z DTS 6.1
po co komu, ten denny polski dubbing, wystarczyłby porządny lektor
dalej, nie ma żadnej reklamówki THX, nie ma kalibratora THX (chyba, że jest to BD dodatkowych)...jestem rozczarowany na całej linii...idę walnąć sobie mocną łyski :)

dajcie proszę linka z sagą SW na amazon
 

Deimos

Banned
Dekalog znerwicowanego maniaka starwarsów:
Po pierwsze nie będziesz piracił (robił nielegalnie wersji z angielskim DTS HD MA i polskim subem).
Po drugie nie będziesz korzystał z dvd i vhs w dobie hd.
Po trzecie będziesz oglądał starwarsy z niemieckim DTS HD MA z polskimi napisami i na Bluray. Naturalnie będziesz udawał, że ci z tym dobrze...

A tak poza tym to dobrze się czujesz?
Nie jestem znerwicowanym fanem, ani idiotą, który musi słuchać na filmie niemieckiego szczekania, zamiast oryginalnego dźwięku angielskiego w DTS HD-MA 6.1.
Niech debilei takie wydanie kupują... i nabijają kabzę Imperialowi. Mnie cała saga z najlepszym dźwiękiem i polskimi napisami wyjdzie max. 150pln!
 
Ostatnia edycja:

premek111

Active member
Bez reklam
german dubbing... ? noooooooooooooooooooooo .........!
Dla mnie tylko wersja angielska , szkoda , że tylko DTS , może w przyszłości wymienie.
 

jdud2

New member
A tak poza tym to dobrze się czujesz?
Nie jestem znerwicowanym fanem, ani idiotą, który musi słuchać na filmie niemieckiego szczekania, zamiast oryginalnego dźwięku angielskiego w DTS HD-MA 6.1.
Niech debilei takie wydanie kupują... i nabijają kabzę Imperialowi. Mnie cała saga z najlepszym dźwiękiem i polskimi napisami wyjdzie max. 150pln!

Nawiązałem do twoich słów z poprzedniego posta, ale układając dekalog to siebie miałem na myśli. To ja jestem tym "znerwicowanym starwarsomaniakiem", a nie ty.
Nie chciałem żebyś zwymyślał mnie od frajerów tylko dlatego, że kupiłem to pl wydanie. W swoim poście podałem ci powody MOJEGO postępowania. Dążenie do HD, z polskimi napisami, oryginalego. Doskonale wiem, jaki ludzie teraz mają wybór i ja nie zgadzam się na wersję bez pl napisów za to z amazon.co.uk, albo spreparowaną bo piracką, albo trzymanie się dvd. Wykaż chociaż zrozumienie mojej postawy. Nie mówię, że musisz się z nią zgadzać lub nie.
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Przepraszam, źle Cię zrozumiałem.
Ale jeżeli na polskę proponują taki szit, to ja niestety byłem zmuszony do olania tego wydania. I dlatego poprosiłem znajomka ( kupuje w USA) o zrobienie kopii z dźwiękiem DTS - HD-MA 6.1 angielskiej + polskie napisy.
 
Ostatnia edycja:

CleaneR

New member
Przyszla dzisiaj paczka z completna saga. Po otwarciu okazalo sie ze jest to wersja z klatka filmu, mile zaskoczenie, bo myslalem ze kupilem normalna wersje. Wlasnie ogladamy z coreczka 1 czesc, dzwiek i obraz wymiata :)
 
Do góry