Sony HDR-CX 730E

krazy777

Member
Bez reklam
Ja po tygodniu kręcenia w dużym słońcu nic takiego nie zaobserwowałem. Po obejrzeniu tak na szybko kilku filmików na TV jestem z jakości zadowolony i to bardzo. Kolory na które wcześniej trochę narzekałem są teraz super. Cały czas nagrywałem w iAuto. Morze tam gdzie jest niebieskie to jest niebieskie, a tam gdzie turkusowe to jest turkusowe też na TV. Człowiek czuję się tak jakby tam był.
Jedyne co mi nie odpowiada to obraz jakby drżał na moim TV, dziwnie to odbieram. Żona mówi, że się doszukuję hehe ale na laptopie chyba tego nie zauważyłem. Wszystko nagrywałem w 50P.
Jeszcze jedno. Co do robienia zdjęć. Miałem wcześniej Kodaka ZD710, który robił całkiem fajne zdjęcia jak dla mnie ale coś nawalił. I już miałem szukać jakiegoś małego kompakta, ale po zrobieniu góry zdjęć tą kamerą jestem zadowolony i chyba ni już nie będę szukał. Jedyne co wkurza to mały kąt widzenia, bo kumpel jakimś aparatem Samsunga robił zdjęcie z tego samego miejsca i jego aparat bez problemu objął karuzelę wysoką na 50m a kamera nie.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Nie powinno być "drżał obraz"
Możesz zamieścić gdzieś te zdjęcia i filmiki w wersji z kamery nie przez youtuba?
 

krazy777

Member
Bez reklam
jaki serwer sie nada? Pomysle o tym w wolnej chwili i znajde jakis sample zeby za duzo nie zajmowal i wrzuce gdzies.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Pobieraniem się nie martwię tylko wysyłaniem:p po obejrzeniu kilku filmików z urlopu stwierdzam jednak, że są te blue dot, ale nie jest to w żaden sposób uciążliwe i pewnie bym tego w ogóle nie zauważył gdybym o tym tutaj nie przeczytał hehe jak coś to jeszcze mogę coś wrzucić.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Zdjęcia ładne.
Co to za kraj miejscowość, bardzo ładnie.
Te krótkie nagranie uszkodzone.
Są dziwne drgania to trzeba jednak zweryfikować.
Trochę za krótkie te nagrania, wiadomo w "p" dużo zajmują.
Daj jeszcze coś jak coś możesz. Ciężko po tym jednym nagraniu zobaczyć widać kolory naturalne, ale kręciłeś dużą odległość i kamera kręciła te skały pod nogami jak i wodę. Ja nie wiem czy starsze modele z 2010 nie miały lepszego obrazu, ale to takie moje zdanie nie jestem pewien.
 

krazy777

Member
Bez reklam
No z jakości zdjęć jestem bardzo zadowolony i jak na takie domowe użytkowanie to w zupełności wystarczą, czyli zakup aparatu przynajmniej jak na razie odpada zdecydowanie.
Zdjęcia i filmiki były robione na Cyprze, miejscowość Agia Napa (Ayia Napa). Polecam, bardzo fajne miejsce do wypoczynku, byłem tam 2 razy i chciałbym jeszcze kiedyś pojechać.
Właśnie te drgania mnie trochę niepokoją, nie wiem co by przestawić żeby tego nie było widać. Przypominam, że ustawienia to był pełny automat. Jak słychać szum wiatru trochę za mocno się nagrywa.
Postaram się jeszcze coś wrzucić, taki 2-3 minutowy filmik. Nie wiem czemu ten krótki filmik się uszkodził, u mnie na laptopie chodzi. To był wycinek z jednego filmiku kręconego nocą.
Kolory są bardzo fajne i naturalne, na moim TV widać dokładnie tak jakby się tam było. Co miałeś na myśli pisząc: "Ciężko po tym jednym nagraniu zobaczyć widać kolory naturalne, ale kręciłeś dużą odległość i kamera kręciła te skały pod nogami jak i wodę"? Ten pogrubiony fragment.
Nie znam kamer wcześniejszych, ale ściągałem wcześniej sporo sampli z różnych kamer, np. Sony Cx690, CX700, Panasy te 900, jakieś Canony i JVC i powiem, że ta kamera mi się bardzo podoba i obraz przez nią oferowany. Nie przypominam sobie żeby tamte sample były jakościowo dużo lepsze. Może jedynie Panasonic oferował ładniejsze kolory.
A Ty Seba_Fan jaką masz kamerkę? Jestem ciekaw co mógłbym jeszcze w tej poprawić żeby osiągnąć jak najlepsze efekty.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Te kamery co wymieniłeś to nowe modele ja piszę o starszych jak XR520 taką właśnie posiadam i jeśli będziemy w okolicy możemy porównać dla zabawy.
jeśli nagrywasz z automatyką to ręcznie mikrofon można wyciszyć, wtenczas nie ma tego wiatru.
Zdjęcie 168 mi się bardzo podoba, naprawdę ładne zdjęcia, do zwykłych zastosowań, tak naprawde wszystkie są ładne :)
no może nie wieczorne.
W Sony jest to w porównaniu z Panasem, że jak dla mnie Sony ma bardziej naturalne kolory.
Co do drgań w samej kamerze nic nie zmienisz, możesz jej zrobić reset, jeśli to nie pomoże jedź do salony Sony i porównaj z inną, bo źle to wygląda.

Co do kręcenia pobaw się postaw dwie butelki w jakieś odległości od siebie, jedna za drugą i pobaw się manualem (pokrętło) ostrość, jeśli coś jest blisko i jest kamera na automatyce to kręci wyraźniej ten pierwszy przedmiot.
Jeśli kręcisz coś w oddali bądź panoramę, albo jesteś w samochodzie i jest szyba masz gotowe ustawinie w kamerze jak kręcenie panoramy (obiektów dalszych), wtenczas kamera nie skupią się na szybie, ale na dalszej części.
To tak w dużym skrócie.
Nie uważasz, że trochę duża jest ta kamera?
 

krazy777

Member
Bez reklam
Muszę obejrzeć resztę filmików i sprawdzić czy na innych te drżenie zaobserwuje. Jakbyś mógł to podeślij jakiś sample ze swojej kamerki. Mam nadzieję, że mi jednak nie padła już franca hehe nie wydaje mi się by była zbyt duża, wygodnie leży w dłoni. Posiadam najmniejszą torbę Sony, LCS-X10 i wchodzi bez problemu nawet z baterią FV100 i paskiem naramiennym. Wiadomo, że w porównaniu z tą co miałem wcześniej (DCR-SR38) ta jest sporo większa ale nadal jest to ręczna kamerka.
 

oneGabryś

New member
krazy777, obejrzałem pierwszy z zamieszczonych przez Ciebie filmów. Na samym początku faktycznie widać delikatne drżenie obrazu, jednak nie wydaje mi się, aby było ono natury sprzętowej. Żaden wbudowany system nie wyeliminuje wszystkich mocniejszych drgań. Po pewnym czasie miałeś po prostu pewniejszą rękę - i stabilny film :)
W nowych, najlepszych modelach Handycam takich jak HDR-CX730E mamy do dyspozycji kilka "poziomów" ustawień stabilizacji. Warto zweryfikować jej tryb pracy. Wchodzimy w Menu -> Aparat/Mikrofon -> SteadyShot. Opcją, która zapewnia najlepsze tłumienie drgań, jest "Aktywny" - mamy tutaj połączenie optycznej, cyfrowej oraz równoważonej (nowość!), mechanicznej stabilizacji obrazu.
Pozdrawiam.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Sony XR520
Kod:
http://speedy.sh/SJXTj/forum.rar
http://speedy.sh/SJXTj/forum.rar


faktycznie punkt niebieski jest jak promień słońca wpada do obiektywu.
W poprzednich modelach było to bardziej widoczne. Ciekawe co na to Sony, pewnie nie kręcić pod słońce.

Dzięki za nagrania, jedyny minus to dużo zajmują w "p" ja mam w "i" i mało zajmują nagrania.
Widać naturalność nagrań.
 
Ostatnia edycja:

krazy777

Member
Bez reklam
Tak jak już wspomniałem, gdybym tu nie wyczytał o tym niebieskim punkcie to na bank bym nie zwrócił uwagi na niego.
Może dużo zajmują, ale skoro to jest najwyższa jakość to w takiej będę chyba dalej nagrywał. W "i" nie zajmują aż tak wiele mniej, bynajmniej wg kamery różnice w czasie nagrywania nie są aż tak duże.
Właśnie z tego jestem bardzo zadowolony, że nagrania są naturalne. Naprawdę jest tak jakby człowiek w tym miejscu dalej był, kolory są super odwzorowane.
Seba, ściągnąłem Twoje sample i jutro obczaję na TV jak to wygląda. Na laptopie woda super wygląda, ale podczas przejazdu kamerą widać trochę jakby obraz tracił płynność. Coś jak problem 50Hz w plazmach. Ale żeby tego nie było to chyba kamera musiałaby kosztować z 20k hehe
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Problemu nie ma, to często problem aplikacji co odtwarzają.
Jak najbardziej nagrywaj w "p", różnica w zajętości jest prawie dwukrotna.
Właśnie dlatego kiedyś pisałem, że nagrania z kamer Sony są dla mnie bardziej naturalne niż z Panasonica jak widać na samplach co są w Internecie zamieszczone.
Najważniejsze to być zadowolonym.

Oczywiście trzeba pamiętać, że nagrania są na auto bo kto by się męczył na manualu :) w wakacje.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Zadowolenie to podstawa. Obejrzałem Twoje filmiki i faktycznie na TV jest dużo lepiej z płynnością, ale jednak trochę jakby obraz drżał. Teraz to może player nie wyrabia.
Co do automatyki to chyba jednak najlepiej tak, bo szybciej kamera sama się dostosuję do zmiennej scenerii, którą nagrywamy niż manualne ustawienia. A jeszcze jak ktoś jest niezorientowany jak ja w tych funkcjach to tryb automatyczny jest zbawieniem hehe
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Może ręka mi latała, praktycznie cały dzień nagrywałem, no i trzeba dodać, że u Ciebie stabilizacja jest inna, choć też widać latanie.
Dla mnie jak i dla Ciebie to podstawa automatyka, bo ja na wycieczkach nie mam czasu na ustawienia.
Duży atut o którym mnie wspomnieliśmy to szeroki kąt, u mnie nie mam, mam obiektyw.
Jaka u Ciebie jest średnica, u mnie 37mm?
Będę musiał w wolnej chwili jeszcze raz się pobawić tą kamerą.
 

krazy777

Member
Bez reklam
A z tą średnicą to mi zabiłeś klina, nie wiem hehe będę musiał to sprawdzić gdzieś w papierach. Ale chyba też coś koło tego co Ty masz.
 
Do góry