Sony HDR-CX 730E

krazy777

Member
Bez reklam
Przy 16GB pokazuje tak:
* 50i FX - 1h29min
* 50i FH - 2h02min
* 50i HQ - 3h34min

a

* 50p PS - 1h16min.

Przy czym po włożeniu innej kart 16GB czasy zwiększyły się już o 4 minuty w każdym trybie.
Na razie wesel żadnych nie będę kręcił więc ciągłości aż takiej nie potrzebuje i będę nagrywał w 50p. Na codziennie użytkowanie typu spotkanie z rodziną itd lub wyjazd wakacyjny to te 1h16min wystarczy i potem zmiana karty i dalej.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Czy zainstalowało się wam prawidłowo oprogramowanie dołączone na kamerze? Te PlayMemories? Bo mi niestety nie chcą się zainstalować dodatki zaawansowane i nie mam tych opcji edytuj, wypal płytę, udostępnij. Jakiś pomysł jak to zainstalować?
Który program do edycji filmów byłby dobry dla słabego laptopa? Nie chcę jakiś bajerów tylko skleić do kupy kilka nagrań, dodać jakieś napisy itd. Mój laptop to Acer 5736Z (Pentium DualCore T4500 @2.30Ghz, 2GB Ram, zintegrowana grafa Intel GMA 4500M), czyli demonem prędkości nie jest. Miałem zainstalowane Pinnacle 14 i muliło strasznie.
 

SOBER1Z

New member
Niestety ale na takiej konfiguracji każdy program do edycji wideo będzie zamulał komputer, co najwyżej można spróbować połączyć nagrania przez dołączony program do kamery lub tsmuxer.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Mam tego świadomość niestety. Sprzęt jaki jest taki jest i nie zanosi się na zmianę. Spróbuję przeinstalować oprogramowanie dołączone do kamery i może problem zniknie.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Przeinstalowałem PlayMemoriesHome i teraz bez problemu zainstalowały mi się dodatkowe funkcje. Do sklejenia kilku filmików w jeden ten program się nadaje, ale żeby jakiś napis dodać, ewentualnie jakieś przejście pomiędzy klipami to już chyba nie. Ale dobrze, że chociaż filmy klei do kupy i złączenie 24min filmu zajmuje mu 5-6min na moim wolnym sprzęcie.
 

Arek

Member
Sprawdź czy te funkcje zaczną działać przy podłączonej kamerze do komputera.
Poza tym polecam wątek http://www.hdtv.com.pl/forum/kamery/27640-menu-do-struktur-avchd-br-jak-to-robic.html

Długa lektura przede mną... Domyślam się, że opisywane kwestie np. dotyczące odtwarzania w PS3 filmów 1080p sprzed kilku lat są mocno nieaktualne. Nie mniej muszę ten temat ogarnąć, bo dziś zauważyłem, że materiał nagrany w 50p PS zgrany na pamięć USB i podłączony do PS3 odtwarza się, ale coś jest nie tak z odświeżaniem klatek (na jasnych kontrastowych fragmentach gdy jest dużo detalu) bo obraz "mruga". Natomiast materiał puszczony bezpośrednio z kamery (przez HDMI) na plaźmie odtwarza się poprawnie. Nie wiem czy plazma ma znaczenie, bo to "staroć" 720p , nie mniej chcę nagrywać w możliwie najwyższej rozdzielczości bo to kwestia czasu gdy ją wymienię.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Ja przez PS3 jeszcze nie odtwarzałem, bo albo kopiuję na dysk i do playerka albo kartę SD też do playerka. Czasami też przez hdmi.
Teraz się zastanawiam jaką drogę obrać przy archiwizacji nagrań. Czy pójść w BluRay czy w jakiś duży dysk.
Arek, używałeś tego PlayMemories?
 

Arek

Member
Zainstalowałem PlayMemories, i w sumie niewiele z nim robiłem. Na próbę połączyłem tylko kilka krótkich klipów - działa, ale możliwości edycji to w tym programie są żadne (albo czegoś nie zauważyłem).

Sam będę poszukiwał za chwilę ciekawego i prostego (taniego) programu do edycji, typu Ulead VideoStudio (kiedyś używałem z powodzeniem).

Co do archiwizacji, jeśli zamierzasz mieć sporo nagrań, to chyba jest jedna droga - HDD, i to najlepiej x 2 :mrgreen: , ja np. nie odważę się trzymać archiwalnych nagrań tylko na jednym nośniku.
 

Zibi W

Member
Masz rację, dysk i płyty to rozsądne. Dyski czasem padają. Zanim kupi się nagrywarkę blu-ray można na dwuwarstwowych dvd.Polecam zabawę z multiAVCHD, można nim zrobić fajne menu i wystarczy do tego nawet muzealny komp bo pliki są tylko łączone w AVCHD lub BD bez ponownego kodowania.Mnie to odpowiada gdyż nie ma strat jakości obrazu.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
50p a 50i

50p ma wiecej klatek, daje lepszą jakość kosztem większej zajmowanej powierzchni na nośniku w dzisiejszych czasach nie jest az tak wymagana, 50i a 50p puście z BD a zobaczycie, że nie zobaczycie różnicy. Jeśli są sceny bardzo dynamiczne lepszy będzie 50p, do zwykłych zastosowań nie ma potrzeby.

Obróbka materiału, lepiej sprawdza się 50i i jest mniej wymagający.


Panowie, zakładacie wątek o Sony 730 a piszecie o czymś innym, może zmieńcie temat, na porady coś tam...


To wszystko już było setki razy.

Mało jest tutaj info o Sony 730 a szkoda.
 

slimak

New member
Bez reklam
50i a 50p puście z BD a zobaczycie, że nie zobaczycie różnicy.

Z 3 metrów na TV 40 cali jestem wstanie zazwyczaj rozróżnić 50p/50i (nieruchome ujęcie z ręki), wystarczy zwrócić uwagę na ukośne linie proste, które w 50i są minimalnie „schodkowe”.

Uwaga. Starsze odtwarzacze BD nie odtwarzają płyt i kart z 50p lub odtwarzają, ale z konwersją (na wyjściu HDMI wypuszczają sygnał 50i).
 

Arek

Member
Panowie, zakładacie wątek o Sony 730 a piszecie o czymś innym, może zmieńcie temat, na porady coś tam...
To wszystko już było setki razy.

Mało jest tutaj info o Sony 730 a szkoda.

Seba, faktycznie zrobił się lekki OT. Wracając do tematu wątku, zauważyłem że w silnym słońcu wciąż pojawia się "blue dot" , nie jest może tak bardzo widoczny jak w modelach poprzedzających CX700 (bodajże w 550 się zaczęło) , niemniej jest. Oczywiście pojawia się tylko w scenach pod słońce i to w szczególnych przypadkach, mi osobiście ta skupiona flara nie przeszkadza w ogóle, ale wiem że była kiedyś burza w szklance wody na ten temat więc piszę.

Filmowałem z osłoną przeciwsłoneczną, może dlatego efekt nie jest mocno dokuczliwy.

Tak w ogóle to czy ktoś posiadający CX700/CX690 może potwierdzić występowanie tej flary w tych modelach? Ja wiem tylko o "blue dot" w modelach wcześniejszych.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Ja jak na razie u siebie tego nie zaobserwowałem. Teraz wyjeżdżam na tydzień na urlop i będę dużo kręcił w słońcu to się przyjrzę czy mi to będzie przeszkadzać.

PS. Seba, może i mały OT, ale nie jest tak źle. Zobacz sobie np. wątek o 50VT30. Na ponad 200 stron może z 60 jest na temat.
 

oneGabryś

New member
Widzę, że wywiązała się fajna dyskusja, aż chce się dodać coś od siebie :)

Poprzedni model HDR-CX700VE również oferował następujące tryby nagrywania: 50p, 50i i 25p. Wyszedłem z założenia, że najlepiej zachowywać nagrania w najwyższej możliwej jakości i najczęściej korzystałem właśnie z 50p. Płynność obrazu jest na pierwszy rzut oka zbliżona do 50i, ale takie nagranie niesie ze sobą wyższą jakość - zapisywanych jest 50 pełnych klatek (a nie półklatek). Moim zdaniem to najbardziej "przyszłościowy" format do oglądania na komputerze, telewizorze, Blu-Ray.

Zarówno z osłoną przeciwsłoneczną, jak i bez niej, nie udało mi się wywołać w HDR-CX700VE niebieskiej "kropki". Wyczytałem gdzieś, że jeśli taki efekt się pojawia, pomaga delikatny zoom.

Wracając jeszcze do trybu nagrywania 25p - jest on reklamowany jako środek do osiągnięcia kinowego "charakteru" naszych nagrań. To prawie tyle, co klasyczne 24 filmowe klatki. Efekt, jak zauważył Arek, jest specyficzny, ale w połączeniu z dostępnymi także w HDR-CX730E ustawieniami "CinemaTone", może się podobać. Do poeksperymentowania :)

Arku, przypomniałem sobie o Twoim pytaniu na temat x.v.Colour. Można go raczej używać bez zastrzeżeń. Telewizor bądź monitor nieobsługujący tego systemu wyświetli obraz zwyczajnie.
Pozdrawiam.
 

azet

New member
Bez reklam
no to co to za kamera ? bo już miałem kupować Panasonic HC-X900 ale znalazłem ten wątek i zwątpiłem ....kamera generalnie do rodzinnego filmowania, czasami chciałbym ustrzelić jakieś ujęcie na pokazach lotniczych , może i zdjęcie dałoby się zrobić sensowne .... co sądzicie ? totalny amator jestem ....
 

Arek

Member
Do zdjeć to są aparaty... na fotki to nie licz, chyba ze komórkowa jakość Tobie wystarczy.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
To trzeba mieć dwie kamery a wątpię w to, sam bym chciał wiedzieć.
Jak oglądam różne nagrania to się zgubiłem, jeszcze jutro obejrzę jak będę miał chwilę.
Noc
kurcze Sony sztucznie rozjaśnia, Panasonic lekko przyciemnione

Dzień

Panas jakoś takie kolory są dla mnie mniej naturalne.
Ale to moje zdanie

panas vs Sony - Sony jakiś taki wielki jest, panas wydaje się delikatniejszy.

Dodatki - znowu Sony.

Ja nic nie kupuję
Na teraz interesuje mnie Sony 730 kontra Sony NEX5n

Slimak - oczywiscie, ale na codzień jak oglądasz, aż tak się nie wpatrujesz
Arek - dzięki za zrozumienie, zawsze pod slońce czy latarnie coś tam wystąpi niebieskiego, w modelach CX550 to był dramat.
 
Do góry