Sony HDR-CX 730E

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Witam wszystkich , czy ktoś porównywał tego Sony cx730 do panasonica x900. Na youtube widziałem filmiki , nawet ściągnąłem . I wydaje mi się że albo Sony podbarwia kolory albo Panasonic nagrywa blado. Jak uważacie , co jest bardziej godne polecenia? Sony czy Panasonic?


a dla mnie na odwrót, sony bardziej naturalne, a panas upiększa kolory.
YT to najgorsze porównanie!

Lepiej zabrać kartę i samemu porównać.
 

sebarc

New member
Witam.

Mam pytanie, zastanawiam sie nad zakupem tej kamery, czy jest w niej możliwość ręcznego ustawienia ostrości na danym elemencie tak jak to mają np. lustrzanki że kręci się ręcznie obiektywem? chciałbym używać tej kamery do filmowania w dyskotekach, moj dotychczasowy sony hx9v miał problem z łapaniem ostrości, nie wiem jak w tej kamerze będzie działać ta funkcja.

Dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam
 

Meryler

New member
Jaki mikrofon zewnętrzny polecacie do tej kamerki? Będę go potrzebował do nagrywania głosu w zamkniętym pomieszczeniu(nie wygłuszonym. Myślałem nad ZOOM'em H2 podłączonym do kamery. Jest jakaś inna możliwość ?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Witam.

Mam pytanie, zastanawiam sie nad zakupem tej kamery, czy jest w niej możliwość ręcznego ustawienia ostrości na danym elemencie tak jak to mają np. lustrzanki że kręci się ręcznie obiektywem? chciałbym używać tej kamery do filmowania w dyskotekach, moj dotychczasowy sony hx9v miał problem z łapaniem ostrości, nie wiem jak w tej kamerze będzie działać ta funkcja.

Dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam

Bez przesady nie porównuj tego aparatu do tej kamery!
Kamera ma ostrość ręczną jak i automatyczną i świetnie sobie poradzi.
 

Kabanos85

New member
Witam forumowiczow, parę pytań od amatora ;)

Jak waszym zdaniem ta kamera sprawowałaby się podczas kręcenia koncertów? Jak wiadomo wiążą się z tym dość specyficzne warunki oświetleniowe, a zależy mi na kamerze, która będzie w stanie w zadowalający sposób uchwycić zarówno, to co dzieje się na scenie, jak i oczywiście sam dźwięk. Chyba, że polecilibyście mi coś całkiem innego?

Drugie pytanie - czy mogę podłączyć do niego mikrofon? Ale nie chodzi mi o użycie hot shoe, tylko normalny mikrofon, jakiego używają m.in. reporterzy w telewizji do przeprowadzania wywiadów ;)

Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi
 

krazy777

Member
Bez reklam
Myślę, że będzie się dobrze sprawowała. Miałem ją ze sobą na weselu u znajomych i kręciłem trochę i wszystko super wyglądało na TV, równie dobrze brzmiało. Na weselu było karaoke i naprawdę ekstra to wyszło.
 

PrzemekL

New member
A jakie etui polecacie do tej kamery?

Ja przetestowałem LCS-SRC: sony.pl/product/cac-cases/lcs-src

Kamera lata luźna w środku, generalnie nie jest za dobrze.

Oprócz tego przy zakupie kamery dostałem gratis LCS-MX100: sony.pl/product/cac-cases/lcs-mx100

jednak ta torba jest dla mnie za duża.

Poprzednio miałem kamerkę Sony HDR-CX160E i używałem futerału LCM-CXB: alejka.pl/usztywniona-torba-lcm-cxb-for-camcorder-s-hdr-cx100-hdr-cx105e-hdr-cx106e.html

i to była rewelacja - etui idealnie dopasowane do kamery.

Czy moglibyście polecić coś podobnego do CX730? Może innej firmy?
 

kielbasa

New member
Witam na forum

Witam szanownych forumowiczów. Jest to mój pierwszy wpis na tym forum.
Spowodowany jest zakupem właśnie Sony HDR-CX 730E. To pierwszy dzień z tą oto kamerą i od razu coś mi się w niej nie spodobało. Jak kamera jest wyłączona i ją obracam to coś w niej się przesuwa. Czy tak ma być? Mam wrażenie że to obiektyw w niej tak sobie się przesuwa. Ale być może tego typu kamery tak mają? Dodam tylko że to moja pierwsza kamera w życiu. Nie licząc internetowych :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Witam szanownych forumowiczów. Jest to mój pierwszy wpis na tym forum.
Spowodowany jest zakupem właśnie Sony HDR-CX 730E. To pierwszy dzień z tą oto kamerą i od razu coś mi się w niej nie spodobało. Jak kamera jest wyłączona i ją obracam to coś w niej się przesuwa. Czy tak ma być? Mam wrażenie że to obiektyw w niej tak sobie się przesuwa. Ale być może tego typu kamery tak mają? Dodam tylko że to moja pierwsza kamera w życiu. Nie licząc internetowych :)

Rany boskie czytasz instrukcję, tam masz co to jest.
Przy wył przesuwa się obiektyw (jego elementy)
Czy to Sony czy to p czy j tak mają.
Producenci opisują to w intrukcjach.
 

TaSZaR

New member
Witam.
A ja mam pytanie związane z obiektywem, ponieważ też jestem zainteresowny kupnem tej kamerki Sony.
Dlaczego te Zeiss-y w tych droższych kamerach mają zoom optyczny tylko 10x - 12x ?
Natomiast przeglądając ofertę Sony, zauważyłem że modele tańsze ( ale nie z obiektywami Zeissa ) posiadają zoomy optyczne grubo ponad 30x ? ( Nie wspominając już o zoomie cyfrowym ).
I prośba o odpowiedź czemu nie ma Zeiss-ów z 20x zoom i więcej, oraz z czysto technicznej strony, jakie są plusy a jakie minusy ?
 

Arek

Member
Odpowiedź jest banalnie prosta. To fizyka.
Im większy zoom optyczny tym gorszy jakościowo obiektyw. Kropka.

Najlepszy obiektyw to taki który w ogóle zoomu nie ma, czyli stałoogniskowy :mrgreen: , tylko kto by taką kamerę kupił? JA :twisted:

to oczywiście bardzo spłycone wytłumaczenie, ale tak to mniej więcej wygląda w konsumenckim sprzęcie.

pzdr
 

TaSZaR

New member
Dzięki. Rozumiem sedno sprawy.
Jeszcze pytanko. Skoro im większy zoom optyczny, tym gorszy obiektyw, to czy to "gorszy" będzie miało dla mnie różnicę, dla amatora, który będzie filmował dzieciaki dorastające w domu, na imprezach, na wakacjach, przeróżne spotkania itp ?
Czy będę zadowolony ( choć nie potrafię sprecyzować tego "zadowolony" i pytanie troszkę retoryczne ) z materiału nagrywanego z takim zoomem obiektywu +ten cyfrowy ? Rozumiecie, filmowanie dzieciaków gdzieś na łące, czy plaży ganiające daleko i potrzeba w tym momencie zoomowania.

Może pytania troszkę banalne, ale ponad 3,5 tyś zł to wydatek jednak spory. Doczytałem szczegóły tej kamerki, że stabilizacja bardzo dobra, obiektyw z najwyższej półki, filmiki na YT oglądałem, ale lubię jak mi ktoś postawi tą przysłowiową, technicznie wytłumaczoną, kropkę :)
Z góry dziękuję za konkretną odp.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ALe co ma cena do zooma, im bardziej robisz zooma tym gorsza będzie jakość i stabilizacja, dobry sprzęt praktycznie nie ma zooma, ciesz się, że jest.
Masz 10-12x i jest OK a cyfrowy pewnie z x300.
Nie jest gorszy obiektyw, ale pogarsza się obraz wraz z zoomem, mówimy tutaj o najwyzszym modelu.
W salonie możesz sam to sprawdzić i będziesz wiedział.
 

TaSZaR

New member
Właśnie o takie szczególiki mi chodzi. Większy zoom - pogorszenie jakości obrazu i stabilizacji. Zaznaczyłem że amator jestem, bo sam wiesz, to jak z kartami grafy, te mają takie bajery, te inne, te jeszcze więcej ich mają, ale generalnie dla amatorskiego oka w sumie nie ma aż tak drastycznej różnicy (wiem po mojej karcie :) ).
Doczytałem jeszcze kilka informacji o kamerce i zdecydowany jestem na nią, ewentualnie model 740e z wewn. pamięcią.
Jak będę już po okiełznaniu jej, to postaram się jakąś opinię dodać.
Dzięki za wszelkie info.
Pzdr.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
W salonie jak będziesz weź kartę i się nią pobaw, bardzo fajna kamera nagraj coś. Bardzo dobra stabilizacja.
Pamiętaj na zoomie się nie nagrywa, zobacz sam jak oglądasz dokumenty czy oni robią zooma ?
 
Do góry