Sony HDR-CX 730E

Ratj2000

New member
Za duzo tych kamer na rynku:) dotychczas przez 6 lat uzywalem sony 94e i bylem bardzo zadowolony. Jednak ostatniej srody kamera umarla wiec trzeba zakupic nowa:)
 

Ratj2000

New member

krazy777

Member
Bez reklam
Na jednej płycie DVD wejdzie może z 20 min. Jeszcze nie nagrywałem, ale mniej więcej tak pliki ważą.

Tych dwóch kamer nawet nie ma co porównywać. Nie ta półka cenowa i nie ta klasa. To że 260 ma większy zoom to nie jest jej plusem. Teraz im mniejszy zoom w zasadzie tym lepiej. CX730 jest dużo lepszą kamerą od 260: ma szerokokątny obiektyw Carl Zeiss (vs G Lens), większą matrycę, wizjer, nową stabilizację. Naprawdę nie ma co porównywać. Możesz jeszcze popatrzeć na Panasonica X900. Ja szukając myślałem też o niej, ale nie miałem okazji nigdzie jej pomacać w sklepie więc wybór padł na Sony.
 

Ratj2000

New member
Ogolnie nigdy nie bylem zwolennikiem ani panasonic ani canon ani jvc. Dlatego zdecyduje sie na cx730e. Dzieki wielkie za pomoc!! Gdyby ktos jeszcze moglby sie wypowiedziec na temat edycji video 50p bylbym wdzieczny:)
Dzieki wielkie!
 

Ratj2000

New member
I jeszcze jedno pytanko. Jak wyglada sprawa z przenoszeniem video z kamery na hdd? Jadac na wakacje wiem, ze potrafie nagrac ponad 20h filmow w najwyzszej rozdzielczosci. Przeliczajac ze 32GB potrafia zmiescic nieco ponad 2h video w 50p bez sensu jest kupowac 10 kart pamieci. Mysle o malym kueszonkowym dysku twardym ok 1TB. Musi on spelniac jakies wymogi co do predkosci jak karty pamieci czy wszystkie dyski twarde sa juz odpowiednio szybkie?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
740 ma chyba wbudowane 32GB pamięci a reszta to to samo co 730. Ja używam kart Sandisk 10 klasy, mam 2x16GB i 1x32GB i spisują się bez zarzutu.

Co do wielkości ekranu to byłem z niego zadowolony, ale ostatnio zobaczyłem w jakimś markecie któregoś Panasonica za ok. 3500zł (pewnie seria 900) i tam ekran był odczuwalnie większy.
Tyle że, czasem ekran większy a rozdzielczość mniejsza, to też trzeba brać pod uwagę.

Panowie, odpowiem krótko bo dużo jest tematów o 50p i co z nimi robić i szkoda tutaj o tym pisać, nie wiem czemu nie znalazłeś nic, wiec koncentrujmy tutaj się o czymś innym.

DO kamery ma program PBM świetnie sobie radzi i proste filmy zrobisz w nim bez ponownego kodowania materiału + wypalisz na BD

Na DVD nie ma opcji wrzucenia takich plików i ich oglądania, tylko 50i z tego co pamiętam, specyfikacja DVD AVCHD na wiki

Kamera ma możliwość zgrani na dysk 2,5 cala po USB

Panowie czemu nie czytacie instrukcji jest dostępna w sieci na stronie Sony.

Dobry program do video to Sony Vegas chyba 300zł, inni mówią ze są inne, tutaj na stronie są one podane. Ja polecam Sony jest tani i dobry.

Ile nagrasz na kartę masz w instrukcji, 32GB starczy a później zgrywasz na dysk podpięty do kamery.

Ratj2000 instrukcję masz na stronie Sony w pdf przeczytaj ją, ja tak zrobiłem
 
Ostatnia edycja:

oneGabryś

New member
Ratj2000, kto pyta nie błądzi :) Postaram się wyjaśnić wymienione przez Ciebie kwestie związane z modelem HDR-CX730E.

Nagrywanie ze zewnętrznym HDD
Większość nowych kamer Handycam (w tym także HDR-CX730E) posiada funkcję bezpośredniego kopiowania materiału z nośnika znajdującego się w kamerze na zewnętrzne urządzenie USB - przenośny dysk ma tu najlepszy stosunek pojemności do ceny. Zgrywanie danych odbywa się w łatwy sposób bez użycia komputera, wymagana jest tylko przejściówka VMC-UAM1 służąca do połączenia kamery z zewnętrznym HDD. Z pewnością docenisz to rozwiązanie jako alternatywę dla zakupu wielu kart pamięci.
Jest określonych kilka zaleceń dotyczących formatu, wielkości i zasilania zewnętrznego dysku.

Wybór kart pamięci
Umieszczona przez Ciebie karta pamięci SDHC klasy 10 o pojemności 32GB będzie dobrze współpracować z HDR-CX730E. Kamerę przetestowano pod kątem kart pamięci standardu SD/SDHC/SDXC o pojemności aż do 64GB. Jeśli chcesz zaoszczędzić, możesz sięgnąć po karty o niższej klasie prędkości - dla tej kamery w zupełności wystarczy 4. klasa.

Obróbka wideo 50p
Większość informacji przekazał już Seba_Fan, mogę tylko potwierdzić, że dołączone do kamery oprogramowanie PlayMemories Home oraz Sony Vegas poradzą sobie z edycją plików zapisanych w 50 klatkach na sekundę (ta pierwsza aplikacja umożliwia proste operacje przycięcia oraz łączenia ujęć). W Vegasie można ustawić odpowiednie opcje dla renderowania z zachowaniem oryginalnej prędkości klatek, natomiast eksport nagrań do formatu DVD wiąże się z ograniczeniem rozdzielczości do 576i50.

Pozdrawiam.
 

Arkasetio

New member
Witam zastanawiam się nad kupnem tej kamery. Szczerze nie znam się na kamerach i to będzie moja pierwsza kamera.
Posiadam aparat cyfrowy Sony HD DSC-H20 i szczerze nie jestem zadowolony z tego aparatu, zdjęcia robi średni, nagrywanie nawet dobre bez zastrzeżeń, mam już go 2 lata, ale coraz kiepska jakość jest itp.
Potrzebuję kamery do nagrywania filmów głównie do nagrywania, chodzi mi oto by jakość była na najwyższym poziomie głównie też o dobrą ostrość i płynność itdp. Cena tak do 3900 zł.
Proszę o szczere rady, by się nie zawieść :) może być i z innej marki niż Sony, ale Sony to chyba marka bardzo dobra?
 

krazy777

Member
Bez reklam
W takiej kwocie to masz albo właśnie CX730 albo Panasonica X900. Ja mam Sony i jestem jak na razie bardzo zadowolony.
 

Arkasetio

New member
A, jaką kartę pamięci kupić do tej kamery? Dzisiaj byłem w sklepie to mi poradzili SanDisc Extrene Pro (xc) 32 GB 90 mb/s, czy słusznie? Aha i do ilu godzin przy takiej karcie pamięci można nagrywać?
 

krazy777

Member
Bez reklam
Na 2 stronie tego tematu masz czasy nagrywania. Daleko nie trzeba szukać, a jednak się nie chce:p karta wystarczy Sandisk 10 klasy i bryka bez problemu żadnego.
 

Arkasetio

New member
Dzięki wielkie, przeczytałem już :)
To może ktoś mi kupi w Anglii skoro można za 16 funtów kupić? Hehe, bo szczerze szkoda mi wydawać prawie 4 tysiące i ręka by mi się trzęsła podczas nagrywania hehe.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Dlatego ją kupiłem bo ma tą nową rewelacyjną optykę i stabilizację więc nawet jak ręka drży ze strachu to tego nie widać potem hehe
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Jak się kupuje kamerę za 4tyś to się nie oszczędza na karcie, widać jakie przygody mają osoby co kupiły na alledrogo.

Żadna kamera nie jest perfekt, mają swoje + i -.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
kameryporownanie.png]
Może mi ktoś powiedzieć, który obraz jest najlepszy w kolejności, chciałbym wiedzieć czy mam rację?
http://imageshack.us/photo/my-images/268/kameryporownanie.png/



kameryporownanie.png
 
Ostatnia edycja:

jakubja5

New member
Witam wszystkich , czy ktoś porównywał tego Sony cx730 do panasonica x900. Na youtube widziałem filmiki , nawet ściągnąłem . I wydaje mi się że albo Sony podbarwia kolory albo Panasonic nagrywa blado. Jak uważacie , co jest bardziej godne polecenia? Sony czy Panasonic?
 

krazy777

Member
Bez reklam
Kilka stron wcześniej masz przykład plików nagranych 730-ka. Nie wydaje mi się żeby sony miało sztuczne kolory.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry