Star Wars: The Complete Saga (Episodes I-VI) [Blu-ray]30-09-2011

Przemek_PC

New member
Uczyć się angielskiego i kupować lepsze wydania a do tego tańsze. Pamiętam jak dziś rozwój rynku DVD w Polsce, u nas 40 tytułów a za wielką wodą ponad 2000. Do dziś mam spora kolekcję płyt DVD z regionu 1. Oglądając 15 lat temu te filmy z angielskimi napisami przy okazji podszlifowałem swój angielski. Obecnie konwertuję niektóre tytuły na Region Free abym mógł je odtwarzać w odtwarzaczu BD i okazało się, że brak polskich napisów nawet dla mojego 10-cio letniego syna nie jest problemem bo czego nie zdąży zrozumieć to szybko mu powiem o co chodzi i po kłopocie. A filmy takie jak Star Wars każdy fan zna na pamięć więc najlepiej żadnych napisów nie włączać tylko skupić się na obrazie.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Dystrybutor czy kto tam jest odpowiedzialny za "Star Wars" na Polskę dał wedle mnie ciała na całej lini,po rozmowie z kilkoma znajomymi i wspólnym omówieniu braku w takim wydaniu DTS HD w wersji oryginalnej z napisami polskimi to jakieś wielkie nieporozumienie.
A szkoda wielka bo i nabywców było by więcej a tak znów trza czekać na kolejne poprawki z nadzieją że ów dźwięk uwzględnią.
A tak swoją drogą ciekawie dla nas by brzmiało dts np. po węgiersku lub chińsku a nawet czeski był by ciekawym doświadczeniem podobnie chyba zresztą jak język polski dla wymienionych nacji.
P.s. i niech mi nikt nie próbuje wcisnąć kitu ze między dts a DTS HD Master nie ma różnicy :mrgreen: :krol:

chyba ze kupisz anglika tam jest pelen wypas,w tym przypadku nie obowiazuje klient nasz pan tylko polak to baran
 

Vaderus

New member
Bez reklam
O fok!
Dzisiaj miałem "przyjemność" usłyszenia ojczyźnianego wydania sagi... daaaawno już nie przeżyliśmy w domu czegoś takiego... wrażenia przeogromne... o mało nie powalające....
Zapuszczamy Epizod 4... a tu SŁYSZYMY przelatujące napisy "dawno, dawno temu w odległej galktyce..." i pierwsza konsternacja... to czyta Yvona (taki program) czy prawdziwy lektor? Łapiemy się mocniej foteli... bo niebezpieczeństwo wisi w powietrzu...
Mamy C3PO... odezwał się... i... dobrze że się trzymaliśmy foteli. bo mało na podłodze nie wylądowaliśmy :)
Moja córka (9lat, zna GW odkąd się urodziła) pojąć nie mogła co się dzieje... jeszcze czegoś takiego nie słyszała... :)
Dobra... żyjemy... zapuszczamy Epizod 5... I mamy jakiś dziwaczny głos wtedy kiedy mówi Luke... ło boze! Ale dopiero Han Solo... to mistrzostwo świata... co to k.wa jest ?!
Już pomijam legendarnego WADERA... bo to już wszyscy znają ;)
Ubaw po pachy.... będzie tego dabingu... nam już wystarczy :)

Sprawy techniczne - ktoś się kiedyś chyba tu Bastion Polskich Fanw Star Wars > Wojny Klonw > Star Wars Blu-ray bez dwiku DTS HD MA 6.1 wypowiadał, że nikt normalny nie usłyszy różnicy między DTS HD MA a wykastrowanym krajowym DTS ES... Cóż... szukamy lekarza dla naszej rodziny, bo odsłuchując wydanie UK (dla uspokojenia) zaraz po wydaniu PL usłyszeliśmy niesamowitą różnice...

Polecam, chociaż raz posłuchać polskiego dabingu (zresztą, inne też kładą na podłogę... więc uwaga) :) :) :)
 

Monkin

New member
Bez reklam
O fok!

Moja córka (9lat, zna GW odkąd się urodziła) pojąć nie mogła co się dzieje... jeszcze czegoś takiego nie słyszała... :)
Dobra... żyjemy... zapuszczamy Epizod 5... I mamy jakiś dziwaczny głos wtedy kiedy mówi Luke... ło boze! Ale dopiero Han Solo... to mistrzostwo świata... co to k.wa jest ?!
Już pomijam legendarnego WADERA... bo to już wszyscy znają ;)
Ubaw po pachy.... będzie tego dabingu... nam już wystarczy :)

Sprawy techniczne - ktoś się kiedyś chyba tu Bastion Polskich Fanw Star Wars > Wojny Klonw > Star Wars Blu-ray bez dwiku DTS HD MA 6.1 wypowiadał, że nikt normalny nie usłyszy różnicy między DTS HD MA a wykastrowanym krajowym DTS ES... Cóż... szukamy lekarza dla naszej rodziny, bo odsłuchując wydanie UK (dla uspokojenia) zaraz po wydaniu PL usłyszeliśmy niesamowitą różnice...

Polecam, chociaż raz posłuchać polskiego dabingu (zresztą, inne też kładą na podłogę... więc uwaga) :) :) :)

Mój syn jest co prawda sporo starszy od twojej córci i mogę z nim śmiało strzelić kielonka :-D, ale równiez stwierdził, że takiego wydania nie ma zamiaru oglądać i słuchać w domu. Chyba tylko po pijoku, żeby miec ubaw po pachy, jak można skopać coś, na co wszyscy fani Gwiezdnych Wojen czekali.
BTW czytałem tę dyskusję emocjonalną na wskazanym forum i nie dziwię się ludziom znającym każdy tekst z filmów na pamięć, że są mocno wq...ieni.
Ja zamawiam SW z Anglii. Kumpela z mężem przyjedzie na święta, to mi przywiezie w prezencie pod choinkę. A magikom z Imperialu, którzy nie po raz pierwszy kastrują oryginalne ścieżki dźwiękowe, co by dowalić polski dubbing - dziękuję. I tak większość wydań kupuję w necie za granicą , bo wychodzi na płycie nawet o kilkadziesiąt złotych taniej.
 

darekguma

New member
Bez reklam
O fok!
Dzisiaj miałem "przyjemność" usłyszenia ojczyźnianego wydania sagi... daaaawno już nie przeżyliśmy w domu czegoś takiego... wrażenia przeogromne... o mało nie powalające....
Zapuszczamy Epizod 4... a tu SŁYSZYMY przelatujące napisy "dawno, dawno temu w odległej galktyce..." i pierwsza konsternacja... to czyta Yvona (taki program) czy prawdziwy lektor? Łapiemy się mocniej foteli... bo niebezpieczeństwo wisi w powietrzu...
Mamy C3PO... odezwał się... i... dobrze że się trzymaliśmy foteli. bo mało na podłodze nie wylądowaliśmy :)
Moja córka (9lat, zna GW odkąd się urodziła) pojąć nie mogła co się dzieje... jeszcze czegoś takiego nie słyszała... :)
Dobra... żyjemy... zapuszczamy Epizod 5... I mamy jakiś dziwaczny głos wtedy kiedy mówi Luke... ło boze! Ale dopiero Han Solo... to mistrzostwo świata... co to k.wa jest ?!
Już pomijam legendarnego WADERA... bo to już wszyscy znają ;)
Ubaw po pachy.... będzie tego dabingu... nam już wystarczy :)

Sprawy techniczne - ktoś się kiedyś chyba tu Bastion Polskich Fanw Star Wars > Wojny Klonw > Star Wars Blu-ray bez dwiku DTS HD MA 6.1 wypowiadał, że nikt normalny nie usłyszy różnicy między DTS HD MA a wykastrowanym krajowym DTS ES... Cóż... szukamy lekarza dla naszej rodziny, bo odsłuchując wydanie UK (dla uspokojenia) zaraz po wydaniu PL usłyszeliśmy niesamowitą różnice...

Polecam, chociaż raz posłuchać polskiego dabingu (zresztą, inne też kładą na podłogę... więc uwaga) :) :) :)
Samym czytaniem tego posta ubawiłem się po pachy, musze to usłyszeć na własne uszy.
 

blady73

New member
witam> Mam ampli Denon 1906, czy jest u mnie szansa na ten DTS HD MA jeśli nie ma tego systemu w specyfikacji? Usłyszę różnicę, czy brać polskie wydanie i nie bawić się w Anglika?
 

Przemek_PC

New member
Jeśli amplituner nie obsługuje DTS HDMA to oczywiście takiego dźwięku nie usłyszysz, usłyszysz zwykły DTS. Zakup wersji SW z DTS HDMA wydaje się więc bez sensu ale nie do końca. DTS to taki fajny format, że zawiera swego rodzaju podstawę czyli DTS i rozszerzenia w postaci np. HDMA. Jeśli amplituner nie obsługuje HDMA to odtworzy tylko podstawę w postaci DTS a rozszerzenie zignoruje. Ale jeśli za jakiś czas zmienisz amplituner na dekodujący HDMA to automatycznie z usłyszysz to rozszerzenie. Podsumowując, napis na pudełku DTS HDMA nie oznacza, że trzeba mieć amplituner obsługujący ten format, wystarczy amplituner ze zwykłym DTS.
 

blady73

New member
Wielkie dzięki Przemek> pójdę na kompromis i SW kupię jako polskie wydanie a Władcę Pierścieni w wersji rozszerzonej z HDMA. Pewnie ampli szybko nie zmienię, bo moja lepsza połowa uważa, że skoro ten działa to po co wymieniać? :) Pozdrawiam
 

keinob

New member
Uk hdmi 6.1

Witam, czy w ostatnim czasie ktoś nabył tę sagę w Amazon.co.uk? Zastanawiam się czy nadal ścieżka dźwiękowa jest DTS HDMI.
 

JanuszKołeck

New member
DTS HD.

Proszę o wyrozumiałość, że nie przeczytałem wszystkich postów w tym wątku. Ale mam takie pytanie:

Czy ta edycja zawiera część IV w tej wersji, która była w kinach? Myślę tu o tych dodanych później Szturmowcach ujeżdżających "wierzchowce" na pustyni i o dodanej scenie jak Han Solo rozmawia z Jabba the Hutt? Chodzi mi o oryginalną wersję kinową.
 

keinob

New member
Dzięki za wiadomość.

kupiłeś tę która kosztuje w tej chwili 57,24 Funtów? (Nie mam możliwości wklejenia linków)
Jeśli można wiedzieć kiedy?

Ścieżka EN TO DOKŁADNIE English: DTS-HD Master Audio 6.1?

Prosiłbym jeszcze o info jakie są pozostałe ścieżki i w jakim języku napisy.
 

jontr

New member
Przyszla dzisiaj paczka z completna saga. Po otwarciu okazalo sie ze jest to wersja z klatka filmu, mile zaskoczenie, bo myslalem ze kupilem normalna wersje. Wlasnie ogladamy z coreczka 1 czesc, dzwiek i obraz wymiata :)

mi sie wydaje, ze pierwsze dwie czesci nie wygladaja az tak dobrze jak moglyby. zdecydowanie lepiej (moim zdaniem) prezentuja sie pod wzgledem jakosci obrazu czesci III-VI. co jest o tyle dziwne, ze IV czesc ma 20 (?) lat wiecej niz czesc I, a mimo wszystko wyglada... lepiej. pewnie kwestia uzycia cyfrowych technologii do nakrecenia nowej trylogii, choc tutaj pewnosci nie mam... pewnie za pare lat wydadza to po raz kolejny, tym razem w wersji 3D.

a propos wersji 3D - bylem w kinie na Phantom Menace 3D i... najbardziej zalowalem ze nie moge tego obejrzec w kinie bez okularow ;) jedyne co naprawde fajnie wygladalo to ujecia planet (pieknie to bylo zrobione i efekt 3D byl z rodzaju tych WOW) i wyscig na pustyni. reszta tak troche na sile byla.
 

klerim

New member
Ze względu na to, że w różnych miejscach znajduję różne informacje mam pytanie, jak to jest z polskimi tłumaczeniami na tych płytach Star Wars. Mamy polskie napisy oraz dubbing, czy lektora? Czasami czytam, że jest lektor, innym razem, że dubbing, a jeszcze gdzie indziej, że jedno i drugie. No i jeszcze znajdowałem różnice w opisie pomiędzy wersją 9 płytową BD oraz tą z dwoma zestawami po 3 płyty - czyli bezdodatkowej. Chciałem dokonać zakupu, ale kompletnie nie wiem, co kupię. A na dodatek mam wątpliwości, ogólnie rzecz biorąc, niestety nie przeczytałem nigdzie pozytywnej opinii. A chiałoby się mieć za kilkaset złotych coś, co budzi powszechny szacunek. Wszak to jednak kultowa saga i zasługuje na specjalne potrakowanie, nawet w takim kraju jak Polska.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Panowie, doradźcie gdzie teraz najlepiej kupić całą sagę ? Chodzi mi o sklepy internetowe... Na dniach chcę dokonać zakupu, od wydania już trochę czasu minęło, więc może wiecie gdzie jest "jakaś dobra cena" :)
 

mr.creed

New member
Dla zainteresowanych (właśnie zamówiłem):
Star Wars: The Complete Saga (Episodes I-VI) (Blu-ray) na muve.pl za jedyne 279,99 PLN :)
 
Do góry