Sony HDR-CX 730E

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Bo wydaje mi się, że jest większy, ale jak patrzę na stronę Sony i dodatki (obiektywy) do niej to podają obiektywy na średnicy 37mm.
 

Arek

Member
Jest większy, znajdziesz to w specyfikacji np na stronie sony w danych technicznych. Jak dobrze pamiętam to 43 mm. Ale nie licz że to lepsze, jaśniejsze szkło, po prostu nowa stabilizacja układu optycznego potrzebuje więcej miejsca. W zestawie jest redukcja do zastosowania akcesoriów.
 

krazy777

Member
Bez reklam
O, w końcu się założyciel tematu odezwał po małej przerwie. I jak tam Arek się sprzęt sprawuje? Zauważyłeś może u siebie podobne drżenie jak w tym filmiku co wrzuciłem jako pierwszy?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Na stronie to ja znalazlem ze ma 52 i sie zastanawialem czy to prawda i czy obiektywy z 37mm da rade zamocowac i nie wyjda jakies kwiatki.
Do tej stabilizacji nie jestem przekonany.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Faktycznie ma 52 a w zestawie jest pierścień redukcyjny na 37. Mnie właśnie ta stabilizacja przekonała. Do wyboru miałem CX690 za 400zł mniej więc wolałem dopłacić i wziąć model tegoroczny i właśnie z nową optyką.
 

Arek

Member
Krazy777, Twoich filmów jeszcze nie widziałem, ale ta nowa stabilzacja jest faktycznie inna i stąd może takie wrażenie. Ja uważam, że jest świetna, szczególnie do zastosowań o jakich pisałem na początku. Wczoraj kręciłem syna który biegał po ogrodzie i mnie gonił, wyszło rewelacyjnie w porównaniu do standardowych rozwiązań w amatorskich kamerach.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Jest gdzieś film Panasonic X900 i Sony CX730 porównanie stabilizacji, owszem nieźle to wygląda, ale jakieś gigantycznej różnicy nie widać.
Pozatym to nowość nie wiadomo czy to jest awaryjne.
Jak jest reduktor to fajne, przejadę się do Sony i poproszę o niego z moim obiektywem i zerknę.
 

slimak

New member
Bez reklam
CX740.

Na obiektywie przejściówka 52/37 i filtr UV?37mm – stąd ściemnienia obrazu na rogach.


20120601105110.MTS - метро (45 мб)

20120601105625.MTS - метро (286 мб)

20120601105917 (1).m2ts - выход из метро (318 мб)

20120601105917 (2).m2ts - площадь машины (339 мб)

20120601105917 (3).m2ts - площадь фонтан (354 мб)

20120601113909.MTS - в помещении (453 мб)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Dzięki wielkie!
Zerknę czy ta przejściówka czegoś nie powoduje, chętnie też bym zerknął mój obiektyw z Panasonic SD900 z ciekawości.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
No i klops z tą przejściówką na nagraniach wygląda to bardzo słabo, przez stabilizację, kurcze byłem w sony i zapomniałem mój obiektyw nakręcić, no cóż trzeba będzie jechać jeszcze raz. Muszę powiedzieć, że przekonuję się powoli do tego CX730 naprawdę fajna zabawka, brakuje mi paru rzeczy, ale co zrobić.
Sony CX730 kontra NEX5N, zdecydowanie kamera dużo lepsza do wszelakiego zastosowania, choć cena lepsza w NEX.
Szkoda że NEX tylko ze statywu bądź stabilnej ręki.
Jednak ten rok nie jest dobry na zakup kamery jak dla mnie, szkoda że do CX730 dali taki mały ekran na tak wielką kamerę.
 

krazy777

Member
Bez reklam
740 ma chyba wbudowane 32GB pamięci a reszta to to samo co 730. Ja używam kart Sandisk 10 klasy, mam 2x16GB i 1x32GB i spisują się bez zarzutu.

Co do wielkości ekranu to byłem z niego zadowolony, ale ostatnio zobaczyłem w jakimś markecie któregoś Panasonica za ok. 3500zł (pewnie seria 900) i tam ekran był odczuwalnie większy.
 

Ratj2000

New member
Sandisk 10 klasy ale SDHC?? A jakim programem obrabiasz material 50p? Ja mam Pinnacle Ultimate 15HD i nie wiem czy uda mi sie obrobic material takiej jakosci bez utraty jakosci lub konwertowania na 50i. Szukalem na forach internetowych i niby sie da, aczkolwiek ja nie moge znalezc takiej opcji przy wypalaniu plyty. Max to 50i. Moze zle szukam dlatego pytam. Z gory dziekuje za odpowiedzi:) i pozdrawiam
 

krazy777

Member
Bez reklam
Tak, SDHC. Powiem Ci, że ja w zasadzie nic nie obrabiam. Raz, że za słaby mam komputer, dwa nie mam na to czasu. Jedynie parę filmików z jakiejś konkretnej imprezy scaliłem, nadałem nazwę i tyle. I takie pliki wrzucam surowe na dysk i odpalam poprzez player i tyle. Kiedyś mnie ta sytuacja też czeka, bo zamierzam kupić sobie nagrywarkę zewnętrzną BluRay i archiwizować nagrania.
 

Ratj2000

New member
Ogolnie chce kupic kamere i po przeszukaniu internetu i porownywaniu roznych kamer zdecydowalem sie na sony cx730e. Skoro 740ve rozni sie tylko tym ze ma 32G hdd po co przeplacac? Wole kupic karty pamieci. Poza tym ciekawi mnie jeszcze sony xr260ve. 160GB hdd. Jest tansza niz cx. Ale porownujac parametry kompletnie nie wiem o co chodzi. Moze xr260ve mimo iz jest z 2012 roku jest gorsza niz cx730e?
 
Do góry