Star Wars: The Complete Saga (Episodes I-VI) [Blu-ray]30-09-2011

CleaneR

New member
Wysoka cena, brak gwarancji, koszta transportu - a płyty i tak bez PL napisów. :)

Fakt doczytalem ze trzeba dokonac zakupu u autoryzowanego sprzedawcy w UK. Pewnie niektorzy do PL tez wysla, ale to juz by sie mijalo z celem. BTW, a napisy do czego Ci potrzebne? Nie znasz dialogow na pamiec? ;)
 
Ostatnia edycja:

profi

Member
BTW, a napisy do czego Ci potrzebne? Nie znasz dialogow na pamiec? ;)

Moje dziecko ma 7 lat, jest fanem Gwiezdnych Wojen, ale i zna dialogów na pamięć.
Mi z tego powodu bardzo zależy na lektorze.

Kurcze, sprzedałem wersję filmu na DVD, po ty, by zrobić miejsce na półce dla wersji BD. Ale teraz nie wiem czy kupię film, skoro brak dźwięku HD MA.
 

CleaneR

New member
Moje dziecko ma 7 lat, jest fanem Gwiezdnych Wojen, ale i zna dialogów na pamięć.
Mi z tego powodu bardzo zależy na lektorze.

Kurcze, sprzedałem wersję filmu na DVD, po ty, by zrobić miejsce na półce dla wersji BD. Ale teraz nie wiem czy kupię film, skoro brak dźwięku HD MA.

Moja 2 letnia coreczka nie ma tygodnia by nie prosila o pi-pi-pi (to znaczy walka na miecze swietlne) i chwile pozniej przybiega z plytami dvd z SW :) W zwiazku z tym, ze mieszkam za granica, staram sie jej odtwarzac w angielskiej wersji i polskiej po rowno, zeby sie obywala z jezykiem.

BoDeX ja tam wychowuje mala Leia ;)

pozdrawiam
 

Vaderus

New member
Bez reklam
U mnie regularnie co weekend leci któryś z filmów - mam wersje dvd.
Teraz cała rodzinka ostrzu zeby na wydnia bluray - ale będziemy mieli maraton! Potem, oczywiście wrócimy do normalnego cotygodniowego cyklu ;) i tak od lat, odkąd dzieciaki roczek kończyły :)
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Wytrzymam jeszcze dzień :niewiem:
Chyba się skończy jednak na klasycznym zamówieniu w Amazon - coś mi się nie uśmiecha taki "patriotyzm" z drożej i gorzej... decyzja jutro.... ale raczej już jestem prawie pewny... i tak teksty się zna na pamięć :)
 

CleaneR

New member
Ja czekam na paczke od Panasonica z czesciami 4-6, jak tylko je dostane zamowie 1-3. Teroterycznie powinni wyslac w pt zeby bylo w poniedzialek, ciekaw jestem czy dostane w pierwszym rzucie.
 

macek

New member
Bez reklam
Witam chcialbym tylko poinformowac,ze wydanie angielskie posiada jak najbardziej DTS HDMA 6.1.,niestety polskich napisow,przynajmniej w dwoch czesciach ktore pobieznie obejrzalem brak.
 

jdud2

New member
Tu więcej szczegółów o polskim wydaniu plus krótki filmik z naszym dubbingiem :) Bastion Polskich Fanw Star Wars > Szukaj w wiadomociach > Blu-ray

O matko, bez prochów nie idzie tego obejrzeć:-D

A tak na poważnie to ten dubbing brzmi zwyczajnie sztucznie. Tylko na podstawie tej jednej sceny z linka mogę rzec, że jest inna intonacja, inna barwa głosu. Ktoś, to ogląda Gwiezdne Wojny pierwszy raz w życiu uzna, że jest ok, w końcu gadają po polsku i do tego każda postać innym głosem, słychać aparat oddechowy Vadera, pogłos głosu oficera imperium z przekazu holograficznego, stary i posępny głos imperatora... i mu to będzie pasować.

Tyle że ja nieoglądając tej sceny rozmowy imperatora i Vadera o Luke'u już z dobry rok, odrazu wychwyciłem odstępstwo w wymowie w porównaniu do wersji z oryginalnym angielskim dźwiękiem.

Ps. Mam nadzieję, że w Krieg der Sterne będzie lepszy german dubbing, inaczej czeka mnie albo angielski DTS bez HD MA (podobno i tak całkiem niezły) ale z polskimi napisami, albo z HD MA ale bez napisów.
 

macek

New member
Bez reklam
Witam chcialbym tylko poinformowac,ze wydanie angielskie posiada jak najbardziej DTS HDMA 6.1.,niestety polskich napisow,przynajmniej w dwoch czesciach ktore pobieznie obejrzalem brak.

Ps. Mam nadzieję, że w Krieg der Sterne będzie lepszy german dubbing, inaczej czeka mnie albo angielski DTS bez HD MA (podobno i tak całkiem niezły) ale z polskimi napisami, albo z HD MA ale bez napisów.




Dodam tylko ze ostatnia plyta z dodatkami posiada napisy pl
 

czesiu.m

New member
Jako posiadacz kompletu płyt, ale w wersji DVD, chciałbym zapytać czy Te wasze wersje są tymi oryginalnymi, tzn. zawierają materiał z oryginalnym obrazem, a nie z tymi komputerowo dogranymi postaciami, których w kinie w latach 70'tych nie było?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Mam dwa wydania VHS, wydanie DVD i gorący jeszcze BD w drodze... i jakoś mi nie przeszkadzają różnice miedzy wydaniami. Uwielbiam wręcz dopatrywać się i doszukiwać tych różnic. To jest świetna zabawa :)
 

CleaneR

New member
Wlasnie wpadly epizody 4-6 przez drzwi.. zaraz zabieram sie do ogladania :) Jedynie poszukam na szybko 1-3 zeby zamowic.
Czy w wydaniu z wszystkimi epizodami jest jakas dodatkowa plyta?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Mój zestawik już jest!
REWELACJA!
Nie tylko w porównaniu do wydania DVD ale w ogóle jakość i szczegółowość obrazu to majstersztyk. Dźwięk - bajeczka (oczywiście angielski HD MasterAudio 6.1).
Nowy Yoda w epizodzie 1 robi wrażenie. Na szybko porównaliśmy z wydaniem DVD i syn stwierdził, że ten z DVD to jakiś Gremlin :)
Epizod VI, to nie jedno "Noooo" ale aż dwa w tej samej scenie!
Płytka nr 9 (uwaga: ma napisy po polsku) - zawiera kupisko świetnych gagów związanych ze StarWars.
Super dodatek - kopia oryginalnej klatki z kliszy filmowej z E3 - super to wygląda i fajne ujęcie wybrali.
To na tyle i na szybko. Wstępnie jestem przezachwycony!
Weekend już zarezerwowany na maratonik filmowy - oglądamy od E1 do E6 bez przerwy.... ale będzie super!
 

CleaneR

New member
Ja zdecydowalem sie sprzedac te czesci co dostalem od Panasonic i wieczorem juz zamowilem pelna sage. Powinna byc w sb/pn :) Podobnie jak Ty Vaderus mam versje VHS. DVD, a teraz DB. Moja zona troche rozczarowana... bo wersje dvd dostalem od niej.
 
Do góry